Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nyári programok a nagy forrósá...

Nyári programok a nagy forróságban a babával?

Figyelt kérdés

3 hónapos a kislányom. Tudom, Neki nem való még semmilyen program, főleg, a forróságban Vele inkább a hűvös lakásban kellene maradni. De van két nagyobb testvére, egy 7 éves bátyja és egy 5 éves nővére. Ők nyilván vágynak a kimozdulásra, kirándulásokra, pancsolásra. De hová lehet menni egy olyan babával, aki még nem igazán szereti a babakocsit, nem igazán alszik benne? Hordozom az első pillanattól kezdve most még kendőben, de szerintem nincs az a kendő, amelyben nem izzad össze anya és baba, szerintem 30 fokban egy vízparton nem túl ideális a babát kendőben altatni, máshogy pedig még nem igazán alszik. Amúgy anyatejes, tehát az sem igazán opció, hogy apa marad otthon a babával, anya viszi a gyerekeket. A nagyobbak viszont nagyon vágynak rám (az anyára) érthető okokból. Én is nagyon szeretnék kimozdulni Velük, hogy érezzék, Ők továbbra is a legfontosabbak (meg persze a baba).

Többgyerekesek, hogyan oldjátok meg az ilyen helyzeteket? Köszönöm.



#Nyáron a babával
2020. jún. 27. 08:43
 1/10 anonim ***** válasza:
44%

Szerintem érdemes vizes játszótereket keresni, akár olyan strandot ahol van, akár csak olyan játszóteret, mind a kettő létező dolog.

Ott a nagyobbak biztonságban játszhatnak mint egy játszótéren, miközben te a picivel vagy árnyékban.

Pancsolós program mégsem medencés, így nem kell azt lesni, hogy mikor fullad meg a gyerkőc.

Persze a strandon belüliben van medence, de az aquaworld-ben pl olyan hihetetlenül klasszul megcsinálták ezt a vizes játszóteret, hogy nem látni gyerekeket a medencèkben.

2020. jún. 27. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
59%
Mi a nagyobbnak szervezünk programot és viszem magamon a kicsit. Vizes játszótér, Tropicarium, gyerekszínház. Utóbbit úgy, hogy apa bemegy vele, én meg addig a kicsivel sétálgatok. Igen, összeizzadunk, de külön-külön is izzadnánk, szóval ebbe én csak beletörődtem.
2020. jún. 27. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Milyen forróság?:D mág nyár se volt.
2020. jún. 27. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Derjaderja ***** válasza:
52%

Szerintem érdemes este menni a programokra, ha nem vagy nagyon merev a napirendre.

Mi egy 13 és egy 1,5 éves gyerekkel tegnap este 6ra mentünk vízpartra, 8kor beültünk gyrosozni, kellemes volt minden. Főleg ha a baba elalszik a kendőben, akkor ő még rugalmasabb is, mint egy tipegő.

2020. jún. 27. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
63%
Mi tavaly úgy voltunk barátnőmék babájával, hogy strandra mentünk. Kerestünk hűvös, árnyas helyet. Délután 4 után mentünk. Így nem volt már olyan meleg, de idő is volt meg bőven strandolni. A babát letettünk a jatszoszonyegre és vagy apa vagy anya mindig vele volt. Szoptatni is simán lehetett a strandon. Vittünk kis dechatlonos napsátrat a közönségnek háttal beült a barátnőm és hagy szóljon. Így össze izzadni se kell vele meg kényelmesen el is tudtok térülni. A nagyok meg játszhatnak.
2020. jún. 27. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
55%
És miért kell mindenkit lepontozni?
2020. jún. 27. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
70%
6-os azért mert rendes szittya magyar asszony 3 hónapos babát 0-24-ben az ágyban szoptat, nem fürdik, nem fesulkodik, nincs élete 😀😀😀nem olvasol gyakorit? En is innen tudom.
2020. jún. 27. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Derjaderja ***** válasza:
79%

Igen, nekem is dicsekedett vki, hogy az első pár héten szinte nem is zuhizott, csak nehogy sírjon a baba. Elképzelem ezt gátsebbel, nyáron, tejes mellekkel...

Meg van a réteg, aki szerint 7-kor meg 8kor már aludjon a gyerek bármi is van.

Én meg semmi értelmét nem látom ennek. Ma már 9kor alig lehetett kimenni, de 10 és 4 között egy pokol. Inkább aludjon hosszabbat délután, minthogy egész nap kínlódás után full világosban pont akkor fektessem, amikor már jó idő van.

2020. jún. 27. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Senkit nem pontoztam le, még csak most (vasárnap reggel) olvastam a válaszokat. Mindegyik hasznos, amelyik a kérdésemre felel.
2020. jún. 28. 07:45
 10/10 A kérdező kommentje:

Tök rugalmasak vagyunk, egyáltalán nem ragaszkodom az otthon ágyban szoptatáshoz, 2 napja a Vöröskő tetején (520 méteren) szoptattam a kislányom.

Az egyetlen, ami miatt nem tudunk esti programot csinálni (max. olyan 7 óráig) az az, hogy nálunk még a nagyobbak sem igazán nagyok. Az 5 éves ovis kislányom már nem alszik nappal, Ő este 6-7 körül már nagyon fáradt. Ahogy a 7 éves elsős kisfiam is, aki pedig koránkelő, így este 7 körül már Ő is kókadozik. Más lenne a helyzet, ha nálunk is tizenévesek lennének a nagyok (mint itt az egyik válaszban a 13 éves gyerkőc).

Mindegy tegnap végül kimentünk a szomszéd tó strandjára, a baba rám kötve hatalmasat aludt, megpróbáltam úgy felkötni, hogy egyenes legyen a gerince, de a karjai, felsőtest kint legyen, így kevésbé volt melege, ráadásul az árnyékban kellemes szellő fújdogált. Szóval jó volt.

Köszi a válaszokat. A pontozás miatt aggódóknak meg azt javaslom, hogy ne foglalkozzanak a pontozással. Kit érdekel, nem?

2020. jún. 28. 07:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!