Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan készíthetem fel a...

Hogyan készíthetem fel a mászásra? Kell neki egyáltalán segítenem?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Van egy kislányom, lassan 7 hónapos. Kúszni nemrég kezdett el, sokat és szépen hasal, hason sokat játszik, fog, forog. Tudom, bőven van ideje a mászásra, akár hónapok. Viszont az a kérdésem, hogy a sok tornáztatás/hason játszás elég neki ahhoz, hogy megtanuljon később mászni? Kell segítenem rávezetni a dologra?

Kiskoromban én kihagytam a mászást, voltak tanulási nehézségeim, emiatt nem szeretném, ha vele is ez történne.

Köszi a válaszokat! :)



2020. jún. 10. 18:16
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen elég neki,ha megérik a mászásra mászni is fog.
2020. jún. 10. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
53%

Szia!

Magától fog mászni, neked konkrét rásegítést nem kell "alkalmaznod". Viszont mindig figyelj, hogy minden rendben és időben történik-e. Nyilván minden baba egyéni ütemben fejlődik, viszont ha nagyon késik a mászás, vagy bármilyen másik mozgás, érdemes ránézetni gyógytornásszal. De ne aggódj, még időben vagytok abszolút.

Ha kimarad egy mozgás, az nem egyenesen jelent gondot a későbbiekben, viszont előrejelzője lehet ESETLEGES gondnak. Szóval ha bármi kimarad, késik vagy nem rendben folyik, ne ijedj meg, hogy később az oviban/isiben feltétlenül baj lesz, mert ha időben elviszed tornára, fejlesztésre, stb., akkor még abszolút korrigálható :) De úgy látom, veletek nincs semmi baj. Amit majd később csinálhatsz, mikor nagyobb lesz, az a labdázás minden formája, az meglepően sokat tud segíteni a gyerekeknek az idegrendszeri fejlődésben.

2020. jún. 10. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Bogus20 ***** válasza:
100%
Fontos hogy legyen helye, hogy mozogjon, ne minden a közvetlen közelében legyen így motivált lesz elindulni. Szerintem egy jól fejlődő gyereknél többet árt az ember ha direktben segíteni próbál. Ami még fontos hogy a kis baleseteket hagyd megtörténni, mert abból tanul és attól lesz ügyes. Ha mindig oda tartja az ember a kezét, akkor nem fog vigyázni magára. Pl. első babám ha ott voltam mellette akkor voltak a legnagyobb balesetei, mert azt hitte hogy elkapom, nekem meg nem mindig sikerült. A másodiknál jobban odafigyeltem erre, hogy tényleg csak akkor avatkozzak be amikor nagyon muszáj, és szuper jól halad mozgás szempontjából.
2020. jún. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Meg nem mell segitened neki sztem van meg ideje

Egyebkent talacskiazassal lehet(derekanal tartod es a kezet teszi magatol) meg hazon bicikliztesd a labat

2020. jún. 11. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!