Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves gyerek már nem fog...

1 éves gyerek már nem fog megfulladni, ha pl a fejére kerül a takaró álmában vagy belefordul párnába/matracba vagy ilyesmi?

Figyelt kérdés

Ugye, 1 éves korig szokták ajánlani a légzésfigyelő használatát. A bölcsőhalál miatt sosem aggódtam, én inkább a fulladás miatt féltem, bár semmit nem tettem a kiságyba soha, pont emiatt. Éjjel nem is takartam be, hanem hálózsákban altattam, csak a nappali alváskor takartam be.

Lassan 1 éves, és erősen gondolkodom rajta, hogy kiveszem a légzésfigyelőt, mert akárhogy próbálom eldugni a kábeleket, mindenhonnan kibányássza, és szét akarja kapni...



2020. jún. 10. 10:17
 1/3 anonim ***** válasza:
91%
Elsősegélytanfolyamon 2 éves korig ajánlották a használatát. Azt mondta a mentős aki oktatott, hogy nem egy 2 év körüli gyerekhez kellett kimennie (nem lett pozitív vége) 🙁 Bár már mi sem használjuk, mert bárhonnan elérte. Nappal és este is alváshoz szigorúan csak hálózsák, takaró és játék kizárva.
2020. jún. 10. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A bölcsőhalál 2 éves kor.

A fejre tekerős fulladás az más téma én attól a mai napig félek pedig a fiam már 2,5 éves. Ráadásul mániája bedugni a fejét a párna alá. Gond még sosem volt belőle de akkor is nagy félelmem. Pl 2 éves koráig ő is hálózsákban aludt csak. Nem is praktikus a takaró, mert hiába tud már egyedül betakarózni, ha éjjel nem kel fel arra hogy kitakarózott.

2020. jún. 10. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
75%

Azt elfelejtitek, hogy a valódi bölcsőhalál esélye 1 éves korig áll fenn.

1-2 éves kor között csak az azzal a gyerekkel fordulhat elő, akinek valami alapproblémája van.

2020. jún. 10. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!