Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fiam 1 hét múlva lesz 4...

Fiam 1 hét múlva lesz 4 hónapos,szeretnénk elkezdeni a hozzátáplálást. Akik szintén 4 hónaposan kezdték,mivel kezdtétek? Hogyan? Mennyire volt nehéz?

Figyelt kérdés

2020. máj. 30. 19:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
83%

A sorrent ugyanaz, mint a 6 hós gyerekeknél.

Almalével szokták kezdeni, majd annak püréjével folytatni.

Neten ezeregy táblázat van.


Lányomnak a barack ízlett először.


/Azt tudod h 6 hó az ajánlás?


Amelyik doki/ védőnő mást mond, annak elavult a tudása, ők adnak táblázatot is egyébként/

2020. máj. 30. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Tudom,hogy 6 hó az ajánlás,de fiam nem eszi semmit az anyatejet nagyon,semmi a tápszert. A súly gyarapodás is elmarad. Ezért szeretnénk hamarabb elkezdeni
2020. máj. 30. 19:23
 3/13 anonim ***** válasza:
86%
És azt tudtade, hogy a korábban kezdett ht nem garancia a súlygyarapodásra? Pl az én 9 hósom még nem eszik mennyiséget.
2020. máj. 30. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nyilván azért fogok előtte a védőnővel egyeztetni. Már ötletem sincs,mivel etessem,hogy egyen is
2020. máj. 30. 19:38
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az üveges bébiétel vált be. A korának megfelelően, először a 4 hónaposoknak való, majd 6 hónaposan a 6 hónaposnak való és így tovább. Próbáltuk zöldségből, gyümölcsből, de egyszerűen nem kellett neki, amit mi készítettünk neki. Egy idő után ha összeturmixoltam a húst, a zöldségeket a húslevesből egy kis húsleves lével, azt megette, de kb. ennyi. Nyilván ez már jóval később volt. Csak a bébiételt volt kezdetben a fiam elfogadni.
2020. máj. 30. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is akkor kezdtem, de inkább csak kóstolgatás volt. Aztán haladtunk szép lassan, nem rögtön lett kiváltva az étkezés, sztem eltelt kb 1 hónap mire már rendesen evett gyümit, én azzal kezdtem.
2020. máj. 30. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
4 hónaposan csak kóstoltattam minden nap pár kanállal. Almával kezdtem, aztán jött őszibarack, krumpli, sárgarépa.
2020. máj. 30. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
79%

1. Vagyok


Igaz 6 hósan kezdtük, de az én gyerekemnél pont a hozzátáplálás kezdete “rontotta el” a gyarapodásàt..


2 éves, még mindig tart az elmaradás....

Pedig 4 hósan súlyt duplázott..

2020. máj. 30. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat 😊
2020. máj. 30. 22:51
 10/13 Derwer ***** válasza:
100%

Mi 5-6hónaposan kezdtük, volt is van is elég teje egyébként a feleségemnek.

Azt mindenképp tudd, hogy a hozzátáplálási táblázatok leginkább Magyarországon elterjedtek, nyugaton közel sincs annyira szabályokhoz kötve a dolog. Egyszerűen azért, mert pár ténylegesen veszélyes dolgot leszámítva (pl méz) nincs igazi, megalapozott tanulmány arra, hogy káros lenne a más sorrend. Amit a védőnő és az otthoni orvosok mondanak az leginkább szokásjog. (Németországban pl a hús pépet az első hónap hozzátáplálás után adják bébiétellel)


Ettől még nem azt mondom, hogy rossz amit ajánlanak, teljesen jó kiindulópont lehet, de ne ragaszkodj görcsösen hozzá!


Érdekességként:

Nálunk a pépet nem eszi a gyerek, csak darabosat. Rágja a fogatlan ínyével. (7hónapos) Banán és avokádó a kedvence de eszi az édes krumplit, krumpli pürét, sárga barackot, brokkolit is. kapott már csirke husit és lazacot is, de még csak egyszer, amik nem voltak nagy sikerek.


Továbbá vizet meg flakonból kezdett el inni, nem csőrös cumisüvegből. Egyszerűen azért, mert mi flakonos dolgokat iszunk és az ő alap programja az utánzás, így ő is flakont szopogatja már hónapok óta. És egy hónapja kiszúrtam picit az egyik kupakot (1csepp/2sec) és azóta issza a vizet, kéri is néha.


Tehát ne ragaszkodj a listákhoz túlzottan és ne feledd, a gyerek utánozni akar! ;)

2020. máj. 31. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!