Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Külföldi férjem miatt külföldi...

Külföldi férjem miatt külföldi nevet fogunk adni születendő gyermekünknek, elotte be kell-jelenteni valahol?

Figyelt kérdés
Már megkaptam a valaszt az MTA-tőlem, hogy mivel ferjem kulfoldi allampolgar, ezért nincs akadálya nem magyar írás szerinti nevet adni neki, hanem a kulfoldi nevadást Veszik figyelembe, de nem tudom, hogy be kell-e elotte jelenteni vagy pl nagykövetséggel jóváhagyatni vagy ilyesmi. Esetleg valakinek van hasonló tapasztalata? Koszi előre is x

2020. jún. 1. 09:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%
Nem kell bejelenteni.
2020. jún. 1. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%
Le kell papírozni. Barátnőm német magyar férje van, de itt élnek, két hónapja született lányuk és be kellett szerezniük valamilyen papírt ami igazolja, hogy a név amit adni akarnak Németországban anyakönyvezhető.
2020. jún. 1. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Csak akkor kell a nagykövetség segítsége, ha nem akarják engedélyezni. De ha jól értem, már kaptál választ, hogy engedélyezik.
2020. jún. 1. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nagyon koszi mindenkinek! Igen, azt írták, hogy adható külföldi név és bemásolták nekem a jogszabályt, csak azért kérdeztem, mert valahol mintha lattam volna ilyet leírva.


Szóval, ha jol ertem, akkor amikor megszületik es kérdezik, mi lesz a neve,akkor csak megmondom/leírom nekik ott a kórházban es ennyi?

2020. jún. 1. 10:42
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem magyar a férjem, a gyerek neve sem magyar.

Be kellett menni az adott ország követségére és kellett kérni egy papírt arról, hogy a név amit választottunk adható abban az országban. Ezt kb 1 hónap alatt állították ki, úgyhogy, még a terhesség alatt érdemes elintézni mert nem anyakönyvezik a gyereket addig amíg ez nincs meg. Ezután elvileg hivatalos fordítóval le kell fordíttatni mivel nem magyarul kapod meg, majd ezt a magyarra fordított dokumentumot kell leadni az anyakönyvi hivatalban és onnan egy hónap amíg megkapod az anyakönyvi kivonatot. Nekünk amúgy a követség nem hivatalosan lefordította és így is elfogadták, nem tudom ezt máshol mennyire nézik.

Ha a terhesség alatt megvan ez a papír, akkor a kórházban csak leadod az irataiddal amiket kérnek és ennyi. Mi nem tudtuk előre, hogy ilyen hosszadalmas lesz ezért már majdnem 3 hónapos volt a gyerek mire anyakönyvezve lett és addig nem kaptam juttatásokat sem, agyrém volt...

A nevét a férjem bediktálta a szülésznőnek miután megszületett és azt felvezették a karszalagjára és a kórházi dokumentumokra.

2020. jún. 1. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm kedves utolsó!
2020. jún. 1. 11:44
 7/11 anonim ***** válasza:
83%

Ahol születni fog a gyerek, felhívod az ottani település anyakönyvvezetőjét a pontos válaszért.

Polgármesteri hivatal / Önkormányzat. Nem a kórház, ott nem anyakönyvvezető van.

2020. jún. 1. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
75%
Nekünk semmit nem kellett bejelenteni. A hazassagi anyakonyi kivonaton egyebkent fel van tuntetve, hogy a ferj x allampolgar, igy nem is kerdeztek semmit :) Mi lesz a baba neve?
2020. jún. 1. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
74%

Fel van tüntetve, hogy x ország állampolgára de attól még pl nem kap automatikusan állampolgárságot abba az országba.

Ha Magyarországon is anyakönyvezhető nevet adnának akkor nem szólnak semmit de ha nincs rajta az MTA listáján akkor kötelező felmutatni a papírt, hogy adható a külföldi szülő országában máskülönben nem anyakönyvezik a gyereket.

2020. jún. 1. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Na és mi lesz a pici neve?
2020. jún. 3. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!