Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktassam le a harapás...

Hogyan szoktassam le a harapásról?

Figyelt kérdés
9 hóbapos Mostanában rá szokott szopi közben a harapásra kb 2 hete. Mindig mondom neki hogy nem szabad meg szomorú fejet vágok neki ha csinálja elveszem tőle. Enni már eszik darabosat is. Már elég sebes kezd lenni a bimbóm. Hogyan lehetne leszoktatni hogy ne harapjon?

2020. jún. 13. 16:31
 1/4 anonim ***** válasza:
82%

HA megharap, akkor AZONNAL hagyd abba a szoptatást, közben mondd neki, hogy nem szabad.

Ezt következetesen kell csinálni, pár nap alatt abbahagyja, de CSAK AKKOR, ha minden alkalommal elveszed töle a melledet.

2020. jún. 13. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
etesd cumisüvegből
2020. jún. 13. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi a közbekérdezésért, nem használtok olyan itatopoharat, aminek szilikon a csőre és úgy jön belőle a folyadék, ha osszeharapja? Mert nekem akkor kezdett el harapni és mástól is hallottam ezt. Mikor eltettem ezt a fajta poharat elmúlt a harapás.

Egyébként a lényeg, hogy szólj rá, de ne kiabalj vagy ne erélyesen szólj, mert ha be rögzül neki ez akkor szopisztrájk is lehet a dologból. A baba akkor tud harapni mikor már nem szopizik aktívan, kicsit kintebb csúszik a szájából a bimbó, azt a pillanatot kellene elkapnod és olyankor kivenni a szájából a cicit úgy, hogy az ujjad bedugod a bimbo és a szája közé. Azt jól csinálod, hogy elveszed tőle mikor harap, mindig azonnal vedd el következtesen ilyenkor.

2020. jún. 14. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen kb 1 hónapja kapott olyan csőrös poharat ami gumis és úgy tud belőle inni hogy össze kell nyomnia. Lehet akkor ez miatt köszi a tippet :)
2020. jún. 14. 14:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!