Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj, ha 9 hónaposan csak kúszik?

Baj, ha 9 hónaposan csak kúszik?

Figyelt kérdés
Kislányom 9 és fél hónapos, forog mindkét irányba, illetve kúszik. Ennyi. Üléssel, mászással próbálkozik (kutyázik, bár nem a tenyerén, hanem az alkarján támaszkodva). Ma voltunk a gyerekorvosnál, elküldött minket neurológiai kivizsgálásra megkésett mozgásfejlődés miatt. Megmondom őszintén, eddig nem gondoltam, hogy bármi baja lenne, bár az igaz, hogy eddig minden mozgást később kezdett csinálni, mint az átlag, pl 7 hónapos korában kezdett kúszni, de most eléggé megijedtem. Akinek szintén később kezdett ülni, mászni a babája, nálatok volt valami gond, vagy aztán később ugyan, de rendesen beindultak a dolgok?

2020. jún. 24. 15:09
 1/5 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem nem kell parázni, de jobb ha kizárják a nagy bajokat. Max kaptok pár specifikus tornát, ha amúgy semmi baj. Nővérem volt így, hogy későn kezdett minden mozgást. Ő hipoton volt (meg most is az).
2020. jún. 24. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
56%

"bár az igaz, hogy eddig minden mozgást később kezdett csinálni, mint az átlag, pl 7 hónapos korában kezdett kúszni,"


Bár igaz? Nem igaz. 8 hónapos kor után "kicsit kései" a kúszás és 10 hónapos kor után megkésett.

Ugyanez mászásnál: 10 hónapos kor után kései és 12 hónaposan megkésett. Ülésre is ezek a határidők.

9 hónaposan a "félig ülés" elvárt, azaz támaszkodva ülés (nem megtámasztva!, hanem amikor ő támaszkodik).

Ami esetleg aggályos lehet, ha nem támaszkodik nyújtott kézen.

(szakmabeli)

2020. jún. 24. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
61%
Ismerősöméknél 10 hónaposan még nem mászott csak kúszott, az orvos ajánlotta nekik, hogy nézessék meg gyógytornásszal.Feszesek voltak az izmai, pár torna után látványosan beindult a mozgása.
2020. jún. 24. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
41%
Dehogy baj, nekem is csak 10 hónapos kezdert el mászni, viszont utána egyből minden ment: felállt, járt járássegítővel.
2020. jún. 24. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
26%

Az én kisfiam. 8 hónaposan kezdett forogni, 9.5 hónaposan kúszni, 13 hónaposan tanult meg mászni, ülni és felállni egyszerre. 16 hónaposan indult el.

Most 20 hónapos és minden lemaradást behozott. Már szalad, mindenhová felmászik, ugrál egész nap. Nálunk több probléma is volt, amit már a szüléskor is tudtunk.

Szerintem nektek még nincs szükségetek neurológusra. Persze, ha megnyugtat, akkor menjetek el. De mászni 11 hónapos korig "kell".

2020. jún. 24. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!