Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Válaszolnátok pár kérdésre?...

Válaszolnátok pár kérdésre? Első baba, kíváncsi lennék kinél hogy megy...

Figyelt kérdés
Tudom-tudom, nekem kell majd kitapasztalnom, de mégis..Tehát, a babakád szerintetek hol praktikus? Ágyon, állványon, földön? Akiknek a kiságy a hálóban van, apuka is ott alszik? Ha felkel a baba, kimentek tisztába tenni, etetni? Hogy megy ez? Férjem ráadásul horkol is, félek a baba sem fog jól aludni tőle, de ha külön szobába raknáknk meg én nem aludnék nyugodtan..Mennyire szoktattátok a babát a csendhez? Nem akarom, hogy lábujj hegyen kelljen majd közlekedni, ha alszik vagy pisszenni se lehessen. Mikor voltunk barátoknál baba nézőbe, mi vígan kávéztunk, társalogtunk és ott aludt a kanapén mellettünk.
2020. máj. 21. 14:23
1 2
 1/11 Reni 28 ***** válasza:
Szia! Mi 1 szobás albérletben lakunk, pont ezért nem szoktattam soha a csendhez, simán ment melltte a tv vagy beszélgettünk, és nálunk is horkol a párom, de nem ébredt ezért fel soha. Mi a fürdetést, pár hónapos koráig az ágyon csináltuk, utána a földön, és miután rájött hogy milyen jó kipancsolni a vizet, átköltöztünk a fürdőszobába
2020. máj. 21. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Kád: két szék szembe fordítva, azon van a kád, férjem ül mellette egy másik széken, ő fogja, locsolja, én meg mosom, nekünk így jó. Bár montanában a három hónapos kisasszony ki akar ugrani a kezünk közül mindig :)

Szerintem jobb lenne egyébként ha állva tudnánk fürdeni, tehát kényelmes magasságú állványon. Dr már annyi mindent vettünk feleslegesen hogy már nem merek megint valamit ami lehet hogy nem is válik be.

A mi ágyunk mellett van a kiságy, egyikünk sem horkol szerencsére, ha horkolnánk nem lenne túl jó mert a babám mindenre felkel, pedig nem szoktattuk a csendhez. Egy két hetesen még vígan lehetett mellette beszélgetni, mostmár nem. Mellettem van, ha felkel csak kiveszem, de kb a harmadik kelésnél bár inkább magam mellé veszem mert ahogy jön a reggel egyre gyakrabban kel. Én nem mernék még külön szobában aludni, mert néha félrenyel álmában.

2020. máj. 21. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Hát, ez tényleg minden babánál más, és úgyis meglátod majd, hogy jó nektek.

Nekünk így alakult:

A kiskád a nagykádban van, ott fürdetünk. Kicsi a lakás és a fürdőszoba, nem is fér el állvány. Ágyra rakni hülyeség, csak vizes lesz az ágy.

Mindhárman egy szobában alszunk, de a baba a saját ágyában. Az első hetekben apa is sokszor kelt éjjel. Pelenkázást főleg ő csinálta, mert szoptatni csak én tudtam, így legalább picit pihenhettem én is. Ha szopi volt, akkor én mindig kimentem vele a nappaliba, és amikor elaludt, akkor mentünk vissza a hálóba. Ez a mai napig így van, bár már vannak teljesen átaludt éjszakáink is.

Én nem akartam lábujjhegyen járást, amikor alszik. Azt mondtam, hogy én bizony úgy szoktatom, hogy tudjon aludni zajban is. Idővel rájöttem, hogy vagy csendben vagyok, amikor alszik, vagy nem alszik :D De ez is baba függő. Van, aki a legnagyobb zajban is tud aludni. És ez ráadásul az életkorral is változik. Lehet, hogy újszülöttként tud majd aludni zajban, később pedig elkezdi zavarni. Vagy fordítva.

2020. máj. 21. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nekünk a babakad állvány a praktikus, de most már 5honapos,es olyan vadul locsol, hogy imbolyog az allvany es minden tiszta viz, így lassan megy a nagy kádba. De végül is pár hónapig volt értelme az allvanynak.


Nálunk a nagyagy mellett van a kisagy, pelenkázni kimentem, de már hónapok ota nem kell éjjel. Etetésnel csak magam mellé veszem a mi agyunkba es ha végzett vissza. Egy kis éjjeli fény praktikus a szoptatashoz, ea a pelenkázashoz is, hogy minél kevésbé ebredjen meg a pici.


Nem szoktattuk a csendhez, de azért halkan beszélünk, nem zajongunk mellette. Azért en se örülnék ea aludnék szívesen zajban, szerintem egy gyerek sem. A horkolasra, halk beszédre nem kel fel.

2020. máj. 21. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
35%
Állványon praktikus lehet, de mi nem költöttünk, inkább az ágyon használtuk. Túl sokáig úgysem fürdött a kis kádban. Természetesen az apuka is a hálószobában alszik. Ha felkel éjjel, kis lámpát kapcsolok és ott látom el, ott van a pelenkázó is. Az én párom is horkol, de a babát egyáltalán nem zavarja, engem jobban. Nem szoktattuk a csendhez, a szomszéd szobában szólt a zene, beszélgettünk, nem jártunk lábujjhegyen.
2020. máj. 21. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nekünk nagyon kellett az állvány, zuhanykabinunk van az nem túl jó egy kisgyereknek, állványon fürdik kiskádban, lassan 3 éves lesz, amikor kisbaba volt és belefért, a mosdokagyloban fürdettük. Egy szobában alszunk, mindenki felkel ha felébred. Nekem az a tapasztalatom, hogy pár hónapos korig nem érzékenyek a hangokra, de később ez megváltozik, mi is zajongtunk amíg kicsi volt.
2020. máj. 21. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Mi 6-7 hónapos koràig fürdôszobàban àllvànyon fürdettük teljesen kènyelmes ès jó volt így aztàn a kis kàdat betettük a nagy kàdba.

Alvàs: elsô 4 hónapban az àgyunk mellett bölcsôben aludt ha etettem kivettem aztàn vissza ès alvàs

tovàbb. Ha pelenkàzni kellett àt vittem a szobàjàba a pelenkàzóra kis fènnyel csak, hogy ne èbredjen fel teljesen.

Nàlunk az elsô èvben egyàltalàn nem mûködött a semmit nem csinàlunk halkan mert ezt szokja meg:) ahogy itt îrta is valaki vagy caenfbe csinàltunk mindent vagy nem aludt ès kèsz.

Most màr 2,5 èves a picur mint a bunda alszik bàrmi törtènhet mellette.

2020. máj. 21. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
60%

Nálunk a kád egy kis emelvényen van. Ha a földön vagy az ágyon lenne a derekam le is szakadnak.


A mi hálónkban alszik a saját kiságyában. Este eddig egyszersem kellett tisztába tenni. Este nem is szokott felelni, csak nyöszörög, hogy ugyan mostmár adják neki enni. Akkor kiveszem a kiságyból, megszoptatom és rakom vissza. A babát apa horkolása nem zavarja. Csak az elmúlt 1 hónapban alszik a férjem külön mert allergiás és folyton tüsszög. Na azt azért már nem viseli jól a fiúnk.


Nappal is a kiságyában alszik, de akkor kell neki a fehér zaj, különben minden hangosabb zajra felkel. Én amondó vagyok, hogy a férjem mellett sem zajongok mikor ő alszik, akkor a gyerekem mellett miért tenném. Tekintettel vagyok rá is. Ha alszik akkor megadom neki a nyugodt körülményeket.

Ugyanakkor nekem a körülmények is adottak, hogy úgy tudjam lerakni aludni napközben is, hogy az neki is nyugodt legyen és az én életterem is megmaradjon.

2020. máj. 21. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Amíg kicsi volt állványon volt a kád. Most hogy 2,5 éves, de még imádja a kádat a zuhanytálcába teszem be ott pancsolhat.

Túlfáradt, nagyon rossz alvó baba volt a fiam, aki pl Tv mellett nem tud aludni vagy elaludni, egyébként se tartom egészségesnek. Nem járok lábujjhegyen míg alszik, de nem is állok neki porszívózni pl.

Együtt alszunk, engem zavar a férjem horkolása, őt is, hogy nehogy felébresszen vele minket, a gyerek meg messzire tesz rá.

8-as válaszolóval teljesen egyet értek egyébként, gyerek előtt is tiszteletben tartottuk, ha a másik pihent, pedig akkor egy másfél szobás kis lakásban laktunk.

2020. máj. 21. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszi Nektek a sok választ! Nekünk is pici a fürdőnk, de van nagy kádunk. Úgy gondoltam én is, ha már nagyobb lesz a kis kádat be a nagyba, így ha pancsol is a kádba megy a nagyja.. Addig meg meglátom mi válik be, míg pici baba... Pont barátnőm mondta, hogy az állványos azért jó, mert nem fáj a háta így. Az alvás meg majd eldől, férjemtől is függ mit fog tolerálni, nagyon korán kell kelnie, így 9 után vonul aludni,de szerintem egy kislámpára nem ébredne fel. A zajról igazat írtok, ha én "elvárom", hogy nyugodtan pihenhessek, akkor a babának is kijár. Csak pl. olyanra gondolok, hogy mosást indítani vagy kávét darálni, pakolászni konyhában...De majd nyilván kitapasztalom mit szabad, s mit nem. Sajna a fürdőnk a háló és a gyerekszoba közt van és ha csavar a mosógép, háát... :)
2020. máj. 21. 21:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!