Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért adnak sokan napi szinten...

Miért adnak sokan napi szinten édességet, cukros péksütit a gyerekeknek, pláne reggelire?

Figyelt kérdés

Köztudott (?) tény, hogy reggel a legérzékenyebb az inzulin, ilyenkor lassan felszívódó szénhidrátokat és rostokat kellene fogyasztani, a fehér kenyér, péksütik, lekvárok, tej, kakaó és társai viszont gyorsan felszívódóak, megdobják az inzulint és nagyon megnövelik 2-es típusú cukorbetegség esélyét.


Ugyanez igaz a nasira, nyilván nem arról van szó, hogy soha ne kapjon egy gyerek édességet, de én azt látom, hogy jóformán minden kisgyerekes-babás ismerősöm napi több alkalommal ad ilyesmit: reggelire egy kis kakaó, ebéd után tejszelet, uzsira péksüti, a többiről nem is beszélve.


Minden tele van azzal, hogy rohamosan terjed a cukorbetegség a gyerekek körében, szóval nem hiszem, hogy a szülők ne tudnának arról, hogy rosszat tesznek. Az embereket nem érdekli a gyerekük egészsége, vagy mi az oka a rendszeres nasiztatásnak? :O


Semmi provokáció, tényleg csak csodálkozom rajta és nem értem.



2020. jún. 9. 09:08
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
51%
Nasiztatni nem szoktam. De írj olyan reggelit, tízórait és uzsonnát, amiben nincs cukor!
2020. jún. 9. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:

Tojás többféleképp elkészítve, teljes kiőrlésű pékáruk/sütik (akár otthon sütve, az tuti hozzáadott cukormentes), zabpehely, olajos magvak, zöldségek, vagy azokból készült dolgok (pl. sütőtökmuffin, cukkinipalacsinta, stb.), cukormentes teasüti.


Uzsira lehet adni nyugodtan gyümölcsöt, nyilván abban is van gyümölcscukor, de délután már nem mozgatja meg annyira az inzulint, ezért ajánlják ilyenkorra a délelőtti órák helyett...

2020. jún. 9. 09:22
 3/30 anonim ***** válasza:
70%
Szerinted ezeket a gyerekek megeszik? Sok sikert hozzá!
2020. jún. 9. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
Mivel vannak, akik így etetik a gyerekeiket, nyilván.
2020. jún. 9. 09:30
 5/30 anonim ***** válasza:
100%
Mert ők is úgy nőttek föl, hogy reggelire kakaót ittak, és vajas-lekváros kiflit ettek hozzá. Vagy kakaóscsigát.
2020. jún. 9. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
82%

Az én környezetemben nincs ilyen. Cukkinipalacsinta??? és reggel nekiállsz sütni?

Nem rossz az elképzelésed,de kivitelezhetetlen.Főleg ha bekerül közösségbe. Te majd közlöd az óvodában hogy a te gyerekednek ugyan ne adjanak kenyeret se péksüteményt se tejes italokat felvágottat se lekvárt. Ugyan már! Te is beláthatod hogy költői a kérdésed.

2020. jún. 9. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 ravenonefive válasza:
100%
Nem mindenki van tisztaban a gyors es lassu CH fogalmaval a cukor-szenhidrat felszivodas es inzulin valasz hogyanjaval. Igen a felnottek tudnak a cukorbetegsegrol, sot valoszinu van is az ismerosuk kozott de fogalmuk sincs mi az 1-es 2-es IR, stb. Ez elerheto, oket is igy etettek a szuleik... kovetik. Vannak akik reform taplalkozast kovetnek, illetve ha valaki erintett a csaladbol akkor jobban elmelyul esetleg a taplalkozastudomany ezen reszeben es mar gyermekkorban elkezdi a tudatos egeszseges taplalast. Amig az egeszseg szo a tudatban ugy szerepel hogy nem nathas,kohog stb addig sokan igy fogjak csinalni//
2020. jún. 9. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
86%

Egy palacsintát megsütni reggel kb 20 perc. Vagy egy jó bananos joghurtos zabkása kb 2 perc. Sütőtökös muffint este meg lehet sutni, de abba én teszek cukrot.

Még egy sonkas sajtos paprikás szendót is tobbre tartok egy peksutinel, pedig en is imadom oket, de max heti 1x, es nem éhgyomorra.


Az oviban tényleg elkapatják majd a gyereket, de attól még nem azt jelenti, hogy ez a helyes.

2020. jún. 9. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
30%

Hát én felnőttként sem enném meg ezeket!

A gyerekeim nyitottabbak, pl ők szeretik a tojást - nekem hánynom kell tőle, de azért ennyire még ők sem. Plussz heti 5 nap oviban nincs beleszólásod mit esznek

2020. jún. 9. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
73%
8-as persze hogy nem helyes de nem tudod kivédeni. ezenkívül reggel örülsz ha mindenki időre felkel, megmosakszik, fogat mos, felöltözik befejezi a nyafit és végre rohansz az oviba suliba velük aztán mész dolgozni. Teljesen valószínűtlen hogy reggel odaállnék palacsintát sütögetni...
2020. jún. 9. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!