Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másodszor fordult elő estére,...

Másodszor fordult elő estére, hogy kevés volt a babának a tejem. 5 hónapos. Mit tehetek?

Figyelt kérdés

Mivel sírt, adtam neki tejpépet még szopi után. Megnyugodott, ezután még egy kicsit szoptattam, elaludt. Ez történt ugyanígy tegnap is. 3 hete kóstolgat dolgokat, a tejpép (vagyis tejberizspép, hypoallergén, vaníliás) 1 hete ismerős, de eddig csak néhány kanállal evett. Most egy 60 ml szerintem elfogyott. Fogalmam sincs, mennyi tejem lehet, napközben elég volt eddig, sosem pótoltam és mindig elégedett baba. Nem nagyon hízik (fél kilókat csak az elmúlt 2 hónapban per hó), de hosszú és jól néz ki, virgonc, mozgékony, élénk, jól alszik, eleget pisil/kalil.

Ha csökken a tejtermelés, gyakran kell szoptatni, ez eddig oké, eddig is igény szerint szoptattam. Csak estére nem tudom, miért nem marad. Éjjel 2x kel, 11kor és 2 fele, mindig sok tejem van akkor.

Szóval a lényeg: mivel növelhetnék esti mennyiséget, illetve ha nem megy, jó lesz pótlásnak a pép?


2020. jún. 26. 20:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
81%

Van most egy növekedés ugrás is


Ilyenkor a fél kilós hízás már tökéletes.. nem hízhatnak a végtelenségig 1-1,5 kg-okat..


Estére valóban kevesebb a tej.. de zsírosabb is.


Megnyugtatásul.. meleg van

Az én viam fix 3,5-4 óránként szokott enni..

Most 1-1,5 órànként is kéri..

2020. jún. 26. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
55%
Adj neki tápszert kiegészítésként.
2020. jún. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
63%
Inkább a tápszer,mint a tejpép.
2020. jún. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Az nincsen... de van pép. Az nem jó este?
2020. jún. 26. 20:56
 5/16 anonim ***** válasza:
69%
Ha nem elég az anyatej, akkor tápszert kell neki adni. Semmi mással nem tudod helyettesíteni.
2020. jún. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Hmm. Veszek. De nem tudom valahogy visszanövelni a tejem? Ha elkezdek tapszeezni félek a cumisüveg szimpibb lesz és nem fog még annyit se szopizni, amitől csökken a termelés...
2020. jún. 26. 20:57
 7/16 anonim ***** válasza:
77%
Nem lehet mással helyettesíteni csak a tápszerrel. A tejpépek tele vannak nyomva cukorral, ráadásul kevés benne a folyadék,ami ilyenkor, amikor nagyon meleg van szükséges.A tápszerben,pedig ugye víz van. Sokkal egészségesebb tápszert adni neki,mint a tejpépet.
2020. jún. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Ok, akkor csak a kérdésnek arra a részére koncentrálva, hogy mit tudok tenni a tejért...? :( mivel lehet visszahozni?
2020. jún. 26. 21:01
 9/16 anonim ***** válasza:
76%

1. Vagyok

Sok-sok mellrehelyezéssel

Sok folyadék fogyasztással, ebben a melegben különösen .


Ahányszor mást adsz neki, akkor elveszed a lehetőséget a mell stimulálásától.


Beked kell mérlegelni, hogy hol van az a pont, amikor nem akarod, hogy a baba tovább küzdjön.. mert nyűgös lesz, ha nem úgy és nem annyi jön, amíg be nem áll..

Azzl, hogy sír, hoy éhes.. újra mellre teszed ugye..szaporodik a tejed.



De!!!

A te babád, nem vagyunk ott, hogy lássuk az okokat, szoptatásnácibak kellene lenni, hogy azt mondjam hogy akkor se adj tápit...


Tejpép nem oké.. felesleges.. 5 hós anyatejes.. tápszer kell, ha a gyarapodása megáll, nagyon lassul, vagy a pelusok száma indokolja.. egyébként csak kényelmi szempont.. mert “túl sokat van cicin”


Ez sem baj!!

A maganügyed, csak jó tudni..



Van szaporítófejés is, ami van akinek használ.. de önmagában kevés.


2 gyereket szoptatok 2 éves a nagy, 4 hós a kicsi

/ nagyot én nem igazán akarom már, de ha nem adok irtó nagy a hiszti, ehhez pedig gyenge vahyoo még a kicsi mellett


ma 4 l víznél és levesebédnél tartok

2020. jún. 26. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
33%

Adj neki tápszert. Mi is félig tápszeren nőttünk fel, mert anyunak kevés teje volt. A tápszerben is benne van az összes vitamin és ásványi anyag, amire a babának szüksége van.

Viszont más anyatejét ne nagyon add neki, mert nem tudhatod, kié volt és mik kerülhettek bele.


9-es: Szerintem pedig egy 2 éves gyereknek már régen nem kéne szopnia. Mi

mind a hárman anno 6 hónaposan el lettünk választva, szép lassan. És nem volt hiszti. Bár tudom, ma már divat a majdnem óvodáskorút is szoptatni, mert hát ez a trend. De szerintem ez már egészségtelen mind a gyereknek, mind az anyának. Plusz, egy éves kor körül a gyerek fogzik, és már harap is.

2020. jún. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!