Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák szülés után ki,hogy...

Anyukák szülés után ki,hogy nyerte vissza régi alakját? Milyen tuti tippetek van?

Figyelt kérdés
2020. jún. 16. 09:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
63%

Lefogytam, de a régi alakomat nem nyertem vissza. A hasamon borzasztóan kinyúlt és berepedt a bőr (óriási babám lett).

A súlyom a szülés után 3 hónappal kevesebb volt, mint teherbeesés előtt, azzal nem volt gond. Erre nincs túl nagy titok, csak az igény szerinti szoptatás. Olvadtak le a kilók tőle.

2020. jún. 16. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
67%
Napi 5 km séta babakocsival dobról le, dombra fel, mackó gyógytorna a 10 kg-os nagyobb gyerekkel naponta fél óra.
2020. jún. 16. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
75%
Visszaállt magától, viszont iszonyatosan csíkos. Furcsállom is, mert terhesen nem látszott sok csík, amint összement a hasam, mintha tigris bőröm lett volna.
2020. jún. 16. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
89%

Az első után semmit sem kellett csinálnom, csík egy db se, terhesség előtti farmerben mentem haza a kórházból, fogytam 10 kg-t a kezdéshez képest.


A másodikkal is fogytam, csíkom se lett, ellenben kötényhasam igen. Ez ellen nem nagyon lehet mit tenni, úgyhogy ez van. 🤷🏼‍♀️

2020. jún. 16. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
77%

Egy másik kérdés alá írtam pár perccel ezelőtt hasonló témában.

Szüléskor 127 kilóval kerültem a kórházba. A terhességemet eleve túlsúllyal kezdtem (180cm/108kg) szóval volt rajtam szülés után 40 kiló súlyfelesleg. 4 hónapja kezdtem bele a teljes életmódváltásba, azóta lement 12 kg. Nem csinálok semmilyen diétát, nem szedek csodaszert. Csak nagyon sokat mozgok, nem sanyargatom magam, betartom a napi 5x étkezést és mértékkel eszem. Eszek fehér kenyeret, csak vékony szeletet, sok soknával, zöldséggel, van tízórai és uzsonna ez ált. valamilyen gyümi vagy joghurt. Az ebédet is rendesen megeszem, leves, második, legyen az sültkrumpli fasirttal vagy bármi. Vacsorára pedig egy kis tálka saláta. Tök jól elvagyok, néha még egy csoki is lecsúszik. Persze ez függ attól, hogy ki mennyire egészséges, a hormonjaimmal, cukrommal sosem volt még gond.

Nagyon sokat mozgok. Vettünk egy edzőgépet, plusz netről tornázom, miközben a baba alszik, és heti 3-4x lesétálom a babával a falut. Tényleg remekül elvagyok, nem hiányzik a zabálás. Mellette ott a házimunka is persze.

Szóval kérdésedre a válasz: még alakulóban vagyok, még sok az út a célig, és egyáltalán nem nehéz, csak akarni kell és elkezdeni.

2020. jún. 16. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
57%
A 3. Terhességemet én is túlsúllyal kezdtem, 112 kilóval. Mire hazajöttünk a kórházból ismét annyi voltam, aminek nagyon örültem. Nálam sajnos nem igaz, hogy igény szerinti szoptatásnál olvadnak a kilók. Már 14 hónapos a gyerekem, még mindig sokat szopik, de nem fogyok. Most kezdtem bele 5 napja az életmódváltásba, eddig 2 kiló ment le. 118ról indultam. Nekem az édesség a gyengém. Ha valami bajom van, elég ha visszafelesel a nagyobbik fiam, én már a csokihoz nyúlok. Persze rengetegszer belevágtam már a diétába, mindig elbuktam. Ha most is elbukok, bejelentkezek gyomorballon beültetésre. Az ára eddig visszatartott, mindig inkább a gyerekeket néztem, hogy tőlük venném el azt a pénzt. Most nagyon elhatároztam magam, remélem sikerül.
2020. jún. 16. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
57%

Edzés és szigorú diéta az elsőnél.Szerencsére a kötőszöveteim jók, se stria, se kötényhas nem lett.

Másodikkal szintén nem lett, de most a sport meg a diéta se megy úgy, egyszerűn nincs kedvem úgy hozza. De már csak 3 kilo van vissza.

2020. jún. 16. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm!4hónapos a kicsi.Terhesség alatt úgy örültem,h.csak hasra híztam.Azt hittem ez a szüléssel le is megy.Nincsennek csíkok nekem sem viszont hasam nekem is maradt nem azt mondom,h.akkora de maradt😕Én is igény szerint szoptatok de nem olvadnak a kilók irigylem akinek igen..
2020. jún. 16. 10:27
 9/13 anonim ***** válasza:
87%
Sétálj vele sokat. Én is naponta 6-7 km-t megyek viszonylag dombos környéken és mennek le a kg-k. Persze a kajára is figyelek.
2020. jún. 16. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
82%
Az, hogy a szoptatás fogyaszt, az egy tévhit. Sőt, van aki attól hízik, mert sokkal többet eszik, mivel nagy az energia igénye. Pár hónappal a szülés után leginkább genetika, hogy kinek milyen az alakja. Én nagyon vékonyan estem teherbe, 15kgt híztam, szoptattam, minden nap egy órát sétáltam és mégsem olvadtak a kilók, pedig terhesség előtt bármit ettem vézna voltam. Öt hónapos volt a babám, amikor megindultak a kilók, pedig semmit sem csináltam másként. Most 7 hónapos és már csak egy plusz kiló van fent, ennek ellenére nem férek bele a régi nadrágjaimba, szorítja a hasamat az összes. Én amúgy amennyit a szoptatás enged, figyelek az étkezésre (sok zöldség, kevés cukor), de nem fogyókúrázom.
2020. jún. 16. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!