Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tapasztalt Edesanyak segitsege...

Tapasztalt Edesanyak segitsegere lenne szuksegem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

25 eves leendo anyuka vagyok, es szuksegem lenne egy par tanacsra, olyan Edesanyaktol akik ezt mar ateltek amit en.

Pontosabban 9 het mulva szulok, es azt szeretnem tudni, hogy mik azok a letszuksegletek amire egy ujszulotnek valoban szuksege van?

Interneten annyi mindent lehet olvasni hogy ezt is azt is kell venni es mindenbol a dragabb jobb, hogy en mar teljesen elvesztodtem!

Tehat, mik lennenek azok a tenyleg letfontosagu targyak?

Ami mar a listan van az a:

Babaagy(babaszoba butorilag felszerelve)

Babakocsi 3az 1 ben kocsi hordozoval

Merleg

Lazmero

Babahinta elektromos

Orrszivo elektromos

Pelus 2-5kg 105 db

Agynemu

Popsi torlo

Popsi krem

Cumisuveg 0-6 honap

Cumisuveg melegito

Cumisuveg fertotlenito

Csaloka

Ruhakat meg nem merek venni hogy lassuk mekkor lesz

Es a korhazi csomagba van mar nekem haloing es betet...

Mi hianyzik meg szerintetek?

Nem szeretnek felesleges hulyeseget venni csak ami tenyleg hasznos es esetleg valami otletek amivel megkonnyithetem az eletem mivel telejesen egyedul kell majd megbirkoznom a picivel es egy kiskutyaval fizikai segitseg nelkul a picivel az elso pillanattol mivel kulfoldon elunk rokon nincs es a paromnak meg ejjel kell dolgoznia:)



#újszülött #babaszoba #Segitoeszkozok
2020. jún. 14. 14:08
A kérdező szavazást indított:
Babaszoba
Ujszulott
Szuksegletek
11 szavazat
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
40%

Puha baba törölközők.

Puha, nem csomósodó, nem pihéző baba pléd.

3 váltás ágynemű huzat és lepedő a babaágyba.

Pamut pelenkák, hogy mikor a válladra veszed, arra tegye az arcocskáját,

nem mellesleg, ne a ruhádat bukja le.

Fürdőhab.

Puha hajkefe.

Anno a fültisztító pálcikával kentük be a füle mögött, nyakán,

hóna alatt babaolajjal, hogy ne pálljon be a bőre.

Cumisüvegre több cumi-fej váltásnak.

A babaágyhoz csatlakoztatható pelenkázó.

Azulenol, Neogranormon legyen otthon. Sosem lehet tudni,

mennyire érzékeny a bőre. Ha kicsípi a pisi, ez a kettő aranyat ér.

Popsi kenőcs (gyógyszertárban írattuk fel, mert nem akartuk, hogy ki tudja, milyen vegyianyagot kenjünk a pici fenekére.)



A kórházi csomagba legalább három pár fehér, cérna zoknid is legyen.

A zuhanyzóba műanyag papucs, ne lépj mások után meztélláb a zuhanyzóba.

Megfelelő tisztálkodószerek.

Tejleszívó pumpa.

A mellbimbódra fertőtlenítő.

Megfelelő krém szoptatás utánra, nehogy kirepedezzen, kisebesedjen.

2020. jún. 14. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
54%

Pl a mérleg nem letfontossagu, de nem írtad

Kiskad, kifogo, mellszivo (ezt latod kell e vagy sem) 56 ruhát vehetsz párat, nem tevedhetsz sokat :) nekem fontos volt a légzés figyelő, de kinek mi.

A baba hinta se letfontossagu de jobb ha van. Nem tudom miért vettél előre cumisuveget nem akarsz szoptatni? És a melegítő is egy oltári nagy pénzkidobas. Ha tápszeres lesz a baba elég egy termosz a forró víznek ha mentek valahova. A fertőtlenítő is,ha csak nem folyadék mrtz az jó. Ha gépet vettél akkor nem kellett volna. Pár db játék, pelenkázó alátét, ami hirtelen eszembe jutott.

2020. jún. 14. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
90%

Elektromos orrszívó nem sokat ér, a hagyományos orrsz-porszi a legjobb. Kelleni fog még jó sok pamut textilpelenka(ne Pepcos, mert az nem nagyon issza a nedvességet)

Cumisüveg melegítő is felesleges pénzkidobás, de ha már megvan akkor éppen használható.

Körömvágó olló, puha sörtéjű babakefe

Nekem hasznos volt a gumilepedő, esetleges átázások stb esetén megóvja a matracot.

2020. jún. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
79%

Mi ez a szavazás?

Ami nem kell: mérleg, babahinta, ágynemű (csak gumis lepedő kell a kiságyba, alá pisi ellen műanyag alátét és textil pelenkák, ez jó lesz egyenlőre takarónak, amúgy vegyél hálózsákot, mert kitakaroznak, ezeket főleg az ikeában vettem).

Nem kell: cumisüveg melegítő és fertőtlenítő.

Ruhát vegyél, 56-osat, kell kb. 10 body és 5 rugdalózó.

2020. jún. 14. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Ágynemű azért nem kell, mert párnát nem használhat egy újszülött, tehát párnahuzat nem kell és egy nyári baba paplant se használ, így paplanhuzat sem kell. Textilpelenkát a brendonban vettem, nagyon drága, de nekünk a pepco-s is jó volt. Ha szoptatsz akkor nem kell semmi cumisüveg. Én nem szoptattam, 2 üveg kellett, vízben főztem ki.
2020. jún. 14. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Nagyon szepen koszonom! Nagyon hasznosak a valaszok! Mindenkinek ment a zold gomb! :)

Kiskad megvan, torolkozo extra puha es takaro, kis halozsak egy kicsit nagyobbat vettem...

Pompaval ugy vagyok, hogy szeretnek szoptatni, 16. Hettol szivarog az elotejem, de nem merek venni mert ugye ez meg nem jelent semmit hogy fogok is tudni.

A gumi lepedo nagyon jo otlet koszonom egyaltalan meg sem fordult a fejembe, de most belegondolva valoban nagyon hasznos lehet.

2020. jún. 14. 14:52
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
És orrszivobol csakis az orrszi porszi, olcsó és jó, nem a porszívó erejével szív, eleinte féltem kiszívni, de nem kell félni.
2020. jún. 14. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
58%

Inkább levenni kellene a listáról. Semmi szükség az elején elektromos babahintára és véletlenül se használj elektromos orrszívót!

Egy szimpla műanyag gömbös kis orrszívót vegyél, aminek nagyon vékony a vége, mint ezen a képen a sötétebb színű: [link]

Az elektromos orrszívó túl erős. Gondolom te sem örülnél ha a porszívó erejével szívnák meg az orrodat. majd ha már nagyobb, akkor esetleg jó lesz.

A babának legyen műanyag lepedője, hogy amikor kifolyik a pisi-kaki a pelenkából - mert ki fog folyni sokszor a legjobból is - akkor csak a lepedőt kelljen levenned és újra cserélni, ne a matracot is.

Legyen legalább 10 textilpelenka, amit tudsz vasalni vagy fertőtleníteni, mert a feje alá ezt érdemes teríteni, nem párnát, arra nincs szüksége. A textil pelenka jó a büfiztetéshez is a válladra majd, meg a babakocsiba a feje alá, az orvosiban leteríteni a mérlegre vagy a vizsgálóra és mindig tudod könnyen cserélni, tisztítani.

Nekünk volt egy oldalpárnánk a kiságy rácsához kötözve, hogy ne verje bele a fejét, ilyenféle, csak mintásban: [link]

Vettünk a kiságyra egy zenélő, forgó játékot, mint ez: [link] csak hallgassátok legalább 2-3 percig folyamatosan a zenéjét mielőtt megveszitek, mert ezt kell hallgatnotok utána újra meg újra sok ideig! (bocs képekért, nem reklám, csak a neten ezt dobta fel elsőnek)

A védőnőtől vagy a gyerekorvostól el kell kérnetek pár receptet, amit szokás kiváltani, meg mondanak pár dolgot ami a köldök kezeléséhez kell majd, mint babaolaj, sebhintőpor, gézlap és hasonlók.

Amit még ajánlok, hogy vegyél pár (1-2 darab) felnőtt pelenkát vagy inkontinencia betétet, ami vastag, erősen nedvszívó. ha elfolyik a magzatvíz, vagy elkezd szivárogni, akkor azt tudod használni amíg beértek a kórházba. A tesóm és barátnőim egyszerre szültek, hármuknak vettem egy csomaggal és szétosztották.

2020. jún. 14. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
84%

Hát, jó sok sületlenséget hordanak itt is össze. Persze lehet van olyan akinek a gömbös fejű orrszívó tényleg kiszívott valamit, a gyógyszerész hölgy gyerekének biztosan nem, mert még ő is azt mondta, hogy ne vegyem meg, csak a poszivosat, ami nem a porszívó erejével szív, rá is van írva! Felírnak majd mosakodó, meg popsikrémet, hát nem a legjobbak, de az elején azt használtuk, utána rendeltem bio baba kozmetikumokat.

Pelenkából egy csomagot vegyél, mert hamar kinövik, ha meg nem, akkor veszel még egyet mielőtt elfogyna.

2020. jún. 14. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Nagyon szepen koszonom a valaszaitokat!

Mind hasznos, mindenki velemenyet szivesen meghallgatom, es megprobalom leszurni szamomra a leglenyegesebbet :)

A baba hinta szamomra ugy erzem azert nagyon fontos, mivel ejjel-nappal egyedul a babaval ha peldaul melelkhelyisegre kell mennem abba le lehet kotni es egy kicsit biztonsagban ereznem magam meg par perc ereig is vagy ameddig fozok egy pl egy pici segitseg:)

2020. jún. 14. 15:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!