Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy kell napirendet kialakítani?

Hogy kell napirendet kialakítani?

Figyelt kérdés

Korai kérdés, de szeretném előre megtervezni kicsit, hátha lesz valami kerete a napunknak előbb utóbb, mert jelenleg egy nagy egybefolyt massza.


Kérdés, mi az hogy reggel mikor kel a baba? Jelenleg 2 óránként követeli az evést éjszaka, nappal 2.5 és 3 óránként kel fel enni. Néha van cuppogás mint előjel, de többnyire kipattan a szeme és bőg azonnal. Hozzátenném hasfájós.


Szóval mikor van a kelés? A reggel 5 a reggel 7 vagy a 9 körüli őrjöngve ébredésnél?


Utána, hogy véget ért az este, egész délelőtt alszik, délután 1-2kor gyógyszer (mindegy miért, be kell adjam mert tartós betegsége veszélye állhat fent) na akkor felkel, mert utálja az ízét, de ha eszik utána, akkor megnyugszik.

Délután alszik még egyet, ha nem esik vagy fúj nagyon teszünk egy kört babakocsival.

4-6 között jön a hasfájás, sír, tornázunk, cipelem, passzoljuk egymásnak, mert kikészítő a folyamatos sírás. Etetés, ami néha lenyugtatja kicsit.


Néha sikerül elringatni kicsit, de olyan este 8 felé rákezd megint. 9 körül megint etetés, utána elalszik, felkel, sír, elalszik, felkel, sír stb.

Hajnali 1 körül még egy etetés ekkor megint gyógyszer, ha sikerül, akkor álmában etetem meg, már ha épp alszik.


Innentől fogva káosz, nem sokat alszik, max 1 órát, a többiben sír, karban van, megnyugszik, sír, megnyugszik.


Ha a kiságyba teszem, 10 perc múlva sírni kezd, szóval inkább felveszem, hogy tudjon kicsit aludni, meg a férjem is.

Ha nagyon sokat sír, a nappaliban a kanapén ringatom, ott jobb az idő, és rajtam kívül mindenki alszik.


Tornásztatjuk, karban van, infacolt kapott de attól sokat bukott, ma kipróbáljuk a gripe watert.

Halvány fény van este is, ennek az az oka, hogy full sötétben kétszer annyit sír.

Fürdés még csak heti 2-szer van, orvosi javaslatra, amíg tökéletes nem lesz a köldöke.

Törölgetve persze levan.


Tápszeres.

Utálja a cicim, így komfort szopit cumival helyettesítem, ölben.

Masszírozom a hasát.

Újabban hasgörcsnél karmolászik, mertg püfföl. Egyébként gondoltam hogy ez lehet a gyógyszer mellékhatása is, agresszió is közte van, vagy ez normális?


Nektek milyen a napirendetek? Mikor tól fog kialakulni?


1 hós a csöppem, és mégegyszer leírom, ezt a jövőbeli napirend miatt kérdezem nem most akarom ráerőltetni, mielőtt valaki falhoz kenne.


Van bármi javaslat a sírásra? Köszi a válaszokat!


2020. jún. 14. 12:50
 1/4 anonim válasza:
100%
Ezt személyesen kell kitapasztalni, a lényeg hogy állandó, kényelmes legyen számotokra. A tökéletes napirend nem létezik
2020. jún. 14. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

1 hónaposan csak kezd a napirend alakulni..


Amikor éjjel többet alszik, mint nappal..


Tehát a reggeli ébredés az az, amikor az alvások közt van már ébren...nemcsak szopi/evés- pelus időre

2020. jún. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
81%

A legfontosabb, hogy most te vagy fáradt és ez megy át a babára. Nem jó ha ilyen gyakran eszik, a pocakjából nem tud kiürülni a tej és ráissza a következő adagot, emiatt is fáj utána a has.

Tudom hogy könnyű ezt másnak mondani, én sem tudtam másképp etetni, hiába mondták nekem is.

Bármilyen nehéz is, próbáld meg hogy szoptatás/etetés helyett valami mással nyugtasd meg, pl. forralt, lehűtött vizet igyon cumisüvegből a karodban. Néha az is elég a babának, hogy érzi a szájában hogy szopik, meg van egy kis folyadék, és el tud aludni tőle. Napközben meg vedd magadra, egy kenguruban vagy kendőben. Ha kicsi akkor előlre, félig fekve is tudod magadra tenni. Ha így veled van és te csinálod a magad dolgát, akkor a mozgás elringatja kicsit. nem kell hogy állandóan aludjon ha ő nem igényli.

Sajnos most kezdődik a hasfájós korszaka igazán, még pár hátig tartani fog. Próbáld meg a párodat rávenni, hogy néha 1-1 éjjel vigyázzon rá amíg te alszol legalább 4-5 órát egyfolytában. Készíts oda nekik előre lefejt kis tejet, hogyha a pici éhes lenne. Én azt hittem a hasfájós babámra hogy esélytelen a párom, mert nekem este 11-től hajnalig egyfolytában járkálnom kellett vele, még le sem ülhettem, hogy ne sírjon. A párom meg fogta, magára tette a kicsit, aztán aludtak a kanapén egész éjjel. Tök kiakadtam rajta, hogy miért nem próbáltuk meg már korábban. Mivel én kialudtam magam egy kicsit, jobban jött a tejem is, nyugodtabban viseltem a kicsi sírását is - emiatt a babámnak is jobb lett.

A napirend miatt ne aggódj. Az majd kialakul, erőltetni úgy sem tudod, még nagyon kicsi. Van akinek muszáj előre tervezni, mert fél évesen bölcsibe akarja vinni, vagy vannak nagyobb tesók, akiket vinni kell időre óvodába, iskolába, ott számít a napirend. De ha egyedül ő van, és neked sem kell menned dolgozni, akkor majd kialakul magától.

A hasfájos korszakra nincs gyógyszer, azt túl kell élni. Van egy rakás készítmény, de a saját tapasztalatom az, hogy ezek csak arra jók, hogy mindig új dologról hisszük pár napon át, hogy az majd segít - aztán jön a következő, mert nem segített. Még pár hét és túl lesztek rajta.

Fürdetheted naponta nyugodtan, nem értem miért mondta ezt a doki. csak pici legyen a víz és ne érjen a köldökéig. Azt tapasztald majd ki hogy mikor szeret fürdeni, az enyém etetés előtt, de amikor még nem volt éhes. Persze kaja közben sokszor telerakta a pelusát újra, de etetésnél meg bealudt és nem szerette ha felébresztettük, hogy fürödjön.

A jövőben a napirendetek majd alakul attól függően, hogy neked milyen lesz a programod. Ha szeretsz sétálni vele, akkor ő majd közben fog aludni a babakocsiban ringatózva, ha inkább vásárolni mennél vele és nem babakocsiban viszed, akkor megint más lesz. Semmi baj nincs azzal ha nincsen egy rögzült, pontos napirend, mert akkor a változást nehezen fogja kezelni, mondjuk ha éppen akkor kell utazni, orvoshoz menni amikor máshoz van szokva.

2020. jún. 14. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
A napirend jön magától különösen akkor ha nem erőltetsz semmit. Figyeld az igényeit és olyan 4-6 hónapos kora körül már elég stabil lesz. Ami persze időnként változik. De ha figyelsz rá, akkor 1-2 nap alatt felméred a változást és alakítasz a napirenden.
2020. jún. 14. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!