Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg az a megoldás, hogy...

Tényleg az a megoldás, hogy sírni hagyom?

Figyelt kérdés
7 honaposom nagyon rossz alvó, panaszkodtam emiatt egy ismerősömnek. Neki 3 gyereke van, mindhárom 2-3 hónapos kortól átaludta az éjszaķat. Ismerem őket, kitűnő tanulók, boldogok és jó a szüleikkel a kapcsolatuk. Anyuka azt mondta, ő ha nem volt okuk, akkor hagyta álomba sírni őket így tanultak meg aludni 2-3 héten belul mind . Azt mondta amúgy minden gyerek problémáa alvo ritka a kivétel. Ez lenne a megoldás? Mit gondoltok?

2020. jún. 14. 21:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
84%
Biztos hogy nem hagynám sírni. Azt tanulja meg hogy nem számíthat rád. Neked jól esne álomba sírni magad? Elavult és szadista módszer
2020. jún. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
82%

Ajánlom ezt az oldalt:

www.anyagyere.hu

Semmiképpen ne hagyd sírni, elsőnek teljesen igaza van!

2020. jún. 14. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
83%

Soha nem hagytam sírni, és sosem csinálnám másképp!


Már rengeteg kutatás igazolja a hátrányát. Hogy nem megtanul elaludni, hanem azt tanulja meg hogy hiába kér segítséget. A stresszhormon szintje ettől még az egekben és igenis vannak hosszútávú káros hatásai.

Egyébként teljesen szembe is megy minden ösztönöddel, amik nem véletlenül vannak. Nem is értem hogy képes valaki legyőzni ezt a hihetetlen erős ösztönt hogy ha sír a gyerekem akkor odamegyek. Persze nem kell feltétlenül kikapni az ágyból, lehet próbálkozni simogatassal, vagy van akinek az is elég ha anya ráteszi pár percre a kezét. De ha ezek nem hoznak eredményt akkor természetes, hogy felveszem és megnyugtatom.


Te csinálod jól, nem az ismerősöd.

2020. jún. 14. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
83%
Sosem hagytam sírni őket, mégis 2 hónapos koruktól aludtak 10-12 órát egyben. Ez nem ezen múlik. Te csinálod jól! 😊
2020. jún. 14. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
80%

Ezzel csak azt tanulja meg, hogy hiába szól, ha baja van, úgysem kap segítséget. Egy pár hónapos baba soha nem ok nélkül sír.

Elavult módszer, és borzasztó károkat okozhat a gyermek lelkében. Lehet, hogy úgy tűnik, boldog gyerek, de sokszor ennek a következménye inkább felnőtt korban látszik. Az emberi kapcsolatokon

2020. jún. 14. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
77%
Nem hagyom sírni,1 hónapos korától mégis átaludja az éjszakákat. Most 4 hónapos,mondjuk attól tartok,mi lesz,ha jön a foga 😁
2020. jún. 14. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
2020. jún. 14. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
37%
Babaként éjszakára sírni hagyott, 31 éves felnőtt nő vagyok. Nincs semmi bajom. Amiket felsorolnak, hogy milyen következményei lehetnek ennek, rám semmi nem igaz. Nagyon jó a kapcsolatom a szüleimmel, mindig is az volt, tiniként is. Testvéremmel is (akit szintén hagytak sírni). Vannak barátaim, a 2 legjobb barátnőm közül pedig az egyik 26 éve, a másik 15 éve barátom. Nem keveredtem soha rossz társaságba, leérettségiztem, 2 szakmám van, saját nagyon jól működő, már 8 éves vállalkozásom. Az első szerelem 1,5 évig tartott, az Igazi pedig már 10 éve és 1 gyerekünk van. Jól kezelem a stresszhelyzeteket is. Túl van aggódva ez az egész.
2020. jún. 14. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
71%
Nem tudod reálisan értékelni sem a kreativitásodat, sem a személyiségedet. De örülök, ha jól érzed magad és boldog vagy. De egy példa nem törvény. Hány olyan ember van, aki dohányzik és nem lesz rákos. És hány, aki pedig igen. Érdemes törődni a tetteink következményeivel. A baba pedig nem hobbiból sír. Hallgassunk a szakemberre ezügyben (fentebbi linken meghallgathatod). Ő az életét szánta a babák viselkedésének vizsgálatára. Szerintem ő a mérvadó, nem egy-egy kiragadott példa. Bocs.
2020. jún. 14. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
70%
#8 csak az a gond, hogy nem tudhatod milyen lettél volna ha nem hagynak sírni.
2020. jún. 14. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!