Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 hetes babám megfázot,használ...

2 hetes babám megfázot,használhatok neki nasivin baby orrspray? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Valószínűleg tőlem kaphatta el a megfázást ugyanis náthás vagyok és most neki is be van dugulva az orra..használhatok neki nasivin baby orrsprayt? még csak 2 hetes lrhet ebből neki komolyabb baja ? Pedig annyira vigyázok rá😥 nem volt kint még és megy a fűtés egesz nap..

Anyatejes


2020. jún. 1. 12:44
 1/9 anonim ***** válasza:
57%
A náthát nem lehet másnak továbbadni. Beszélnék a gyerekdokival a helyedben, mert nagyon pici ez a baba, nasivin-t nem adnék, sokszor be van dugulva az orruk, lehet, nincs semmi baja.
2020. jún. 1. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
66%
Ne depizz. A környezetemben mindenki babája volt náthás 3 hós kora alatt, en is csak akkor tudtam meg, mikor picsogtam nekik, milyen szerencsétlen vagyok, aztán mondtak sorban, hogy az övék is rögtön náthás lett. Kiveve annak a baratnomnek akinek nyáron született a gyereke, mert annak 5 honaposan lett beteg decemberben. Ez ilyen. Főleg ha a családban valaki elkapja. Az én kisfiam 4 hétig taknyolt. A doki csak megvonta a vállát, hogy “hat ilyen ez a takony”. Nem tudom a nasivin baby mikortól használható keress rá a neten a betegtajekoztatora, de nekünk a physiomer baby orrspray és utána az orrszivas jobban bevált. Jobbulást, ne okold magad.
2020. jún. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
43%
1-es ezt az oltári ostobaságot honnan szeded? Az megvan, hogy a nátha egy vírus?! 🤦🏼‍♂️
2020. jún. 1. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ja annyi, hogy a lázat mindenképp mérj, ha lázas irány a doki azonnal. Meg persze telefonon értékezz velük holnap. De nekem ennyit mondtak. Ha nem lázas, orrcsepp orrszívás.
2020. jún. 1. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Biztos hogy náthás? Nem csak szörcsög? Mert ezt a babák kb 80%-a csinálja.
2020. jún. 1. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem felesleges az orrspray, csak szívd ki.
2020. jún. 1. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
74%
Tényleg biztos hogy nátha? A babák sokáig szörcsögnek. Én nem adnék egyébként, max tengervizes oldatot, mi egyébként újszülött korától használtuk minden este(Alimare Clean, nem spray hanem ilyen pici cseppentős) kitisztítja a orrot.
2020. jún. 1. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az se nagy ötlet, ehhez hozzászoktatni.
2020. jún. 1. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A megfázás valójában egy vírusos, néhány esetben baktérium általi fertőződés. A hideg olyan formában járul hozzá, hogy az őszi-téli időszakban ideális körülmény a több, mint 200 vírus számára. A nátha (rhinitis) okozója valójában a rhinovírus, ez felelős a legtöbb felső légúti megbetedegedésért.


Én bízok az anya megérzésében. Elég nagy az esélye annak, hogy elkapta a megfázást, illetve hogy az anyai ösztön nem téved. A legfontosabb, hogy az orrdugulást kezeljük. A csecsemőknek elengedhetetlen az orron át való levegővétel, ezért jó, ha van orrszívó. Esetleg használhatunk sóoldatos orrcseppet előtte. Fokozott folyadékbevitel, párásító, esetleg egy gőzös fürdőszoba sokat segíthet. Ha láza van, orvoshoz kell fordulni, de általában nem fajul el a helyzet.


Üdv, egy orvos

2020. okt. 20. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!