Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 és fél hónapos babával...

7 és fél hónapos babával vonatozás - a maszk viselésével mi a helyzet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Úgy alakult, hogy pár héten belül utaznunk kellene mintegy két órán át vonaton a feleségemmel és a 7 és fél hónapos babánkkal. Megpróbáltma utána nézni, hogy ennek mi a módja a járvány idején, de két dolgot találtam össz-vissz:

1. A maszk viselése a vonaton kötelező.

2. 2 éves kor alatt ne viseljen a gyerek maszkot, mert megfulladhat tőle.

Az viszont jobban aggaszt, hogy a kislánym pár percnél tovább biztosan nem tűri meg magán a maszkot.

Van erre valami tipp azon kívül, hogy ne utazzunk? Valakinek van valami megoldása?



2020. máj. 23. 08:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
95%

A felnőtteknek a maszk viselése kötelező, 6 éves kor alatt nem kötelező, 2 éves kor alatt tilos.


Ez a boltoknál is ugyan így van.

2020. máj. 23. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Első, bocsi, de be van törve a telefonom kijelzője és kommentet akartam írni, és úgy érzékelte hogy azt nyomtam meg, hogy nem hasznos a válaszod 😭😭😭


a válaszom egyébként:

Mivel a maszk arra van, hogy TE ne fertőzz meg senkit, így ne féltsd a babát, ha tiszta kézzel nyúlsz hozzá és senki nem tüsszög az arcába akkor nem lesz baj. Maszkot semmiképp ne adj rá.

2020. máj. 23. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Mi a kérdés? 2 éves kor alatt nem kell maszk.
2020. máj. 23. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Leírtad a választ a kérdésben.2 éves kor alatt nem kell maszk
2020. máj. 23. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
2-es, spongyát rá😂😂😂
2020. máj. 23. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
13%

Már nem igaz az, hogy a gyerekekre nem veszéyles, meg rizikócsoport stb. Az fog durva tüneteket pordukálni és meghalni, akinek a szervezete durva autoimmun rekacióval reagál. (Mielőtt okoskodónak lennék titulálva,a férjem orvos és ez a legújabb hivatalos "magyarázat".) Így nem logikus az, hogy 6 éven alul pl nem kötelező, meg tilos stb. Kisbabák is haltak már meg, nulla alapbetegséggel.


Mennyire KELL utaznotok?

Mekkora a távolság? Autóbérlés? Ismerős,aki elvisz? Taxi?

Pár hét még sok idő, addig még bárhová változhat a helyzet.

Ha nem tűri a maszkot, akkor a ti dolgotok az arca elé kendő sálat, textilpelust tartani, a figyelmét jártékosan terelni.

2020. máj. 23. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
61%

Ti viseljetek, ellenben a gyereknek nem kell.


Ezzel együtt én a fülkében vagy mellettünk ülőket megkérném a normális maszkviselésre helyfoglalás után, tehát nem a nózilógatós-tokavédős-elkrahácsolok a maszk mellett módit, hanem *normálisan*.

2020. máj. 23. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
85%
A sima maszk a többi embert védi, téged nem! Ha mindenkin van, akkor gátolja a vírus terjedését, ezért kötelező, de nem a babáknak! Ne tegyél az arca elé semmit, nem szabad!
2020. máj. 23. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
83%
Előző vagyok, egyébként ezt kb. milliószor elmondták már a tv-ben, nem értem mi ez a tudatlanság, hülye válaszok vannak itt is. Hiába van rajtad a maszk, attól még elkaphatod ha valakin nincs maszk és koronavirusos, ezért kell, hogy, mindenkin legyen (a babáról feltételezzük, hogy nem koronavirusos). Kivéve az ffp 2 és 3 maszk, meg egyéb komolyabb maszkok, azok védenek is.
2020. máj. 23. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
82%

2 éves kor alatt nagyon veszélyes a maszk


Ugye az áhyben is azért figyelünk hogy fekszenek..

Ezért nem javasolják sok helyen hason altatni


Ha megnövekszik a co2 a babák körül, akkor nem

Nagyobb levegőt vesznek, ásítanak mint mi, hanem a légzőreflex csökken


És egyéb káros hatásai vannak


Egyébként én felnőttként is rosszul vagyok benne


Többit fentebb leírták

2020. máj. 23. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!