Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Adnátok neki multivitamint...

Adnátok neki multivitamint vagy valamit a helyemben?

Figyelt kérdés
Kislányom másfél éves. Hiába etetém változatosan ha nem kéri. Ha rajta múlna minden nap húsleves lenne tésztával zöldségekkel, v.milyen sülthús krumplipürével vagy pörkölt nokedlivel. Rizs,tésztát,főzelékeket nem eszi. Gyümölcsöket csak pürésen joghurtal,kekszel v.milyen gabona vagy tejpéppel. A kolbász is a mindene,sajt,kefír túró is jöhet,de pl pékáru nagyon ritkán,nyers zöldségek egyeltalán nem.( paradicsom,paprika,uborka )Eszi még a halrudat, sültkrumplit,pizzát,pogácsát. De tegyük hozzá,hogy semmiből sem eszik sokat.Tápszert reggel és este iszik.Nem nassoltatom( ritka,csak mamáknál) és csak vizet iszik.

2020. máj. 28. 15:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Hú, nem semmi az étlapja! Ilyeneket én 2 éves kor alatt nem is adtam a lányomnak.


Azért eszi ezeket, mert megszokta az erősebb ízeket. Persze hogy a kolbász a kedvence, tele van fűszerrel. Viszont az ő gyomrának nem tesz jót!


Véleményem szerint azzal elrontottad, hogy ilyeneket adtál neki. Mostmár egy főzelékeket vagy egy adag gyümölcsöt, zöldséget nem is fog megenni?


Jön a nyár, szépen fogjál vissza minden ilyesmit. Legyen nekivaló egészséges étel is, és kóstolja meg. Fog találni kedvenceket.

2020. máj. 28. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Kb fél éve eszi azt amit mi, kivéve csípőset. Igen fűszeresen eszünk,eleinte nyilván mást evett és akkor se szerette,de onnantól h megkóstolta a miénket legalább evett jóízűen is. Az emésztésével soha nem volt gond,a hasa soha nem fájt eddig. Kivéve első 2 hónap de az más. Hasmenése se volt soha. És mi eszünk zöldséget,el is kéri,de megkóstolja és vissza adja.Nem hinném,hogy elrontottam,a legtöbb "baba" ennyi idősen már nincs külöm kaján. De annak nem látom értelmet h pl borsófőzelékkel kínáljam és kiköpködje eltolja stb..akkor azért ennie kell valamit. De én is ezekkel a babáknak való kajákkal kezdtem de hamar rájött ő is h az nem az ő ízlése.
2020. máj. 28. 17:49
 3/4 anonim ***** válasza:
Akkor meg ki kell találni, hogy milyen gyümölcsöt, zöldséget szeret. Az epret sem eszi meg darabolva? Újhagyma zöldje, uborka? Almapüré? Adj neki minden félét. És szerintem lassan hagyd el a joghurtot mellőle. Hadd ismerkedjen a gyümölcsök, zöldségek ízével.
2020. máj. 28. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Multivitamint csak akkor adnék neki, ha vérvétellel igazoltan vitaminhiánya lenne.

Saját tapasztalat.


Kislányomnak rengeteg vérvétele van. Kapja a vitaminokat, de hol az egyik vitamin megy neki szint fölé, hol a másik... Pedig egy fajtát kap egyszerre.

Szóval óvatosan bánnék a vitaminokkal.

(Forever Kidset kapott, napi 1et,pedig napi 2 kellett volna. Így is nagyon magas lett a vas és a réz szintje..Most csak Vitacolant kaphat, mert abban nincs vas meg réz)

2020. máj. 28. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!