Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4,5 hónapos a kislányom,...

4,5 hónapos a kislányom, egyszerűen semmit nem lehet tőle csinálni tudom részben én rontottam el.. Az lenne a kérdés ki mivel köti le a babáját?

Figyelt kérdés
Leszoktam tenni a szőnyegre egy takarót arra játékokat stb és ott el van kb 5-10percig,forgolódik. Van neki elektromos hinta abba sincs el sokáig.Utána sikít de szószerint. Segítség nélkül enni sem tudok, takarítani is akkor szoktam amikor este elalszik. Mivel tudná le kötni magát hogy ne keljen mindig mellette ülnöm vagy éppen kézbe hurcolnom?
2020. jún. 14. 14:33
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

A hordozási tanácsadók azt szokták mondani, hogy ha valaki hordoz, az már jó. Nyilván nem a kengurut ajánlják, mint legjobb hordozóeszközt.

A másik: az "elrontod a gyereket" nézet az első világháború idején alakult ki. Az asszonyok egyedül maradtak a sok gyerekkel+ háztartással+ a gyárakban is termeltek. Egyrészről a diktatorikus hatalmi rendszernek nem volt érdeke, hogy az egyének kötôdjenek a szüleikhez, vagy bárki máshoz. Ezért arra biztatták az anyákat, hogy minimalizálják a testi kontaktust a babákkal. Másrészrôl gyakorlatilag is kivitelezhetetlen volt az anyáknak az a gondoskodás, amit ma optimálisnak gondolunk. Zárójelben a 3 óránkénti szoptatás is háborús találmány. 3 óránként kaptak negyed óra szünetet a szoptatós anyák. Ezt nem a baba szükségleteihez igazították, hanem a termelés folytonosságához. Sajnos ez a szemlélet olyan károkat okozott, annyira mélyen bevésôdött az emberek fejébe, hogy még mindig nem tudunk tôle szabadulni.

2020. jún. 15. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!