Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy kell kezelni a szeparacio...

Hogy kell kezelni a szeparacios szorongast?

Figyelt kérdés

Adott egy 10,5 hos kisfiu, aki eddig annyira de annyira jo baba volt ejszakat atalussza 3 hos kora ota, nappal tok jol eljatszik magaban hanmegunja akkor lehet vele jatszani elvezi ha mondokazunk sose volt siros nyugos baba tenyleg szuper volt

Erre most ha leteszem krokodil konnyekkel ordit, maszik az olembe, felkapaszkodik a nadragomon uvolt h vegyem fel. Ha felveszem akkor tok jo egybol orul es mosolyogva mutatja h na akkor merre menjunk a lakasba amit meg szeretne nezni hutomagnesek, fuggony, furdoszobaszekreny, konyvek a polcon.... es akkor minden happy. Hiaba ulok oda vele a szonyegre jatszani hiaba terelem el a figyelmet csak vergodik es maszik az olembe. Vagy max nehany percre tudom lekotni.

Mindig is figyeltem ra es most is lavirozok h nem akarom elkapatni azzal h allandoan felveszem ha sir de ridegtartasba se akarom tartani erezze h torodom a kis gondjaval stb


HOGY KELL EZT KEZELNI?? ez most mas semmi se jo csak az olembe ha megyunk ide oda nem tudom egesz nap hurcolni. Hagyjam sirni?? Vagy mi

Segitsetek nem tudom hogy teszek jot


2020. máj. 21. 20:02
 1/3 anonim ***** válasza:
El kell fogadni, hogy van és hogy a gyerek normális fejlődéséhez szükséges.Elvileg minél több figyelmet kap ilyenkor annál előbb túl lesztek rajta.Nyilván ha főzni kell főzöl stb..de ha olyankor is igényel és meg tudod oldani akkor vedd a kezedbe esetleg kösd magadra , beszélj hozzá, vele stb.Azzal, hogy most több figyelmet kap nem kapatod el,ha elmúlik ez a korszak minden visszatér a megszokott mederbe a következő fejlődési szakaszig. Meg lesz pár 😂
2020. máj. 21. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem tudod még elkényeztetni, viszont komoly károkat okozhat ha figyelmen kívül hagyod az igényét.

Tényleg hamarabb véget ér ha megadod magad a helyzetnek.


Van akinél szinte észre sem vehető a szepa, másnál meg kb kifordul a gyerek önmagából.

Nálunk is nagyon kemény volt ez az időszak, de hidd el hogy a hordozás kb minden gondodra gyógyír. Nekünk 2 hónapig tartott, de kb félre sem nézhettem mert már attól is kiborult.

Érdemes most minél egyszerűbb dolgokat főzni, hogy gyorsan végezz és minél több időt vele tölteni. Nyugi el fog múlni. Persze nem teljesen, mert innentől mindig lesznek ilyen napok, vagy időszakok de az már lényegesen visszafogottabb lesz, mint a mostani helyzet.

2020. máj. 21. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez van. Jön, rángatja a nadrágom, panaszkodik, hogy vegyem fel. Viszont nagyon pörgős baba, megunja, minden kéne neki, kB fejjel lefelé lóg néha, mert nem bír nyugodt maradni.

Nálunk az is kell, hogy mellé üljek amíg játszik. Elvan olyankor pár percet, aztán jön, bújik, mászik rám, majd játszik tovább. Pár napja kB csak róla szól minden. De ez van, majd elmúlik ez az időszak is.

2020. máj. 21. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!