Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért viselkedik így? Ez...

Miért viselkedik így? Ez újabb szeparációs időszak? (16 hónapos)

Figyelt kérdés

Sziasztok! A kisfiam 16 hónapos és talán nem túlzás azt írni hogy megőrülök tőle. Ezt főleg azért írom mert mostanában egész nap cincál. Csak akkor játszik ha én ráveszem és ott vagyok, mindenhez kellek neki és ráadásul most (kb 13 kg-os) kezdte el cipeltetni is magát. Ne értsetek félre, mert partner vagyok nagyrészben és igyekszem vele lenni, de nyilván ez nem mindig lehetséges. Plusz meg is vagyok kicsit ijedve, hogy ez a viselkedés normális-e.

Egyébként kb. 1 éves kora után lett ragaszkodóbb, anyásabb, de akkoriban még “elviselhető” mértèkben. Most viszont úgy 1 hónapja egyre rosszabb.

Állandóan rajtam csüng, “hisztizik” ha nem veszem fel, vagy ha nem megyek vele oda ahova akarja.

Sajnos elég ritkán talál olyan elfoglaltságot amikor nem igényel engem. Egyébként viszont ha leülök, fogja a kezem, felállît, majd felkéri magát az ölembe, és ezután pedig “vigyem oda ahova ő akarja”. Vagy ha olyanja van, akkor csak azt akarja hogy sétáljunk, hozzam-vigyem. Ami azért fura mert sose volt egy nagyon kézben levős gyermek.

Olyat is csinál hogy fogja a kezem és odahúz ahhoz amit játszani akar, aztán nekem is ott kell ülnöm/és vagy játszanom. Apukáját mostanában 1-1 mosolyra méltatja, néha játszik vele de semmi egyéb. Pl nekem nagyon rossz érzés az is, hogy miután reggelente felkelt és megitta a tápszerét, hiàba mondom hogy menj be apához, nem akar. Nagy ritkán engem felállít, vegyem fel, aztán menjük be együtt. De nagy százalékban inkább a konyhába akarna menni, tenni venni. És ha mégis bemegy, nem nagyon foglalkozik az apjával. Ha utóbbi hazajön valahonnan, akkor odamegy, mosolyog, örül, esetleg felkéri magát, de ez inkább akkor van ha órákig nem látja és pl ez ugye a reggelekre sajnos nem is igaz.

Ezen kívül ha valaki idegesíti akkor elhesegeti a kezével és elfordul. Pl a múltkor a 12 éves unokanövérét vittük el fagyizni. Mondjuk tény, hogy a leányzó folyton oda nyúlkált hozzá, fogdosta, simizgette, hogy “jaj de cuki” és ilyenek. Erre a kisfiam viszont szinte mindig elhesegette a kezével, ráadásul sokszor még morgott is hozzá🙄

Egyenlőre a játszótéren se barátkozik nagyon. Megnézi a gyerekeket, de semmi egyéb. Amit otthagytak játékot azt utánuk azonnal felveszi, de ennyi.

Van viszont egy kis házikó a játszón. Na, ha itt bent van egy másik gyerek akkor csak úgy akar bemenni hogy én is megyek. Nyújtja a kezét hogy behívjon engem is. (Nyilván nem tudok, be se férek.)

De előfordult olyan is hogy óvatlan volt és bement. Volt bent egy nagyobb kislány, aki mondjuk nem volt túl kedves, mert előtte 3x nem engedte be a fiamat. Na de mikor végre bement és meglátta hogy van ott valaki sírva futott a játszótér másik végébe.

Ezek után meg persze oda sem volt hajlandó menni még egyszer.


Kicsit aggaszt hogy ilyen barátságtalan és mellette elég hisztis is egyébként.

Persze van akire nagyon is kiváncsi, mert volt már olyan vendégünk is a közelmúltban.

Szerintetek amiket csinál miért lehet? Gondot jelent vagy majd elnövi?


Amúgy sok mindent tud. (Igent és nemet is int, megmutatja amit szeretne, vagy ami érdekes, mindent megért amit mondunk neki, stb stb.. szava viszont elég kevés van. Hangutánzókkal együtt kb 5-6 azokat sem mondja mindig helyesen. De értelmes gyermek az biztos, de aggódom ezek miatt a dolgok miatt)


2020. jún. 17. 12:45
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell aggódni, tök normális. Valószínűleg a szepa második hulláma. Légy türelmes és elmúlik.
2020. jún. 17. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem nagyon értem mit vársz tőle. Másfél éves sincs még, teljesen normálisan viselkedik.
2020. jún. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!❤️

A másodikat is, néha bevallom nekem is kell hogy észhez térítsenek, ez tény. Egyebként nem várok tőle semmit. De igaz, ami igaz hogy első gyermek és eddigi életem során ritkán kerültem babák közelébe. Valószinüleg ezek a kérdések, érzések is ezért merülnek fel bennem.

2020. jún. 17. 13:19
 4/4 anonim ***** válasza:

Mintha én írtam volna le a kérdést!! Dettó ugyanezt csinálja az én kislányom! 15hónapos korrigáltan 13

Azért nem tudom hova tenni ezt a dolgot mert a 3. Kislányom, a masik kettőt addig kellett dajkálni amíg nem kezdtek el mászni. De most a kicsi, elképesztő, csak rajtam lóg, ha megpróbálom letenni, feszíti magát üvölt. Ha van néhány nyugodt perce amig elfoglalja a nagyobb tesó addig oké. De ez max 10 perc utána gondol egyet és mint akit nyúznak mászik utánam, sokszor azt hiszem valami nagy fájdalma van, de nem. Ahogy felveszem semmi baja. Tanácstalan vagyok, nem lett elkapatva, külön ágyban alszik. Apja imádja játszik vele, leül hozzá mégsem marad vele sem. Csak én es ölbe..

2020. jún. 17. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!