Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy oldanátok meg a baba...

Hogy oldanátok meg a baba cipelését?

Figyelt kérdés
Adott egy három hónapos baba. Az autós babahordozóban már nagyon furán fekszik, biztos nem kényelmes neki, nem tudom miért, pedig elvileg sokáig jó lenne neki (plusz már nagyon nehéz is, és a vírus miatt csak egyedül mehetek be vele helyekre így nem opció hogy a férjem viszi) Vettünk egy rendes autósülést, aki dönthető, az sokkal kényelmesebbnek tűnik neki. Ezzel csak az a baj hogy ugye azzal nem tudom hordozni. Na most, babakocsit nem viseli el, plusz azt megint felvinni lépcsőn nem tudom, mert nagyon nehéz. Van egy karikás kendőnk, azt is csak újszülött korában viselte el... Vigyem kézben az orvoshoz?! Ez mondjuk tanácsadáskor nem vészes, mert ott szigorú időpontra megyek, tehát csak beviszem kézben és kész. Na de kedden ortopédiára megyünk, ahol biztos sokat kell majd várni, és tuti az emeleten van, és lift sincsen. Ti ilyenkor mit tesztek? Igen, kezdő anyuka vagyok, újszülött korában könnyű volt cipelni, meg aludt a hordozóban, most meg kapálózik meg nézelődne... Kézben is tök nehéz nekem 🙄
2020. máj. 24. 04:15
 1/8 anonim ***** válasza:
Másfajta kendő?
2020. máj. 24. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ismerősöktől kérj kölcsön kendőket

Mei thait vagy kölcsönönn

Teszteljetek



A lányom 1 éves koráig volt, hogy az autóshordozóban utazott, de ő kicsi/ tesóm kocsija nem isofixes.. így amíg tudtam beletettem az ülésbe, ha nem messzire mentünk, vahy nem forgalmas helyen/


Holt zicher, hogy 3 hónaposan ki nem nőtte...


Viszont nekem is 3 hós a kicsi most.

6 kg felett van 63 cm

Hordozóban viszem.. babakocsi vázra felcsattintom..

Nem birom el én sem hosszabban.


Amúgy kézben, vagy szövött kendő..

Ez nem az első kendőnk

Van rugalmasom is, de azt nem szerette, míg a lányom azt jobban

Ha elkezd forogni, akkor manduca csatosba teszem.

2020. máj. 24. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
hát pedig nem lehet magasabbra állítani a vállpántot és így nyomja össze a gyereket felülről, alulról... tudna már magasabban ülni de ettől nem... az én babám már hasra fordul, akkor én is tehetem csatosba? amúgy pont ugyanekkora, mint a tiéd :D nincsenek babás ismerőseim, mindenkinek vannak, vagy mi?
2020. máj. 24. 07:17
 4/8 anonim ***** válasza:
63%

Csatoshoz minimum ülni tudás kell, különben terheli a gerincét.

Mei tai mehet ha már tartja a fejét.

Jó vacak autós hordozótok lehet. Eddig a leggagyibb is amit láttam jó volt kb. 75 centiig hosszra.

Én egyébként a babakocsit erőltetném. 5-10 fokot lehet rajta emelni, hogy kilásson. Ha nem lóg a lába benne, akkor nem ingerli reflexszerű felülésre és akkor nem káros. Sokkal könnyebb hosszabb várakozásnál, mint magadra kötni. Összeizzadtok, nehéz mellette cipelni a motyót. Babakocsival saját "pelenkázód is van, nem kell a közösre fektetni.

2020. máj. 24. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
31%

Csatoshoz kell az ülni tudás különben galyra megy a gerince. Millió féle kendő van. Vannak oldalak, ahol kölcsönözhetsz is. Az összefővés meg.... tudni kell öltözni és öltöztetni hozzá.

Igen amúgy nekem pl rengeteg babás ismerősöm van mert már terhesen jártam baba-mama klubba

2020. máj. 24. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
25%

"Az összefővés meg.... tudni kell öltözni és öltöztet"


😂

Na ne röhögtess!

Már a most 5 éves nagyot is hordoztam, de bizonyos hőmérséklet felett képtelenség úgy hordozni, hogy ne süljetek össze, tökmindegy hogy mi van, vagy mi nincs rajtad. És ez a 20-21 fok ami mostanában van, már olyan.

Gyereken egy szál body, rajtam 1 szál póló és 1 rétegű kötésben is összeizzadunk.

Csak akkor jó, ha nem kell levennem a gyereket. Elmegyünk valahova és fordulunk is.

Ha le kell venni, öltöztethetem, mert még olykor hideg a szél, megfázna.

2020. máj. 24. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Bocsi, hogy nem városban élek ahol van ilyen klub... próbálni de lehet a közelben

mei tait kipróbálom, használtan :) már elég izmos a babám.

hát igen én sem értem hogy miért ilyen a hordozó, pedig az volt írva hogy 0-18 kgig jó :O de a babakocsi sem megoldás mert nem tudom felvinni az emeletre, nagyon nehéz, megfogni sem tudom egyedül (használtan kaptuk) az autóba berakni meg végképp nem bírom el :( jobb lett volna ha én veszek valami összecsukhatót amihez normális autós hordozó jár, de hát ez most ilyen... örüljünk hogy ingyen volt, amit nem is használunk........

2020. máj. 24. 10:54
 8/8 anonim ***** válasza:
27%

A gyerek korhazakban vagy rendelőkben eddig mindenhol volt lift ahol voltunk, gondolom pont emiatt mert nehéz cipelni a babákat. Persze lehet ott pont nincs ahova mentek.


De amugy talán érdemes lenne a mindennapok megkönnyítése miatt akár használtan egy könnyű vázas, egy kézzel osszecsukhato kocsit venni, aminek az ulo része vizszintesig dönthető, sok fokozatban állítható.


Persze átmenetileg jo a kendő, de a nagyobb baba már majd inkább nézelődne, es jön a nyár, nem biztos az anyjához passzirozva izzadna, miközben a te hátad derekad csak egx kicsit kevésbé szakad le mint ha kézben vinned.


Szóval kell egy babakocsi, amit használtok is, es majd ha jobban kilat, valószínűleg jobban fogja szeretni is.

2020. máj. 24. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!