Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem érdekli a közös játék. Jó...

Nem érdekli a közös játék. Jó ez így?

Figyelt kérdés

Lassan 8 hónapos a babám. Remekül elvan egyedül, nem köti le a velem való játék. Pedig igyekszek szórakoztató lenni. Tornáztatom, tapsolunk, mondókázok, labdát gurítok neki, kukucsjáték... Stb stb. Sokmindent kipróbáltam, de csak pár percig kötöm le vele. Egy ideig mosolyog, majd unottan elfordul. Láthatóan jobban élvezi a kis játékát elfordulva rágcsálni, felfedezni a játékterületét. Eddig se nagyon érdekeltem, elvolt magában. Oké, hagyom, ha neki ez jó, de bűntudatom van, hogy nem játszom vele, meg amiatt is, hogy erőltetni akarom.

Nem tudom mit tegyek. Sok anya arra panaszkodik, hogy a babája folyamatosan rajta lógna, szórakoztatni kell, hát mi meg az ellenkező eset vagyunk. Mit tegyek?


2020. jún. 22. 14:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

hagyd, hogy ő döntsön. ha ő így szereti :-)

és ez tényleg jobb, mint ha egész nap rajtad lógna. néha rákukkantasz, dobálsz pár puszit, adsz egy simit a buksira és mész tovább a dolgodra.

2020. jún. 22. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Már babakorukban is van az embereknek valamiféle személyiségük. Nem kell mindenkinek mindenre egyformán reagálnia.
2020. jún. 22. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Az en gyerekem is ilyen, o most 11 honapos. Nekem is volt egy idoben ez az erzesem mint nekem. Aztan rajottem h ok ebben a korban meg nem is tudnak egyitt jatszani. Majd 1,5 eves kortol kb sztem de az is lehet kesobb. Neki most az a dolga h felfedezzen es akar egy asvanyvizes uveget 10 percig tanulamyozzon. Sztem minden oke es jol csinalod ne aggodj:)
2020. jún. 22. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 hollófernyiges ***** válasza:
100%
8 hónaposan még el van foglalva azzal, hogy a tárgyak meg a világ működését megfejtse. Az ilyen közös játékok majd később jönnek, legalábbis az én lányomnál is így volt.
2020. jún. 22. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az én fiam levakarhatatlan volt (van). Már akkoris mindent közösen kellett csinálni. Szerintem ne bánkódj emiatt, lépj oda hozzá gyakran és ha épp kedve van akkor használd ki és ha már menne a dolgára akkor menj te is a tiédre. Ha pedig nincs kedve hozzád, akkor hagyd. Úgyis szól érted ha kellesz 😊 Hidd el okosak ők, annyit játszik veled amennyit ő igényel. Attól hogy jól el van egyedül még ne érezd rosszul magad. Nem tőled függ, hanem az ő személyisége ilyen.
2020. jún. 22. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megnyugtató válaszokat! :)
2020. jún. 23. 06:06
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia, megkerdezhetem hogy alakultak a dolgok utana veletek? A kisfiam is ilyen, elfprdulva jatszik inkabb, van, h percekig hatra sem nez ott vagyok e , remelem jol vagytok
2023. máj. 21. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!