Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Cumisüveg nélkül is lehet...

Cumisüveg nélkül is lehet boldogulni?

Figyelt kérdés

Ha valaki csak szoptatással eteti a babáját, akkor nincs szükség cumisüvegre.

Fel elves korban pedig már lehet kanalazva etetni a gyereket?

A szájba való cumi se lètszükseglet.


Csak azoktól kérdezem akik kizárólag szoptattak

Nyilván tápszeres gyereknél ez kivitelezhetetlen



2020. jún. 24. 13:01
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

Hamarabb is el lehet kezdeni a pohárból való itatást?

Egyszer olvastam,hogy felesleges a cumisüveg, jobb minél hamarabb megtanítani a normális ivásra,nyelesre.

A cumisuveg használatánál más mozdulatokat tanul el a baba, amire később nem is lesz szükség.

2020. jún. 24. 13:04
 2/13 anonim ***** válasza:
79%
Második babánk egyiket sem használta, már a kórházban is pohárból adnak az újszülöttnek inni
2020. jún. 24. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Az en babám tapszeres, de azért azt gondolom, igen lehet. Ha csak szoptatod. Mert a szilárd kaját aztán kanállal fogod adni itatopohar meg van már 1000 féle. De onnantól hogy tud ülni, igazgatod sima pohárból is. Mondjuk abból egy darabig biztonságosan nem fog tudni egyedül inni.
2020. jún. 24. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
87%
Kizárólag szoptatt babával 6 hósan kezdtük a ht-t. Már akkor kicsi kávés pohárból kapta a vizet. 10 hónaposan már tudott egyedül is inni vele. A cumisüveg ott porosodik a polcon 🤷 Szóval igen lehet cumi nélkül boldogulni.
2020. jún. 24. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
86%

Meg lehet oldani.

Fél éves korig csak szoptattam őket, ezután svédpohárból ittak. Ha csak szoptatod akkor korábban tulajdonképpen semmit se kell használni, ha mégis szükséges akkor lehet pohárból itatni.

Szopisztrájkkor és amikor bankba kellett mennem és más vigyázott rájuk ittak pohárból pár hónaposan.

A kicsi kávéspoháron kívül még nem látott mást, a nagy kintre kulacsot, csőrös poharat kapott - végül anyós csak szerzett neki 2 éves korára cumisüvegeket, hogy abból biztos megissza a kakaót, de ez már egyéni probléma.

Kicsinek cumi sem volt, nem is tudták használni, a nagy a játszótéren tanulta el hogy hogyan kell egyáltalán a szájába tenni. : D

2020. jún. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
78%
Egyik gyerekem sem használt sem cumit sem cumisüveget, nem is tudják, mi az. 😄
2020. jún. 24. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
78%

Kb 3 hónapos korától pótoltam tápszerrel, mégsem volt cumisüvegünk, nem akartam, hogy abbahagyja a szopizást.

Kanállal adtam neki az elején a tápot, aztán később meg csőrös pohárból.

2020. jún. 24. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
70%

A fiam tápszeres, cumis. Sajnos őt csak 4 hónapig tudtam szoptatni azt is pótlás mellett. Ettől függetelnül sosem ivott cumisüvegből, csőrös pohárból, kulacsból, rendes pohárból.

A kislányom még csak 3 hetes, bár a készlet meg van a fiamról nem tervezem használni.

2020. jún. 24. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
3 gyerekem van, egyiknek se volt se cumija, se cumisüvege. Nem is hiányzott.
2020. jún. 24. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
85%

6 hónapos korig 100% anyatejes volt a babám. Sosem volt a szájában se cumi, se cumisüveg. Nem is fejtem, csak szoptattam igény szerint.

Amikor elkezdtük a hozzátáplálást, rögtön rendes műanyag pohárból kapott inni, hamar szépen megtanulta. Cumis, cumisüveges ismerősök gyerekei még 1,5-2 évesen se tudnak pohárból inni, az enyém 11 hónaposan már önállóan tudott úgy, hogy ő fogta a poharat is.

2020. jún. 24. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!