Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Éjszakai rituálétok, hogy néz...

Gina0905 kérdése:

Éjszakai rituálétok, hogy néz ki egy 3 hónapos babánál?

Figyelt kérdés
Most lesz 3 hónapos a babának és kíváncsi lennék, hogy másoknak milyen az éjszaka egy 3 hónapos babával. Megfürödtem fél 7 kor aztàn megmaszírozom testápolóval, pizsit feladom, szopizás általában fél 8-8 között végzünk. Este 9-ig pukitorna kis játék 9-fél 10 között alvás. 23 óra körül újra etetés aztán rögtön visszaaltatom. Innetől változó múlt héten hajnal 4-5 között ébredt, mostanában 2-3 között aztán 5-7 között és 9 körül felkelünk. Már többször aludt 6-7 órát éjszaka mostanában, ha szerencsém van akkor 4-et, gondolom ez változó. Ez az esti rutin szerintetek jó? Ha este 11 körül nem ébred akkor ne ébresszem(éjfél után nem ébreszgetem)? Nálatok, hogy néz ki egy esti rutin?

2020. jún. 10. 16:49
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Alvó gyereket nem ébresztünk. De én biztos nem játszanék vele vacsi után.
2020. jún. 10. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%
Sose ébreszd fel, majd kialakul az alvásrendje. 2.5 hónapos korától átalussza az éjszakát, de mindig is 19:30 kor fürdettem. Előtte torna mondókára/énekre, majd olajozás, Fürdés után evés majd fekvés. Amikor még kelt éjjel, akkor általában 23, 2, és 4h felé, majd fokozatosan hagyta el mindegyik ébredést.
2020. jún. 10. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én 7kor fürdetem,8kor eszik,aztán vagy bealszik,vagy velünk jáltszik. Éjfélkor újra eszik és onnan alszik reggel 7-8ig már 1 hónapos kora óta. Olyan szerencsém van vele 😁
2020. jún. 10. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Szuper akkor ma vacsi után nem ébresztem mától és akkor majd alakul 😊
2020. jún. 10. 18:50
 5/9 anonim ***** válasza:
46%
3. gyermekem 3 hónapos, itt már nincs idő holmi rituáléra, napközben valamikor lefürdetem, 20;00kor alszik, reggel 6kor ébred, ami nekem fura mert a tesói többször keltek, igaz őket tudtam szoptatni, a kicsi tápszeres.
2020. jún. 10. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nálam csak anyatejes. Azt mondta a védőnő, hogy a csak anyatejes babák nehezebben alusszák át az éjszakàt. Nem tudom lehet hülyeség.
2020. jún. 10. 22:06
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
3. Vagyok. Nem tudom mennyire igaz,de az én fiam is csak anyatejes,mégis teljesen átalussza :D Persze minden baba más,ő pl napközben alszik nagyon keveset
2020. jún. 10. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
68%

A közel három hónapos kislányom harmadik baba, az Ő esti rutinját nagyban alakítják, befolyásolják a tesói. Mivel alapvetően hangos, olyan olaszos temperamentumú család vagyunk, nálunk sajnos szóba sem jöhet egy este 8 órai békés elalvás, mi akkor még éljük az életünket.

Mi fél 8 körül fürdetjük a kislányunk (a nagyok utána fürdenek), fürdés után pizsi, és általában el is alszik (Ő valahogy fürdés előtt igényli a szopit, fürdés után nem akar enni, viszont nagyon álmos szokott lenni). De sajnos ez az alvása viszonylag rövid, pedig minden gyereknek saját szobája van, mégis felzargatják a nagyok. Ha olyan 8 körül megébred, nézelődök egy picit a hintájából vagy a kezünkből, végignézi a vacsinkat olyan 8 körül, aztán amikor a nagyok 9 órakor elcsitulnak, Őt beviszem a szobájába, és szopizik. Mivel elég hasfájós, ritkán alszik el azonnal a cicin, ilyenkor még van egy kis ringatás, büfi, és olyan 10 óra körül alszik el végül a cicin.

Éjszaka változó, hogy mikor ébred, általában hajnalig, olyan 4-fél 5-ig alszik, aztán szopi, visszaalszik azonnal, majd olyan 7-8 között ébred. Nappal többször viszonylag rövideket alszik.

2020. jún. 10. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekünk is 3.baba, kislány,a tesói 9 és 12 éves fiúk. Vannak külön szobák, nem szoktak egymásra felkelni. Mi 7 körül szoktunk enni, a pici kb 6 körül ébred a délutáni szunyókából, elvan a hintában, amíg eszünk. Többnyire fél 8kor fürdetjük a babát, rögtön utána fürdenek a nagyok (ők 9, fél 10 fele alszanak el), addig míg furdenek, én etetek, belealszik a pici, leteszem a kiságyba és nagyjából fél 2ig ő fel se ébred, nagyon ritkán 11 körül is eszik. Fél 2 fele felébred, szopizik, visszaalszik egyből. És utána reggel van, 6nal előbb nem kel, ekkor tiszta pelust kap, de neki az se napinditas még, vissza szokott aludni etetés után. Végül 9 óra az, ami neki tényleg a reggel. 6 és 9 között rendes ruhába öltöztetve alszik :) Sokszor én is visszaalszom, de van, hogy dolgom kezdem inkább.

És itt kb vége is a leírható napirendnek, mert konkrétan napközben teljesen véletlenszerű :D

2020. jún. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!