Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az első hetekben ki, mennyire...

Az első hetekben ki, mennyire engedte dajkálni, babusgatni a babáját?

Figyelt kérdés

Elsősorban azokhoz szól a kérdésem, akik most a járványos időszak alatt szültek, de általánosságban is érdekelne.

Augusztus 4-re vagyok kiírva, számítok arra, hogy akkor még mindig lesznek óvintézkedések a koronavírus miatt (illetve még nem tudni, milyen hatása lesz a korlátozások enyhítésének). Tanácsolta védőnő a szülésfelkészítőn, hogy amíg a 6 hetes oltást nem kapják meg a babák, addig ne vigyük közösségbe, és az otthoni látogatások is csak csínján menjenek. Kiemelten ügyeljünk a koronavírus miatt a higiéniára, fertőtlenítés, maszk, stb.

Túlzásnak tűnhet, ha azt mondanám, hogy az apukán és rajtam kívül mindenki (értsd, akiket az első időszakban egyébkén fogadnánk: testvéreink, szüleink, nagyszüleink) maszkban és kesztyűben jöhet csak be, és max. megsimogathatja a babát, de dajkálni nem lehet? Férjemnek is mondtam, hogy ő is csak átöltözve, kizárólag itthon viselt ruhában veheti kézbe, de ez számára evidens volt.

Ha nem lenne a járvány, természetesen eszembe sem jutna ilyen "szigor", de sajnos lehetett hallani olyat, hogy csecsemő halt bele a vírusba.

Kinél, hogy volt ez? Mennyire túlzás, amit gondoltam, vagy elfogadható lenne?

Köszönöm szépen a válaszokat!

30 hkm



2020. máj. 30. 17:26
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Férjem is jogosnak gondolta, amiket írtam, csak a rokonoknak még nem mondtuk, meglehetősen önérzetesek, és nem akarunk előre hisztériát. Anyósom kereskedelemben dolgozik, rengeteg emberrel kerül kontaktba nap mint nap, és az apósom és a sógorom is így potenciális "veszélyforrás". Férjem és a szüleim egy helyen dolgoznak, de az én szüleimet sem engedném közel, amíg az anyósomékat sem. Testvérem otthon van gyerekkel, a férje jelenleg home office-ban, de ő eljárkál, így ők is kilőve. Nagyszüleinkkel egyébként is alig találkozunk a járvány miatt.
2020. máj. 30. 17:31
 2/16 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem nem túlzás. Én 1-2 hét múlva fogok szülni, vidéken élünk, a városban nincs koronavírusos. De ezt leszámítva se szeretném az újszülött gyerekemet mindenki kezébe odanyomni. A közeli rokonok megnézik és kész.

De így volt ez a nagyobbik gyerekemmel is, nem adtuk kézről kézre az első hetekben, pedig nem volt vírus.

Csináljátok úgy, ahogy jónak érzitek. Jobb a bajt elkerülni, megelőzni.

2020. máj. 30. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
72%

Bár én nem most, hanem tavaly szültem, én nem csináltam ebből gondot. Azért nem engedtem idejönni fűt-fát, de itt volt a barátnőm, apukám és a párja, anyósomék. Bárki megfoghatta. 6 hetesen dédit is elmentünk meglátogatni.

Lassan 1 éves a gyerek, de még nem volt beteg.

2020. máj. 30. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
22%

Nem kell annyira aggódni. xd


Amíg szopik a gyerek, addig a te immunrendszered védi.

2020. máj. 30. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
89%

Őszintén?


Nem is fogadtunk kb senkit


Anyósom sem volt

Sógorék sem


Tesóm igen, de párja nem


Anyukám karanténozik miattunk, ő foghatja

2020. máj. 30. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
77%
3 hónapos. Rajtam, a férjemen,a dévény gyógytornászon és a gyermekorvoson kívül még nem volt más kezében. Férjem oldalán a nagyszülők 1x látták szülés után,azóta nem akartak jönni, sógornőmék nem jöttek egyáltalán. Bátyámék szintén szülés után 1x megnézték. Édesanyám látta párszor, de kézbe nem akarta fogni. És nem én kértem ne jöjjenek, ne fogják. Sajnos mindenki kimarad a gyerekem első hónapjaiból.
2020. máj. 30. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Nem most szültem. Én elvittem az egy hetes gyereket a nagyszüleimhez is anno és a barátaimmal is találkozott az elso heteiben. Nem voltam paramami, momdjuk az is igaz, hogy az ismeretségi köröm es rokonságom minden tagja normális, tehát kézmosás alap volt és az is, hogy ha valaki beteg volt, nem ment a közelébe.mp
2020. máj. 31. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
20%

De ugye arról is tudtok, hogy azoknak, akik egyébként ilyen kicsikémt babusgatnák, így nem fog később ugyanolyan mértékű kötődés kialakulni, mint normális esetben? És az viszont hosszú távra kihat.

Odáig OK, hogy mindenki nem taperolja össze, de a nagyszülőket kizárni ebből, azért azt már paranoiának tartom.

2020. máj. 31. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat!

Kedves utolsó! A kötődés kialakulása nem ezen múlik. Akkor lenne ez fontos, ha minden nap több órát lennének a nagyszülők általában a babákkal, és ez maradna el -de ilyen egyébként sem lenne. Egy kisbaba az elején csak a szüleihez tud kötődni, mert velük van a legtöbbet.

Viszont ha behurcolják a koronavírust, akkor könnyen lehet nagyobb baja, akár bele is halhat, és akkor már senki nem fog kötődni senkihez.

Nyilván, sok idő van még a születéséig, de kockáztatni nem szeretnénk. Ha újra fellendülőben lesz a járvány a korlátozások enyhítése miatt, akkor az elsődleges szempont a Kislányunk védelme lesz. És ezt nem gondolom paramamiságnak.

2020. máj. 31. 09:12
 10/16 anonim ***** válasza:
31%

De mi a különbség abban, hogy megsimogatta, vagy felveszi?

A paramami mostanában az önző dög trendi kifejezése?

Akkor nem engeded ne gondolom a védőnőt sem a lakásba? Még a dokit se? Tudod te, mennyi emberrel találkoznak?

És ugye az is megvan, hogy a legtöbb fertőzött kórházban kapta el? Akkor gondolom, otthon fogsz szülni egyedül.


Ja, a párod se adjon neked se gondolom egy puszit se? Ő is hazaviheti.


Odáig rendben van, hogy vigyázni kell a picire, de ez kőkemény túlzás!

2020. máj. 31. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!