Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért kell a babákkal úgy...

Miért kell a babákkal úgy viselkedni a legtöbb embernek, mintha fogyatékosok lennének (mind a baba mind a másik illető)?

Figyelt kérdés
Rokonokat látogattunk, kisbabájuk van, fél éves körül. Irritáló volt az emberek viselkedése, mintha megőrültek volna amikor a gyerekkel foglalkoztak, nem is tudom leírni egyszerűen.
2020. jún. 16. 23:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%

A dajkabeszédre gondolsz? :D tényleg olyan picit, de szerintem aranyos, én is leginkább úgy "beszélgetek" kisbabákkal.

De ha szted ez irritáló, akkor menj oda, és beszélj hozzá úgy, ahogy szerinted kéne:) aztán úgyis kialakul, hogy neked hogy természetes, meg mire reagál jól a baba, ilyesmik

2020. jún. 16. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%
Ez a legtöbb emberben szerintem ösztönösen benne van, mint pl az, ha látsz egy babát/kisgyereket és rámosolyogsz. Vagy egy cuki kutyát, és rámosolyogsz, vagy nem bírod ki hogy ne simogasd meg.
2020. jún. 16. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
80%
Majd ha neked is lesz gyermeked, megérted :)
2020. jún. 16. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
89%
Én sem szeretem,ha úgy beszélnek a fiamhoz,aztán rájövök,hogy én is úgy beszélek hozzá 🤦 szerintem ez amugy tök természetes,nem szándékos,ösztönös :D
2020. jún. 17. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
93%

En sem ertettem soha miert nem lehet normalis szavakat mondani a babaknak.


Na azota megszuletett a kislanyom...es megertettem. Es szornyuldozok magamon hogy beszelek :D de ez van.


Jobban odafigyel a magasabb hanglejtesre es hulye mosolyra :)

2020. jún. 17. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
86%

Fuuu


Egyébként én még egész normálisan beszélek vele.. de így is szörnyű videón visszahallani.


Ösztönös...

De azért mert ez kell a picinek valójában

Erre figyel, reagàl.. ismeri fel a dolgokat.. tanulja a mimikát, hangsúlyokat..

Aztán hál Isten elég jól kikopik😅

2020. jún. 17. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
24%

Fogalmam sincs mire gondolsz 🤔

Egyik gyerekemnek se gügyögtem, gagyogtam, a beszédfejlődést is hátráltatja. Videón visszajátszva is normális a hangom.

2020. jún. 17. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
83%
Egy babához nem kell úgy beszélni, mint egy üzleti konferencián. Persze én is vigyázok, hogy ne selypítsek, ne legyek pösze, amikor becézem, és aki úgy beszél hozzá, arra simán rászólok, hogy rendes szavakat mondjon a babának ("ude", "köcönöm", "piszi", "pelusz" és társaira gondolok) Gügyögés nem zavar, én is gügyögök neki, nekik még ez kell.
2020. jún. 17. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
89%
Amúgy a gyereknek ez tetszik. A sok hanglejtés:) ugyse ért semmit abból amit mondanak neki, amíg nagyon pici, de a különböző hangszíneket szeretik, és idővel meg tudják különböztetni.
2020. jún. 17. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
92%

Nyugodtan odamehetsz hozzá és azt mondhatod:

Szervusz Géza! Hogyan szolgál az egészséged?

Mondjuk nekem ez furább lenne, mint a gügyögés.

2020. jún. 17. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!