Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem szeretnék gyereket?

Miért nem szeretnék gyereket?

Figyelt kérdés

A családból mindenki azt mondja, hogy de jó lesz majd ha lesz gyereked meg az olyan jó meg minden. De én nem szeretnék meg nem is nagyon érdekel őszintén. És azt sem értem, hogy mit szeretnek az emberek a kisbabákban (szerintem zavaróak és idegesítőek). Meg anya is egyfolytába azt mondja, hogy de jó lesz ha majd lesznek unokái, stb. Ez az "érzés" (vagy nem tudom, hogy hogyan írjam) de engem soha sem érdekelt a gyerekvállalás, vagy az hogy terhes legyek vagy ilyenek. De amúgy ha közlöm a családdal hogy én nem szeretnék gyereket akkor mindenki ki van akadva.


Egyébként lehet hogy azért nem szeretnék, mert 3 éves voltam amikor a szüleim elváltak és ez engem eléggé megbántott.


Vagy talán azért nem akarok mert az egész családom fiú gyereket akart és nem az lettem (vagyis lány vagyok).


És ezzel kapcsolatba szeretnék valamilyen segítséget kérni, hogy hogyan közöljem majd később velük. Már mondtam a családban másoknak is és a szüleimnek is de nem vettek komolyan. Anya azt mondta hogy majd lesz mert majd kedvem lesz hozzá. De nem tudom, hogy hogyan értessem meg vele hogy nekem nem kell gyerek.


Tudom hogy eléggé hosszú lett és összevissza írtam csak szeretnék segítséget kérni.



2020. jún. 28. 19:02
1 2
 1/16 Flagstaff ***** válasza:
100%
Ez a döntés rád és a párosra tartozik, tehát a családodnak nem kell megmagyarázni, nem kell megértetni velük, nem kell meggyőzni őket. A Te életed, a Te döntésed. Mosolyogj és bólogass, így legalább nincs vita. :-)
2020. jún. 28. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Minden ilyen beszélgetést le kell zárni annyival, hogy nem lesz gyerekem és kész, fogadjátok el. Nálam viszonylag hamar megunták mert soha nem nyitottam vitát róla, nem magyarázkodtam, erősen kiálltam mellette.

Nem kell ezt senkivel megértetni. Rövidre kell zárni és nem kell hagyni, hogy beléd álljanak.

2020. jún. 28. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Köszi a tippet :) Őszintén még nem vagyok a gyerekvállalós korban mert még csak 17 vagyok, és most jelenleg nincs senkim. De majd megpróbálom megfogadni a tanácsod :)
2020. jún. 28. 19:19
 4/16 A kérdező kommentje:

#2.Mindig így szoktam lezárni a beszélgetéseket vagy ha nem sikerül akkor próbálkozok, csak tudod ha anya meglát egyet az utcán vagy facebookon vagy máshol akkor mindig felhozza a témát.

De akkor ezek után megpróbálom rövidre zárni a témát.

2020. jún. 28. 19:30
 5/16 anonim ***** válasza:
52%

Nem írtad, hogy hány éves vagy, bár végül is mindegy. Én már óvodás koromban is tudtam, hogy nem akarok soha gyereket és most, 36 éves koromban is ugyanígy vagyok ezzel.

Igaza van az elsőnek, ez csak rád tartozik és a párodra, attól, hogy másnak öröm a gyerek (ami egyébként is kamu, csak úgy vannak vele, hogy ha ők megszívták, akkor neked se legyen már könnyebb), még nem biztos, hogy neked is az. Az vállaljon gyereket, aki tiszta szívből vágyik rá, aki szeretettel fel is neveli és mindezt anyagilag is megengedheti magának.

2020. jún. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
64%
Jó, közben már látom, hogy 17. Lehet, hogy megváltozik még a hozzáállásod, de lehet az is, hogy nem. Mindenesetre akkor is a te életed, úgy kell döntened, ahogy neked jó!
2020. jún. 28. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
77%
17 évesen, kapcsolat nélkül kár ezen gondolkoznod. Édesanyádnak igaza van, mivel semmi aktualitása a dolognak, még 1000x máshogy gondolhatod.
2020. jún. 28. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
Ez csak rád és a párodra tartozik, nem kell azon stresszelni hogy más mit gondol róla. De 17 évesen szerintem ne ezzel foglalkozz, mert mire ez aktuális kérdéssé válik, addig rengeteg minden változik, köztük te is. Nem is értem hogy egy családban, ahol 17 éves a gyerek, ez hogy lehet egyáltalán beszédtéma.
2020. jún. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
80%
17 évesen én se akartam, mert a szüleim annyira szarul csinálták a dolgokat, hogy elhatároztam, hogy nem örökítem tovább. Aztán most már van kettő. Arra jutottam, hogy bekem menni fog jobban.
2020. jún. 28. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

#5. Én is már kiskorom óta tudtam, hogy nem akarok gyereket, valahogy sohasem vonzottak. És egyetértek veled ("Az vállaljon gyereket, aki tiszta szívből vágyik rá, aki szeretettel fel is neveli és mindezt anyagilag is megengedheti magának.")


#7. A legutóbbi barátommal fél éve szakítottunk :( (azóta megbeszéltük a dolgokat és barátok vagyunk) és nemhiszem, hogy lesz gyerekem de majd meglátjuk a jövőben mondjuk nagyon nem érdekel ez az egész gyerekvállalás téma.

2020. jún. 28. 19:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!