Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy újszülöttel mennyivel...

Egy újszülöttel mennyivel növekszik meg a havi költség? Kb.

Figyelt kérdés
Mielőtt letámadtok, nem mintha pénzben kérném az életet, csak szeretnék megfelelő anyagi hátteret biztosítani neki. Pl pelenka, nedves törlőkendő, hintőpor, ilyesmi mindig kell, néhány ruha is, de nem túl sok, mert úgyis hamar kinövi, meg anyukámat ismerve tuti minden héten kapni fog tőle. Játékot meg anyósom akar venni neki ezer félét, még sok is lesz. Szóval ilyen körülmények között kérdezem, hogy el fogom e tudni tartani?
2020. jún. 12. 15:24
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem havi 20 körül kijön, ha nem tápszeres. De ha hasfájós, akkor minden rávaló csepp 4-5000Ft, és sose az első a jó. 4 hetesen a fiamnak olyan kiütés jött ki a fenekén, hogy hiába hordtam az orvoshoz, nem tudott segíteni, csak a magán bőrgyógyász. Azóta voltunk gasztroenterológusnál és szív ultrahangon is.

Az előre nem tervezhető dolgok a drágák szerintem.

2020. jún. 12. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
38%
Apja nem lesz?
2020. jún. 12. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk a tápszer havi 30 körül van mert speckot kap amire nincs is nagy támogatás. Pelenkát 5-10 ezer között lehet megúszni, főleg ha az akciókat nézed és akkor betárazol. Torlokendo nem nagy pukkanas 1400 Ft 4 csomag a rossmannosbol. Kb 1,5 hétre jó egy. Gyógyszertári popsikremet furdetot használunk az pár száz Ft.

De! Nem is ezek amik nagyon drágák. Egy szaros nurofen szirup 2000+ Ft. Egy koszmo sampon (nekünk más praktika nem vált be) 3500 körül van. Egy vacak orrcsepp is. Igazából vannak olyan hónapok ahol azt hiszem a patikába hordom a pénzem.

Az egyebek meg a ti igenyeitektol függnek. En pl méretenként 30 ezret eddig elkoltottem ruhára, de biztos a feléből is kijon, mert en túlzásokba estem.

Alapra en egy csecsemőre 20 ezret mondanék tapszer nélkül, de a kezdő patika csomag bizony több tízezer volt nekünk, ahogy nő egyre többe kerül.

2020. jún. 12. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ja igen meg ugye az olyan dolgok, mint hogy en a czeizelbe vittem csípő és koponya uh-ra, a választható oltások vége is több százezerre rúg a végén. Ha meg valami specko tornára kell vinni az nagyon drága tud lenni.
2020. jún. 12. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
40%
Havi 50ezerrel számolnék kb egy gyereket, nekünk annyiis megy el kb az egyre mindig.
2020. jún. 12. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

1 gyermekünk van, a rákészülés orvossal, szüléssel, babaággyal, légzésfgyelővel, babamonitorral, babakocsival(használt) stb-stb. együtt 500e volt, mindent mi vettünk, rokonok csak jelképes dolgokat. Érdemes rákeresni, hogy "babakelengye" az induló dolgoknál. Plusz havonta az az 50e Ft reális, ha tápszeres a baba. (Tápszerből is van tejmentes, ha allergiás lenne, aminek doboza 10 ezer Ft és 3 napra elég, persze a gyerekorvos írhat fel rá receptet.)


A kicsi gyorsan nő, ha új ruhákat akartok neki akkor az kb. annyiba kerül, mint a felnőtt ruha, csak kb 2-3 havonta kell cserélni a méret miatt. Használt ennek a töredéke. Aztán ha később akarsz valami extra fejlesztő dolgot, játékot, babahordozót, viszed úszni, tornázni, masszázstanfolyamra, akkor határ a csillagos ég.

2020. jún. 15. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen, ami draga a jo minosegu tapszer,gyogytornasz es a gyogyszerek! Nem tudhatod elore mi kell. Jah es az oltasok,a rota volt csak 2x20 e talan
2020. jún. 20. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A rota nekünk 3x13 ezer, de különböző oltóanyagot vannak. Van amiből kettő kell. Az egyik agyhártya oltasnak minimum 30 darabja, 3 kell, de van ahol 40-ért adjak.
2020. jún. 20. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!