Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy vágjak jópofát más...

Hogy vágjak jópofát más terhességéhez, ha nekem nem akar összejönni a baba?

Figyelt kérdés

Egy ideje rajta vagyunk a dolgon, elvileg minden rendben nálunk, de még nem sikerült a baba. Mindeközben a sógornőm és egy barátnőm is bejelentették, hogy várandósok, szóval nem lehet kikerülni a témát...


Úgy érzem, illene gyakrabban érdeklődnöm a piciről, de egyszerűen nem megy, pedig őszintén(!) szeretnék örülni és nem fancsali képet vágni, amikor áradoznak a születendő kisbabájukról. De bármikor szóba jön egy kivizsgálás, hogy mit vettek, mi lesz a neve, mit terveznek, szinte rám jön a sírhatnék, mert én is borzasztóan vágyom már arra, hogy átéljem ezeket az élményeket és most nem látom, hogy mikor lesz erre lehetőségem, lesz-e egyáltalán.


Igen, nyilván irigy is vagyok, mert nekik sikerült, nekem meg nem. Természetesen nem sajnálom tőlük, félre ne értsetek, csak szeretnék a helyükben lenni.


Néha azt gondolom, hogy látják rajtam, hogy irigy vagyok, meg fancsali képet vágok, de ez nem azért van, mert nem érdekel a babájuk vagy rosszindulatú lennék, hanem mert szimplán azt érzem, nem bírok már beszélni a babákról, fáj, hogy nekem nem sikerül, és amikor a kisbabákról van szó, az mindig arra emlékeztet, ami most nekem nem akar megadatni. Szóval próbálok erőltetetten kedves és érdeklődő lenni, de szerintem levágó, hogy nem akarom a kicsikről beszélni és nyilván nem szeretném, hogy megutáljanak emiatt, és értem is, hogy ők viszont szeretnék megosztani az örömüket...


Ti voltatok így? Mit csináltatok, hogy győztétek le ezt az irigységgel keveredett fájdalmat és elkeseredettséget?



2020. jún. 26. 20:17
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
67%
Nem irigykedtem. 6 évet vártunk az első gyerekre, még az is szült közben, aki mikor mi elkezdtünk próbálkozni, ott tartott, hogy soha nem akar gyereket. 🤦🏼‍♀️ Tudtam, hogy attól, hogy nekik lesz, nekünk nem lesz kevésbé vagy jobban.
2020. jún. 26. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
56%

Nem más tehet róla, hogy neked nem sikerül. Te mit éreznél, ha sikerülne és más húzná a száját, hogy neki nem, így a tiédnek se örül igazán?


Pszichológus segíthet, keress fel egyet mielőbb! Dolgozz ezen, mert tönkreteszi a baráti és családi kapcsolataidat, ha megmérgezi az irigység!

2020. jún. 26. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:

Nyilván nem más tehet róla, hol állítottam ilyet? Tudom, hogy más terhessége nem ad hozzá vagy vesz el az enyémtől.


De ettől még úgy érzem, nem tudok kisbabákról beszélgetni, mert ilyenkor mindig elfog a keserűség amiatt, hogy nekem nincs.

2020. jún. 26. 20:25
 4/31 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem a másik oldalról is több tapintat illene, főleg, ha tudják, hogy ő meg próbálkozik egy ideje...


Kérdező, szerintem normális amit érzel, de tényleg tedd helyre magadban és magatokra koncentráljatok. Amíg nem jön össze a baba, addig élvezzétek ketten az életet, és ne görcsöljetek.

2020. jún. 26. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
25%

"Szerintem a másik oldalról is több tapintat illene, főleg, ha tudják, hogy ő meg próbálkozik egy ideje..."


Tehát ne örüljek a gyerekeimnek azért, mert másnak nem lehet? Ez elvárt?

Felháborító szerintem. Az dolgozzon a problémáján, akinél a probléma van!

Neki vannak nyilvánvalóan egészségügyi és pszichés gondjai, nem a másik félnek!!!

2020. jún. 26. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
79%

Ne vágj. Amíg próbálkoztunk, én is utáltam, amikor más küldözgette a kisbabás képeket meg videókat, volt, akit megkértem, hogy hanyagoljon, de nem értette meg...

Gratulálj neki, aztán lépj tovább, ne foglalkozz vele.

2020. jún. 26. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
12%
Na itt a napi irigy...
2020. jún. 26. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
72%

5: Hűha, te se álltál sorban, mikor empátiát osztottak. Nem azt mondtam, hogy nem örülhet a másik fél, hanem csak annyit, hogy legyen tekintettel a másikra is, mert bármikor bárki kerülhet szar helyzetbe, amikor jól esik, ha nem tolják arcba a világraszóló boldogságot.


De annyira azért nem csodálkozom rajtad, a nők többsége ilyen.

2020. jún. 26. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
78%
Meg egy szavazat arra, hogy annak kene tapintatosnak lennie aki terhes es tudja, hogy probalkoztok. Mindenrol beszelnek a baratnommel, csak a babarol nem ha tudom hogy nagyon szeretne de nem sikerult egyelore. Aki szerint ez tul nagy elvaras annak kene mennie pszicholohushoz vagy gyakorolnia az empatiat.
2020. jún. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
56%
Mióta próbálkoztok?
2020. jún. 26. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!