Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van valaki, aki nem tartotta...

Van valaki, aki nem tartotta a cukor diétát és baj lett a babával?

Figyelt kérdés
Nyugi, csak kíváncsi vagyok!
2020. jún. 15. 20:04
 1/8 anonim ***** válasza:
13%
(és nem tartottam egyikkel sem és nem lett baj)
2020. jún. 15. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%
Nekem van egy közeli ismerősöm, akinek terhességi cukra volt. Nem tartotta a diétát. Terminus előtt pár nappal levállt a méhlepény. A baba nem élte túl. Hogy ettől volt-e, vagy sem? Én nem tudom, mert nem értek hozzá, hogy lehet-e összefüggés. Vagy csak egyszerű fatális véletlen.
2020. jún. 15. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
86%
Anyukam. Nem lett baj. Anno öcsémmel határérték felett volt, de akkoriban nem foglalkoztak vele 8 alatt. Vagy legalábbis az ő orvosa azt mondta minimálisan több, mint a határ, uh kit érdekel. Öcsém teljesen egészségesen született. De ez attól is függ kinek mennyi az annyi.
2020. jún. 15. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
86%
Közeli ismerősöm. ott agykárosodással született a baba és szívbetegséggel, az orvosok azt mondták az elhanyagolt cukor miatt.
2020. jún. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
82%
Nem RENDESEN tartottam, csak úgy nagyon elnagyolva, az utolsó pár hétre inzulin is kellett... Problémás, nehezen kezelhető, "kacifántos" idegrendszerű gyerekem született. De ki tudja, hogy ez mennyire befolyásolta, mert voltak gondok a szülésnél is, illetve a genetikai alapok is megvannak kb. az egész családfáról. Azért ma már másképp csinálnám, nagyon szigorú diétát tartanék (és nem csak "cukrost") már a várandósság előtt legalább 1 évvel + tolnék legalább 4.000 NE D-vitamint, + programcsászár egy jó helyen.
2020. jún. 15. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
96%
Egy ismerősöm sem tartotta a diétát és a 30. héttől bent kellett feküdnie a nőgyógyászaton, mert elkezdett folyni a magzatvize, túlért a méhlepény (a diéta elhanyagolása miatt). Koraszülött lett a babája.
2020. jún. 15. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Én nem elhanyagoltam, hanem nem fedezték fel. Erre a második terhességnél jöttem rá, aminél kimutatták a gdm-et, hogy több mint valószínű, hogy az első is az volt.

Oka: határértéken volt a cukrom, de elküldtek sétálni a második vérvétel előtt, ami helytelen, csal az értéken. Ma már tudom, akkor hittem a labornak. Valószínűleg kimutatták volna séta nélkül.

Másik jel: 25 kilót híztam zaba nélkül (kezelt gdm-el 5-öt).

Eredmény: oxigénhiánnyal született, adhd, figyelemzavar, megkésett beszédfejlődésű, megkésett mozgásfejlődés

2020. jún. 16. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én tartottam a diétát de 7 alá sose sikerült szorítani. A cukorgondozóban folyton ilyesztgettek, tiszta stressz voltam mindig. A nőgyógyász szerint ezzel nem is kell foglalkozni...

Végül egészséges de nagy babám született, 4740g. De előtte a másik kettő is nagy súllyú volt pedig akkor nem voltam cukros. (4650g és 4380g)

2020. jún. 16. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!