Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi időre illik babalátogat...

Mennyi időre illik babalátogatóba menni?

Figyelt kérdés

Van minimum hogy mondjuk nem csak odamegyek megnézem és eljövök? És mennyi a maximum amikor még nem vagyok az anyuka terhére? Függ a maximálisan ott tölthető idő a családhoz való viszonyomtól? Pl közeli vagy távoli rokon vagyok vagy csak barát. Annak is van esetleg jelentősége hogy az anya vagy az apa kapcsolata vagyok?


Kicsit nem ide tartozik szorosan, de mit illik vinni ajándékba?


2020. jún. 11. 14:57
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem kérdezd meg az anyukát, ez nagyon egyéni.

Ajándékról is kérdezd minek örülnének. Méretekre kérdezz rá miből mekkora kell!

2020. jún. 11. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
52%

Amíg pici a baba, max fél óra. De a legjobb telefonálni és megkérdezni. Ugyanez igaz az ajandekra is.


Csak nem a hisztis terhes királylány kérdésé ihletett meg, aki az anyján kívül senkit nem akar a gyereke közelében látni 2 hétig, sőt, meg az anyósnak se mutatná meg a ygereket?

2020. jún. 11. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tudom, mi ihlette, de jó ilyet olvasni, hogy valakibe szorult annyi figyelem, hogy ezeket megkérdezze. Amikor a fiam megszületett, férjem családtagjai futószalagon jöttek, nem is közöltek még annyit se, hogy jönnének és mikor. Csak jöttek. Az itt töltött idővel nem volt bajom, csak ezzel, hogy átjáróháznak néztek minket. Hozzáteszem, nem bunkók, jó a kapcsolatunk, csak ők egymás közt így szokták meg, hogy mennek egymáshoz amikor épp úgy gondolják, egész életükben. Nem kellett félteni, hamar közöltem, hogy ez így nem lesz oké, és onnantól érdekes módon mind rám tudtak csörögni vagy írni, hogy mikor lenne alkalmas.

Ugyanez a helyzet az ajándékkal, egész nyugodtan kérdezd meg, hogy mire lenne szükségük, sokkal jobb, mint pl. vinni egy ötvenedik kombidresszt a kicsinek. Ha meg valami ruhát viszel, kérdezz rá a méretre is, ahogy az első írta :)

2020. jún. 11. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 khniki ***** válasza:
Hozzánk 2 hós korában jöttek először, emlékeim szerint 1-1,5 órát maradtak.
2020. jún. 11. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Jókat olvashattál az előttem válaszolóktól. Mivel még

"helyzet van", én szabadtéri programra mennék először, ha távolabbi ismerős vagyok, egy séta, stb. Bentre csak ha ők ragaszkodnak hozzá, egyeztetve. Szerintem ami még fontos, az időpont. Ne este 6kor jöjjenek, ha a babával 7kor már fürdéshez készülnének...nem biztos, hogy egy gyermektelen erre magától gondol, ezért írom, a lényeg,hogy meg kell beszélni.

Ha olyat akarsz venni, ami tuti jól jön, mindig kell belőle és nem kell hozzá méret, az a tetrapelus (mindenre is jó), a rágóka (később áldani fognak érte, mikor elkeveredik az az egy-tizenhat,amit vettek), a "nyunyóka" ( kis plüss rongyi, valami figurával és ezen is van csócsálható felület), a nyálkendő (pici, textil, tépőzáras cucc, a bukós babák örök kelléke, de előkének is jó később, és nincs olyan, hogy túl sok).

2020. jún. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!