Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire nehéz egy másfél...

Mennyire nehéz egy másfél évesssl és egy újszülöttel a napi teendőket ellátni?

Figyelt kérdés
Mennyire kell a 'segítség' a férjen kívül?
2020. jún. 24. 13:41
 1/6 anonim ***** válasza:
47%

Hát nekem 2 év van a két lányom között, és soha nem volt/nincs semmi gond. A nagyobbik imádja puszilgatni, tologatni a babakocsit, imád játszani vele, stb.

Nekem nem nagyon kellett a segítség.

2020. jún. 24. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
78%

2,5 éves a fiam, 3 hetes a lányom. 2 napja vagyunk hármasban, eddig a férjem is itthon volt.

Nem egyszerű, de őszintén a legfontosabb az elengedés. Mi történik ha nem sikerül elmosogatnom majd csak este? Semmi. Mi történik ha főzés helyett épp rendelek vmit? Semmi. Mi történik, ha ma nem lesz felporszívózva? Semmi. Vagy megcsinálja a férjem mikor hazaér vagy míg dajkálja a kicsit elintézem gyorsan.

Inkább így minthogy tőlük vegyem el az időt. Bőven elég lelkiismeretfurdalás, ha pl a kicsi pont akkor ébred meg mikor a nagyobb a wc-n ül vagy a nagynak kell azt mondanom, hogy most megint nem tudok veled játszani, mert a testvéred éhes, kakás, stb.

2020. jún. 24. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
70%
Ez nagyon a gyerekektől függ. Másfél éves volt a nagy nálunk, amikor megszületett a pici, csak ketten a férjemmel voltunk, sőt, mivel elhúzódott az építketésünk, aminek a férjem aktív résztvevője volt, mondhatni inkább csak én voltam az első három hónapban. A pici refluxos, hasfájós anyamatrica volt, akivel keményen éjszakázni kellett, és napközben se sűrűn lehetett letenni, mert üvöltött. Így az angyali nagylányból is egy szörnyen féltékeny nagytesó lett, teljesen érthetően, mert szegénykémmel nem tudtam normálisan foglalkozni, apja meg ugye nem volt itthon, csak késő estétől másnap hajnalig, meg esetleg heti egyszer egy fél napot. Szóval, legnagyobb részben a gyerekektől függ, hogy mennyire nehéz, és attól, hogy az apa mennyit tud jelen lenni. Meg lehet oldani mindent ketten, akár egyedül is, ha muszáj, mi is megoldottuk, de volt, hogy ateista létemre, szó szerint imádkoztam, hogy pottyanjon le az égből egy nagyi legalább. :D Szerintem, ha van segítség, élni kell vele, nem kell mártírkodni, sokkal szebb emlék lehet az első időszak, ha kicsit tehermentesítve vagy(tok).
2020. jún. 24. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
77%
Utolsó vagyok, még annyit hozzáfűznék, hogy a a házimunkáról, főzésről azért is nem írtam, mert nálunk abszolút sokadrangú volt, hogy csilli legyen a lakás, élére legyenek vasalva a baba zoknik is meg háromfogásos menü legyen minden nap. Pont, ahogy a 2. válaszoló írta, ezeken nem szabad pörögni ilyenkor, alapok legyenek meg, retek azért ne legyen, tiszta ruha legyen, menüt rendelni, ha ez opció, ilyenkor szuper dolog, ha nem, egyszerű ételeket több napra főzni, aztán kész. Nem kell túlstresszelni. Sőt, ha még nem a kis lakásban éltünk volna, egy 100 nm+-os családi házba mindenféle rossz érzés nélkül fogadtam volna fizetett segítséget a ház rendbetartásához. Persze, van amikor úgy megy minden, ahogy az első válaszoló írta, én is ismerek ilyen családot, ahol minden flottul ment a kis korkülönbség mellett, van rá esély, hogy nálatok is így lesz, Kérdező.
2020. jún. 24. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem, hogy azért miért kell lepontozni, mert nálunk nem volt gond.😩
2020. jún. 24. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%

Szegény másfél éves is mèg baba, ès már ilyenkor el lesz hanyagolva😞

Úgy sajnálom az ilyen gyerekeket, de komolyan. Ès hiába mondja vakaki, hogy jò, mert összenőnek, akkor is megsínyli rendesen.

2020. jún. 24. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!