Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a tapasztalatotok infravörö...

Mi a tapasztalatotok infravörös hőmérővel? Valóban pontatlan?

Figyelt kérdés
Én nagyon praktikusnak találom babához,de ha nem jól mér nem veszek. Arra gondolok aminek ilyen pisztoly formája van és kb 2centire kell tartani a homlokodtól.

2020. jún. 22. 21:13
 1/5 anonim ***** válasza:
65%

Nővér vagyok. A kórházban használjuk néha, de úgy látom eléggé pontatlan. Van hogy egy kórteremben csak 36,7-et mérek vele például. Nem egy olcsó, no name kategóriás kütyünk van, és az elem is cserélve letr, de akkor is sokszor falsokat mér. Persze nem durván, csak olyan max +-0,6 celsius fokot. Én inkább a digitális hagyományosat használom. Felnőtteknek/gyerekeknek hónaljban, babámnál popsiban mértem mindig. Úgy gondolom az pontosabb.

Vannak olyanok amik pár mp alatt megmérik a hőt, így nem kell percekig a baba fenekében lennie :)

2020. jún. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2020. jún. 22. 23:41
 3/5 anonim ***** válasza:
Mi nagyon szeretjük, megbízható. A kislányom szívbeteg, a szívműtött babáknak is ezzel ellenőrizték a hőjét. Nem hiszem, hogy egy pontatlan eszközre alapozva nyitnák fel kisbabák mellkasát, ha magas hőz mutat...
2020. jún. 23. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk az a típus volt amit a koraszülött osztályon használtak a gyerekeimnél (Ca-Mi T-One). Nem volt tizedfokra pontos, de igazából a jelenlegi lázcsillapítási protokoll alapján totálisan mindegy hogy a gyereknek 38.8 vagy 39,1 pontosan a láza. Arra tökéletes volt hogy az éjszaka közepén anélkül tudtam ellenőrizni magát a tényt hogy lázas-e vagy sem, hogy piszkálgattam vagy felébresztettem volna őket.
2020. jún. 23. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekunk is infras van. Egyszer leteszteltem ezt meg a hagyomanyos higanyos lazmerot.

Nem volt 0.5 fok elteres sem.

Csak ilyen 0.3-0.2 fok

De nem mindegy szerintem a tipus.

2020. jún. 23. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!