Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért jár lábujjhegyen ha már...

Miért jár lábujjhegyen ha már régóta tud normálisan is menni?

Figyelt kérdés

Kisfiam 16 hónapos. 11 hónapos kora óta jár. Most már szinte szalad is. A klasszikus kuszás kimaradt ugyan (csak körbe körbe volt) de mászni 4 hónapot mászott, az utolsóban igaz már járt is.

Mozgása mindig is gyors és ügyes volt. Mostanában már felmászik lépcsőre, kanapéra, mindent kipróbál és gyorsan tanul.

Pár napja viszont elkezdett lábujjhegyen járni. És nem tudom hogy miért mert eddig ilyen nem volt. Gondoltam rá hogy csak “hülyéskedik”, próbálgatja hogy ilyet is tud. Ez azért is jutott eszembe mert pl szokott játszásból hátrafele kúszni (amit sose csinált) és mászni (ezt se csinálta korábban).

Amúgy hülyén hangzik, de rászólunk hogy tegye le a lábát és érti csak mérges érte, aztán csak leteszi a sarkát de később újra lábujjhegyezik. Szerintetek ez gond vagy ténykeg csak szórakozik?



2020. máj. 23. 18:35
 1/3 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is csinálta, igaz nem sűrűn, de én nem szóltam rá, abba hagyta magától. Szerintem csak rá jött hogy tud ilyet is. Ő például nagyon sokat ment hátra felé. Akkor viszont raszoltam mert hanyat vágódott egyszer kétszer, viszont így megtanulta hogy nem érdemes csinálni mert általában esés a vége.
2020. máj. 23. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szokták csinálni, nem baj egyáltalán, ha jól emlékszem az már gond ha 50 százalékban lábujjhegyen jár, de gondolom ez nem áll fenn.
2020. máj. 23. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
59%
Okozhatja az Achilles-ìn tùlzott feszessège, amit tornàval, szakszerű masszìrozàssal orvosolni lehet. Ha nem ismerik fel időben, akkor műtèttel. Termèszetesen nem minden làbujjhegyen jàró gyerekkel van ez, de èrdemes figyelni, es ha gyakran ès sokàig csinàlja, akkor szakembernek megmutatni.
2020. máj. 23. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!