Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen vitaminokat szedtek,...

D.V.97 kérdése:

Milyen vitaminokat szedtek, miben változtattatok az étrendeteken?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tegnap csináltam 3 tesztet és ma reggel is. Az összes teszt 2 csíkos lett, és egy hete késik a havim. Szóval sanszos a baba 🌝

Szeretnék tőletek tanácsot kérni, hogy milyen vitaminokat ajánlotok illetve az étrendet hogy kellene megváltoztatni. Első gyermekem szóval teljesen tanácstalan vagyok a témában. Minden tanácsot szívesen olvasok. Nagyon köszönöm! Orvoshoz vagy a jövő héten vagy utána héten tudok csak menni munka miatt.



2020. jún. 21. 15:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%

Mindent így csináltam mint azelőtt. Kivéve hogy a napi 5 kávét lecsökkentettem 2re (délelőtt és délután) és kisebb adagra.

Mivel főzök és nem járunk a családdal folyton mekizni, semmiben nem kellett változtatnom.

Jelenleg az Elevit első trimeszteres vitaminját szedem, valaki a Femibiont szereti.

Gratulálok a babához :)


(Egy majdnem 6 hetes kismama.)

2020. jún. 21. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
72%

Első vagyok. Bocsi kiegészíteném, hogy mellőzd a nyers dolgokat. Nyers hal, hús (steak), tojás. Zöldséget gyümölcsöt mindig mosd meg alaposan. No alkohol, drog, cigi és energiaital 😄


Tehát pár példa: nem javasolt a tiramisu, a házi majonéz, steak, sushi. Ha mégis ennél ezekből, akkor sem lesz feltétlenül bajod, csak nagyobb az esély hogy egyszer belenyúlsz pl egy szalmonellába.

2020. jún. 21. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én elevitet szedtem az elején,de folyton rosszul voltam tőle,szóval nem szedtem többet és másmilyen vitamint sem. Védőnő annyit mondott,hogy sok zöldség,sok gyümölcs. Ezen kívül ahogy már előttem is írták,a nyers dolgokat kerülni. Nekem azután,hogy abbahagytam a vitamint,álom terhességem volt végig. Könnyű terhesség,könnyű szülés volt,első babával. Mára 4 hónapos a fiam és teljesen egészséges. Persze nem azt mondom,hogy ne szedj vitamint,de a zöldség,gyümölcs bevitelre figyelj :) Jó egészséget és kellemes babavárást :)
2020. jún. 21. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Most az elevit miatt lettem lepontozva?! 😄
2020. jún. 21. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigieket! Szerencsére nem szeretem az alkoholt, nem is dohányzok, kávét is csak ritkán iszok. A kajákat viszont nagyon szeretem na meg az édességet 🤣
2020. jún. 21. 17:19
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Terhesvitamint kezdtem el szedni és letettem azonnal a cigit. Egyébként ettem mindent. A terhesség nem indokolja, hogy diétázni, vagy fogyókúrázni kezdj. Mindent ehetsz, ugyanúgy, mintha nem lennél terhes, a hangsúly a mértéken van. Egyébként én szinte az egész terhességem alatt hányingerrel, hányással küzdöttem, nálam nem múlt el, tehát hamburgert, sült krumplit, süteményt is ehettem volna reggelire, ebédre, vacsorára, akkor sem lettem volna elhízva, mivel sajnos kijött volna belőlem. Így is mínusszal zártam a terhességet.
2020. jún. 21. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
17%
Én GAL Babaváró vitamint szedek, most az a legjobb a piacon.
2020. jún. 21. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
82%
Ha eddig nem szedtél esetleg, akkor azonnal kezd el a folsavat. Èn Femibiont szedtem az elején, de aztán váltottam Ladeevitre, nekem az jobb. Enni eszek mindent, kivève amiket már fent írtak. 29 hetes vagyok.
2020. jún. 21. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
68%
Én első körben míg nem rendeltem vitamint magneziumot szedtem az enyhe görcsökre, illetve vasat folsavval. Ezután rendeltem terhes vitamint, most már csak heti párszor szedem, néha el is felejtem. Magneziumot viszont naponta. A változtatások: az elején nagyon megviselt, fogytam is kicsit, de 13 hét után rendeződtek a dolgok. Rengeteg gyümölcs, zöldség van, minden nap fogyasztom, de nem erőszakkal, amúgy is nagyon kívánom ezeket. Most már megy a hús is, a tejtermékek, kivéve a penészes sajtokat stb. Amiben nyers hús van, tojás ne edd. Se a pasztörizálatlan tejtermékeket. Mosd meg alaposan a gyümölcsöt, zöldséget a toxoplazmosis miatt. Én próbálok odafigyelni a nassolásra, így mindig van itthon low karb nasi, valami kevésbé hízlaló, magvak stb, prsze azért ha valamit kívánsz edd meg, csak legyen mérték benne. Pékárut nem eszem, csak a tönköly kenyeret és tönkölyliszttel sűrítek, ha kell. Köret változatos:jázmin rizs, zöldségek, bulgur, kuszkusz, durum tészta, saláták,édesburgonya, újkrumpli. Én így érzem jól magam, többször eszek kevesebbet. Egyébként ha nem lennék terhes is ezeket enném, mert mindent szeretek és imádok főzni, kísérletezni, amire eddig nem volt ennyi időm. Így most próbálom helyesen táplálni a babát és reménykedem, hogy nem jön fel túl sok plussz kiló :) 19 hetes vagyok jelenleg +2,5 kg jött fel eddig.
2020. jún. 21. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom ki pontozta le a válaszomat, de egészségére, itt nagyon ebben élik ki maguk egyesek.... :)
2020. jún. 22. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!