Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1,5 éves gyerekem néha befogja...

1,5 éves gyerekem néha befogja a fülét, ez bajt jelenthet? Vagy csak szimplán próbálgatja?

Figyelt kérdés

A bajt úgy értem, hogy olvastam hogy autistáknál szokott ilyesmi előfordulni. És ezzel nem arra akarok célozni hogy baja lehet csak hogy nem tudom normális-e hogy ezt próbálgatja, csinálja.

Pár napja fedezte fel a dolgot és néha amikor nagyobb zajt hall vagy valami furát akkor befogja a fülét. 2-3 Ilyen eset volt:

-Autóban utaztunk és befogta a fülét, szerintem szimplán csak mert fura az a “dunsztos üveg hang” az autóban néha.

-Szomszéd valamit flexelt vagy nem tudom és befogta a fülét.

-Porszívóztunk és akkor is próbálgatta. Befogja majd elengedi, ebbôl sejtem hogy talán csak próbálkozik, mikyen a hang így vagy ilyesmi.

Egyébként pár perc után abbahagyta és cseppet se zavarta se előtt se utána az adott hang.

Mert egyiknél sem sírt vagy hisztizett, nem volt rémült, ideges.

Inkább úgy tűnt azt próbálgatja hogy mit hall a dologból ha befogja a fülét.

Más gyermeke is csinál ilyeneket?


2020. jún. 26. 14:42
 1/4 anonim ***** válasza:
75%

Sok kisgyerek nem szereti a hangos, éles zajokat. Szerintem csak próbálkozik, főleg, hogy - mint mondtad - utána nem zavarta az adott hang.

Egyik barátomék kisfia is hasonló, bár ő nagyobb. Kikönyörögte, hogy menjenek el valami autóversenyre, aztán ott 2 perc után közölte, hogy ez hangos, el akar menni.

2020. jún. 26. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
86%
Én arra következtetek a kislányomnál, hogy próbálgatja milyen a hang úgy. 21 hónapos Ő nemrégiben kezdte el. Befogja a fülét magyaráz majd elengedi és újra.
2020. jún. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
A fiam is csinálja. Kísérletezik. Rájött, hogy úgy más a hang, és tetszik neki.
2020. jún. 26. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Kb ennyi idős lehetett a fiam mikor rájött hogy ha bedugva a fülébe az ujját akkor kevésbé hallja a hangokat. Mindig azt kellett játszani, hogy megkérdeztük hall-e minket ő meg nevetve mondta hogy nem. Ma már akkor használja ha vmi hangos vagy vmit nem akar hallani :pl igazán összepakolhatnád a játékaidat.
2020. jún. 26. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!