Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bűntudatom van szülés óta,...

Bűntudatom van szülés óta, hogy nincs elég időm a kislányomra. Hogyan tudnék úrrá lenni ezen az érzésen?

Figyelt kérdés

Van egy két éves kislányom, aki igazi kis energia bomba, izeg mozog, szeret mindent csinálni, segít mindenben. Néhány napja született meg a kisöccse, imádja szeretgeti, öleli, puszilja.

Azonban vannak durva hisztik is napközben, ami tudom életkora miatt van, előtte is volt, csak talán akkor én is másképp éltem meg. Sokat törődök vele mikor alszik a kicsi, csak együtt vagyunk. Játszunk, persze van ebben hogy takaritunk, főzünk stb, de van közös minőségi idő is.

Most a hormonok miatt is biztosan érzelmesebb vagyok, és bűntudatot érzek, hogy nem tudok mindent megadni neki, ezért ilyen nyűgös. Illetve picit úgy érzem változott a kapcsolatunk. De nem tudom megmagyarázni miért és miben más most.

Ki hogyan élte meg ezt, mikor megszületett a tesó? Volt változás a nagyobbik gyerek viselkedésében?

Köszönöm!


2020. jún. 22. 15:25
 1/2 anonim ***** válasza:
Ezt én is nehezen éltem meg. De bármikor születne a kicsi, igaz ugyanez. Egy hat évesnek is szüksège van az anyjára, vele már tanulni is kell, sok programra járni, sokat beszélgetni. Így legalább összenőnek, és még emlékezni sem fog a nehéz időkre. Később meg már nem lesz ott egy kisbaba, hacsak nem lesz több gyerek, és együtt csináljátok a programokat.
2020. jún. 22. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

En kicsit mashonnan tudom megkozeliteni.

Nekem anno extrem koraszulott testverem szuletett akivel hal isten semmi baj nem lett de rendegetek figyelmet tornat torodest igenyelt csecsemokent. Eleve az h megszuletett... 3 honapig anyaval a korhazban voltak alig lattam anyat. Aztan Hazajottek es ram nyilvan a kevesebb figyelem iranyult es nekem is meg volt finoman mondva h ne igy meg ugy nyuljak a tesohoz mert nagyon pici es vedtelen (2300 grammal johetett haza) szoval en tenyleg a masodik voltam a sorban ebben az idoszakban de ez semmi problemat nem okozott anyukammal nagyon bensoseges volt mindig is a mai napig a kapcsolatom tesommal meg annyi van emiatt h sztem tulsagosan is ovni akarom pedig mar 30 eves felnott vagyok o meg 27😅 anyatigriskent viselkedem vele kapcsolatban gondolom ez onnan jon h akkor annyira belem egett h ra nagyon lell vigyazni.

A lenyeg h ne aggodj emiatt szerintem:)

2020. jún. 23. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!