Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért csinálja ezt a 3 hónapos...

Miért csinálja ezt a 3 hónapos babám?

Figyelt kérdés
Segítsetek! A babám eddig rendesen evett (sajnos már a kezdetektől tápszeres), de az utóbbi időben ugyan mutatja, hogy éhes,(mindig a szájában van az ökle), de ha adok neki, akkor eltolja az üveget, kapálózik, rúgkapál, és ordít. És ezt órákig bírja csinálni. Semmin nem változtattam pedig. Már mindenfélével próbálkoztam, hogy egyen, ha éhes, de valamiért nem megy. Nektek is volt ilyen? Mit kell ilyenkor csinálni?

2020. jún. 19. 12:18
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem azért veszi a szájába az öklét mert éhes. Elkezdte felfedezni vagy mocorognak a fogai.
2020. jún. 19. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nézted az ínyét, hogy nincs e esetleg beduzzadva? Van amelyik baba már ilyenkor fogzani kezd.Lehet akár a fogcsírák mozgásáról, hasfájás is lehet.
2020. jún. 19. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem rég kapta meg a 3. havi oltását, a dr megvizsgálta, de fogakat/kezdeményeket nem látott.
2020. jún. 19. 12:38
 4/10 anonim ***** válasza:
84%

Nem az éhség miatt veszi az öklét a szájába,hanem mert felfedezte,esetleg mocorognak a fogcsírák ami normális. Kisebbik lányomnak 4.5 hónaposan kint volt az első foga.

Eltolja mert nem éhes, de te tömnéd. Tartsd be az etetés időjét.

2020. jún. 19. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Most 12 hetes. Nem szoktam tömni, nem erőltetem neki az evést. mindig akkor eszik, amikor kéri, és annyit, amennyit akar. Csak valamiért nem jó neki valami.
2020. jún. 19. 12:44
 6/10 anonim ***** válasza:
79%
Nem lehet,hogy a cumisüveg fejen már kicsi a lyuk? Mi is átmentünk ezen,csak nekünk 2 hónapos korától 4 hónapos koráig tartott. Most kezdett el újra enni nagyjából. Mi cseréltük a cumifejet és az használt :)
2020. jún. 19. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi idősen már nem az éhség miatt van a keze a szájában. Csak úgy szimplán állandóan. Mert a babák ilyenek, folyton a szájukban van a kezük.
2020. jún. 19. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az előttem szolokhoz. Nem éhes. Kiegészítem azzal hogy nekem is kezdetektől tápszeres a kisfiam és 3-4,5 hónapos kor között volt egy éves megzuhanása. Annyira keveset evett, hogy botrány. 500 ml-ket naponta pedig már 900-at kellett volna. Egy ideig stresszeltem aztán elengedtem. Azóta rendesen eszik. Jövő heten lesz 5 hónapos. Elvileg a védőnő azt mondta azért van, mert 3 hónaposan kinyílik a világ, minden izgibb az evésnél. De ha aggódsz vidd el a dokihoz. Ja és nekünk volt egy hónap amikor nem is gyarapodott rendesen. De mivel mondtam a dokinak mi van, hogy nem eszik eleget annyit csinált, hogy másik tapszert irt fel, ami szerinte jobb összetételű.
2020. jún. 19. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
20%
Tapszeres babat idore szoktunk etetni es az aktualis sulya alapjan a mennyiseget kiszamolva! Ez nem anyatej,hogy igeny szerint etesd,amikor te ugy gondolod.itt lesz a baj.
2020. jún. 20. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
56%
9 en is igény szerint etetem a tapszeres babát. Badarság. Ő miért ne éhezhetne meg 2 óra után? Van hogy 2 órára lesz éhes, van, hogy 4. Vagy most hallgassam egy órát hogy üvölt? Vagy tömjem meg amikor nem éhes? Nyilván a mennyiség az sztenderd súly alapján/nap. X mennyiségnek többet nem kap egyszerre de simán van, hogy annál csak kevesebbet eszik meg. Nyilván akkor a következő etkezesnel annyival többet kinálok neki. A tapszer időre etetese pont annyira elavult, mint az időre szoptatás.
2020. jún. 20. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!