Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Azoktól kérdezném, akik...

Azoktól kérdezném, akik kifejezetten igényelték egész életükben az én-időt és a magányt, mennyire viseltétek jól a gyerekvállalás első pár évét?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Úgy érzem most már lényegében minden adott lenne, hogy gyermeket vállaljunk és egyetlen dolog tart vissza, hogy én nagyon szeretek egyedül lenni. És ezt nem a szokásos introvertált módon értem, én néha külön vonulok a férjemtől is egy napra és egyedül vagyok, annyira nem bírok hosszútávon emberek között lenni. Szerencsére ő is ilyen, kettőnk között ez nagyon jól működik. Tudom, hogy borzasztóan hangozhat, de barátok társasága sem hiányzik annyira, nagyon ritkán találkozok velük, amúgy inkább egyedül vagyok.


Viszont tudom, hogy egy baba a nap 24 órájában rajtad lóg, és ez teljesen normális, nem is baj, de félek, hogy én ebbe beleőrülnék. Úgy értem szó szerint, az alvás hiányt még elviselem, de azt, hogy ne tudjak 1 napig mondjuk csak magammal foglalkozni, azt nem. Ez biztos baromi önző módon hangzik, de ismerem magam és elbizonytalanodtam, hogy nem lennék e borzasztó anya így? Viszont ha arra gondolok, hogy soha nem lenne gyermekem, az is elszomorít. Szeretnék gondoskodni valakiről, felnevelni, látni hová fejlődik az életben, csak valahogy közben nem feláldozni magam 100%ig. De úgy látom ez szinte lehetetlen.


Szóval aki esetleg hasonlóan élt a gyerek előtt, ő hogy viselte utána, hogy nincs énidő, vagy nem annyi?


2020. jún. 15. 10:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%
Még lehet oldani az én időt, csupán akarat kerdese. Egyedülálló anya voltam a kezdetektol9. Még a terhesség alatt beszerveztem egy bébiszittert és a gyerek születése után 2 héttel hetente egyszer volt így egy szabadnapom. Nyilván eleinte nem teljes nap volt, csak pár óra, de ahogy nagyobb lett, egyre több időre lehetett elmenni mellőle. Nagyszerűen működött, jó a kapcsolatom a gyerekemmel, aki azóta már közel nagykorú.
2020. jún. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
74%
Ez a rajtad lóg dolog csak az első hónapokban, esetleg években van. Hamar nekiállnak felfedezni, és lesznek kisebb-nagyobb időszakok, amikor nem anya van a középpontban. Majd amikor oviba, suliba mennek, benne lesznek a saját világukban. Ilyenkor lesz már könnyebb. Ha vágysz egy gyerekre, kibekkeled addig, ameddig a rajtalógós időszak lesz.
2020. jún. 15. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
33%

Valamiből a bébiszittereknek is meg kell élni, nem?

Tápszer, cumi, bébiszitter aztán lehetsz egyedül bármikor, amikor akarsz

2020. jún. 15. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
87%

3!


De agresszív vagy. Faj, hogy másnak van igénye saját magára is? Amugy elárulom, az én gyerekem nem volt tápszeres és cumija se volt. Még valami rosszindulatu xarsag?


Elso voltam.

2020. jún. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
30%
Nem volt ebben semmi rosszindulat. Csak elmondtam, hogy lehet így is
2020. jún. 15. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Meg lehet oldani, ha a ferjed ebben egyuttmukodo, es/vagy van bebiszitter, vagy a csaladbol segitseg, aki hajlando erre. En nagyon szeretek egyedul lenni, igenyelnem is, ket gyerekunk van, lemondtam errol az elso par evre, sokszor nehez, hogy hetente van mondjuk 2-3 oram egyedul osszesen, de en latom a fenyt az alagut vegen, illetve nekem boven megeri a gyerekekert cserebe, tervezunk harmadikat is. Segitsegunk nincs jelenleg, volt egy ido, mikor olyan fittness-berletem volna, ahol heti 2x2-3 orara gyerekfelugyeletre bevittem rendszeresen a nagyobbat, mikor megcsak o volt 2-3 eves kora kozott, illetve akkor o mar bolcsis volt fel napban. Van maganbolcsi, csaladi napkozi, ahova be lehet iratni a kicsit 1 eves kora utan. Akar ugyis, hogy csak reszlegesen, heti 1-2-3x par orara.
2020. jún. 15. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálam antiszociálisabb ember szerintem nincs. Imádok egyedül lenni, még a játszótérre menés is idegörlő számomra. Vannak napok amikor nagyon nehezen viselem, hogy rajtam lóg a gyerek de ilyenkor is tudom, hogy el fog menni aludni délután és este és ez éltet. Amikor velem van akkor folyton játszunk, szórakoztatom, kényeztetem de bevallom van, hogy alig várom az egyedüllétet. Szerencsére viszont nagyon jó alvó gyereket kaptunk aki 12 órákat alszik mint egy mormota úgyhogy tök jó a mérleg. Minden nap van kiszámíthatóan pár órám amikor csak magam lehetek. A férjem tudja szerencsére, hogy ilyen vagyok és teljesen megérti ha elvonulok egy kicsit.
2020. jún. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
A férjed tudja, hogy neked erre igényed van, neki is, akkor meg tudjátok ezt oldani. Nem egyedül vállalsz gyereket.
2020. jún. 15. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
93%
Rengeteg egyedüllétet, én-időt igénylek. Született egy problémás matricagyerekem, aki sosem volt el semennyit magában, rosszul és keveset aludt stb., a környezetem pedig elvárta, hogy én mosolyogva, derűsen álljak helyt, ha "lepasszoltam" azért, hogy tudjak legalább enni meg zuhanyozni, már látszott, hogy nem tetszik... Hát ilyen feltételekkel én tönkrementem. Ilyen is van. 5 éves múlt, most már veszekedve "robbantom le" magamról, hogy ne lógjon már állandóan rajtam, ne magyarázzon folyton nekem, ne követelje a 100% figyelmet, ne szekírozzon, hanem hagyjon mááááár. Nagyon sok. Megbántam. Nekem ezzel a személyiséggel és az ezt meg nem értő, el nem fogadó, ítélkező, mérgező közeggel nem való gyerek. Főleg ilyen gyerek. Én teljesen más voltam. Ha ő is olyan lett volna, akkor talán nincs gond.
2020. jún. 15. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Az első éveket keményen. A harmadik gyereknél már kialakult a taktika, hogyan tudok elszabadulni és ki-mikor ugrik be tenni a dolgokat. Szervezés és kommunikáció kérdése.
2020. jún. 15. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!