Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miklós név vélemények? Becézés?

Miklós név vélemények? Becézés?

Figyelt kérdés

Már kiskorom óta tetszik a Miklós név: nem túl gyakori, klasszikus stb.

Viszont a Miki becézéssel nem vagyok kibékülve, ezért érdekelne, hogy hogyan lehet még ezen kívül becézni?



2020. jún. 3. 13:26
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
14%
Egy nagypapának kiváló
2020. jún. 3. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
93%

(Nem muszáj becézni.)

Én ismerek egy Miklóst, akit Mikónak hívnak, illetve egy másikat, akit pedig Mike ["májk"]-nak.

2020. jún. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Becenevek:

Miklóska, Miki, Mikike, Mikus, Mikuska, Mikuci, Mikó, Micu

2020. jún. 3. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
A Mikó nagyon tetszik:)
2020. jún. 3. 13:36
 5/17 anonim ***** válasza:
92%
Két Miklóst ismerek, az egyiket Mikunak,a másikat Májkinak becézzük.
2020. jún. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
92%
Férjem Miklós és nagyon megszerettem ezt a nevet, ha haragszom rá akkor Miklós, amúgy Miki és szokták Miksának is hívni.
2020. jún. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Egyik ismerősünk fia Miklós, őt Mikának becézik.
2020. jún. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Inkább Miklós, mint Benett, Noel, Nolen és hasonló férfias nevek.
2020. jún. 3. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Pont a napokban gondolkodtam rajta, hogy milyen szép név, de milyen ritka. Manapság már gyereknévként nem is hallani, pedig szerintem "kortalan" név. Egyébként nálunk tesóm, apukám, nagybátyám sógora, egyik gyerekkori barátom is Miklós. :)

Nem muszáj becéznetek, ha nem akarjátok, a családomban több olyan is van, hogy hosszú a neve, mégsem becézik. :)

Én Mikinek, Mikikének, Miklósnak szoktam szólítani, Májkinak pedig a férjem. Szerintem nagyon jól döntenétek, ha Miklós lenne a neve a fiatoknak. :D

2020. jún. 3. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
90%
Imádom !! Olyan csodaszép, dallamos, kedves, könnyed név; hogy hú de nagyon imádom; és ezzel együtt férfias is. Ismerek ilyet, pont amúgy ő is ilyen kedves, könnyed, barátkozós; és felnőtt, de tök jól illik hozzá a Miki is, Miklós is. :):):) Imádom ezt a nevet szóval. :) Nagyon is adnám. Egyik legszebb régies. Nagyon gyönyörű.
2020. jún. 3. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!