Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tudnátok különleges, ritka,...

Tudnátok különleges, ritka, de szép fiú neveket írni? 😊 elvileg kisfiam lesz, de még nem biztos.

Figyelt kérdés

Minél több nevet írjatok légyszíves, ki milyen nevet választana a kisfiának. Nekem ami egyelőre tetszik az Ármin és a Dominik...


Ármin nem tetszik anyukámnak, a Dominik igen, viszont gyakori.


És + 1 kérdés: szerintetek előfordulhat még,hogy a mindössze 15 hetesen fiúnak tippelt babánkból, akinél végig ott volt a köldökzsinór a lába között, és a dokit 20 percen keresztül izzasztotta, hogy tudjon valamit mondani (izgett-mozgott megállás nélkül) esetleg mégis lány lenne később...? Egyelőre semmibe nem vagyok biztos, most még csak ötletelünk fiú neveken, ha tényleg az volna...


Mindenkinek köszönöm a válaszokat, tippeket 😊



2020. jún. 28. 13:35
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
95%

Nemrég szültem, és az egyik szobatársam kisfia a Vendel nevet kapta. Első blikkre nem tetszett, de a második napra tök megbarátkoztam vele, kicsit olyan komolyabb név, így felnőttként is vállalható, és nagyon illett a kissráchoz.

Egyébként nem rosszindulatból, de nem anyukádnak kell, hogy tetsszen a név.

2020. jún. 28. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
98%
A kettő közül pedig inkább az Ármin, mert mostanában minden második kisfiú Dominik. Ettől még maga a név nem lenne rossz, csak tényleg nagyon gyakori.
2020. jún. 28. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
45%

Az első szabály, és a legfontosabb, hogy a szülőknek tetszen a név. Az mellékes, hogy a nagyszülők mit mondanak.

Amúgy egyik sem mondható ritka névnek. A Dominik a 4., az Ármin az 58. leggyakrabban adott férfi név. Ha valóban ritkát akarsz, akkor a 100-as listán szereplő neveket zárd ki alapból. Nekem nagyon tetszik a Maximilián név, de vagyok benne biztos, hogy adnám is. Viszont van egy új kedvencem, amin már elgondolkodnék. Az a Szorin.


100 százalékra akkor lesz biztos a neme, ha megszületett. Azt mondják egyébként, hogy ha lányt mondanak, az általában biztos, de fiúknál a köldökzsinór miatt nagyobb a tévesztés esélye, főleg ilyenkor. Szóval előfordulhat, hogy a következő ultrahangon lányt mondanak.

2020. jún. 28. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
98%

Anyukádnak semmi köze a TE fiad nevéhez, mint ahogy, az előttem szólók is írták.


A kérdésre válasz: [link]

2020. jún. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 Derjaderja ***** válasza:
62%

A mi kisfiunk neve Örs lesz vsz (hosszú vezetéknévhez).

Még Bernát, Nándor merült fel, Róbert(de az nem ritka), nekem tetszik, de hosszú vagy a párom kizárta: Sebestyén, Lénárd, Lóránd, Lőrinc, Ervin, Ágoston, Menyhért, Iván.

Egy kolléganőm fiai: Zsigmond, Frigyes. Egy barátnőmé: Erik, Vince.

Jók lehetnek a régebbi, ma kevésbé adott nevek pl György, Árpád, Imre, Gergely (bár Gergő formában most van pár).

Még vannak ezek a Z-betűsek: Zétény, Zénó, Zerind, Zente.

2020. jún. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 Derjaderja ***** válasza:
56%
Előző vagyok. Ha a Dominik tetszett, esetleg Domokos v Domonkos?
2020. jún. 28. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
65%
Merse
2020. jún. 28. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
72%
Nekem a Vid a kedvencem, de csak lányaim vannak:)
2020. jún. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 Derjaderja ***** válasza:
95%

5 vagyok. Jesszus, a Vid-et is bepróbálta a párom (az a bogara h rövid legyen a név)...

Ha már itt tartunk: Pál, Bánk.

2020. jún. 28. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
83%
Miksa, Ivó, Izidor
2020. jún. 28. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!