Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem szeretnék gyereket?

Miért nem szeretnék gyereket?

Figyelt kérdés

A családból mindenki azt mondja, hogy de jó lesz majd ha lesz gyereked meg az olyan jó meg minden. De én nem szeretnék meg nem is nagyon érdekel őszintén. És azt sem értem, hogy mit szeretnek az emberek a kisbabákban (szerintem zavaróak és idegesítőek). Meg anya is egyfolytába azt mondja, hogy de jó lesz ha majd lesznek unokái, stb. Ez az "érzés" (vagy nem tudom, hogy hogyan írjam) de engem soha sem érdekelt a gyerekvállalás, vagy az hogy terhes legyek vagy ilyenek. De amúgy ha közlöm a családdal hogy én nem szeretnék gyereket akkor mindenki ki van akadva.


Egyébként lehet hogy azért nem szeretnék, mert 3 éves voltam amikor a szüleim elváltak és ez engem eléggé megbántott.


Vagy talán azért nem akarok mert az egész családom fiú gyereket akart és nem az lettem (vagyis lány vagyok).


És ezzel kapcsolatba szeretnék valamilyen segítséget kérni, hogy hogyan közöljem majd később velük. Már mondtam a családban másoknak is és a szüleimnek is de nem vettek komolyan. Anya azt mondta hogy majd lesz mert majd kedvem lesz hozzá. De nem tudom, hogy hogyan értessem meg vele hogy nekem nem kell gyerek.


Tudom hogy eléggé hosszú lett és összevissza írtam csak szeretnék segítséget kérni.



2020. jún. 28. 19:02
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
#8. A családomban azért került elő ez a téma, mert anyám imádja a kisgyerekeket. És nem szoktam stresszelni ezen csak egy idő után zavar.
2020. jún. 28. 19:56
 12/16 anonim ***** válasza:
74%

Még bármi megtörténhet, de akárhogy is döntesz, az kizárólag a te és a párod döntése lesz.

Mi 15 éves korunk óta vagyunk együtt a barátommal, most vagyunk 22 évesek. Nálam kb az utóbbi 1-másfél évben alakult ki, hogy majd egy 5 év múlva talán szeretnék gyereket. De addig egészen kicsi korom óta meg voltam győződve róla, hogy én nem akarok majd gyereket. Az idegen gyerekekhez egyébként a mai napig nincs türelmem, nem tartom különösebben aranyosnak a kicsiket , így nem ezért változott a véleményem.

Ha nagyon zavar a téma, mondd meg nekik, hogy ez egyáltalán nem aktuális, addig még bármi történhet, sok idő eltelik még, mire te oda jutsz, hogy ilyesmin gondolkodj.

2020. jún. 28. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Ez csakis a te dontesed tojd le ki mit gondol.

De azert 17 evesen meg fiatal vagy sztem ilyen kijelenteshez:)

En 19 eves koromig mindig azt mondtam h 30 elotte meg se fordul a fejembe a babavallalas mert karriert akarok epiteni. Aztan 21 evesen beutott vmi es annyira vagytam. Vegul 27 evesen szuletett meg a kisfiam es egy kinszenvedes volt mennyit vartunk ra (lombik stb:( )

2020. jún. 28. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Anyád se normális, hogy 17 évesen ezzel traktál. Ha legközelebb feljön a téma, akkor megmondod neki, hogy 17 éves vagy bakker, nem akarsz ezzel foglalkozni. 17 évesen viszont a te réazedről is felesleges őt stresszelned ezzel, hidd el, kevés kivételtől senki nem gondolkodik gyerekben komolyan.
2020. jún. 28. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Most nem szeretnél. 10 vagy 20 év múlva lehet, hogy igen. De az is lehet, hogy nem. A családdal ezt nagyon nehéz közölni ha már párod is lesz. Addig nyugodtan terelheted a témát. Hogy pl majd alakul valahogy. Hagyjátok meg nincs is párom. Ez nem aktuális még stb. De ne gorcsolj rá. az élet majd megoldja.
2020. jún. 28. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Ennyi idősen én is így álltam hozzá, engem is piszkált a családom.

Aztán 22-23 éves korom körül már úgy gondoltam, ha megtalálom az igazit, lehet róla szó. Most 30 évesen van egy 3 hós kislányom és imádom.

Persze nem biztos, hogy neked megjön a kedved, nem vagyunk egyformák, csak azért írtam, hogy lásd, ez tényleg változhat.

A piszkálgatásokra meg szarni kell nagy ívben.

2020. jún. 29. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!