Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy túlsúlyos babát foghat...

Egy túlsúlyos babát foghat "diétára" a védőnő?

Figyelt kérdés
8 hónapos lesz nemsokára, 9.5 kg-s, 75 cm. Rokonom babája. A védőnő nem enged szinte semmit, se szénhidrátot se tejféléket, mondván nagyon hízik. Az anyukája folyamatosan panaszkodik, milyen a védőnője. Nem értek hozzá, de furcsállom a dolgot. Ezt tényleg megteheti egy védőnő? Úgy tudom babának tilos korlátozni az evést. Ránézésre nem kövér az a kisbaba, igaz, vaskos, de nem mondanám kórosan elhízottnak.
2020. jún. 30. 13:57
 1/10 anonim ***** válasza:
55%
Anyatejes vagy tápszeres baba?
2020. jún. 30. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Azt hiszem mindkettő. Pótlás kell neki.
2020. jún. 30. 13:59
 3/10 anonim ***** válasza:
85%
Egyáltalán nem szabad éheztetni egy kisbabát. A rokonod csinálja úgy,ahogy a babának jó. Van amiben nem érdemes hallgatni a védőnőre...na ez pont ilyen.
2020. jún. 30. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
80%
Nem szabad korlátozni. Egy baba tudja, mennyi kell neki. Amikor elkezd járni, le fogja dolgozni. Egyébként nem egy extrém ez a méret,biztos nem egy kórosan kövér baba.
2020. jún. 30. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
48%
Mi köze ennek az anyatej vs tápszer kérdéshez? Főleg az anyatejes babák szoktak pufik lenni.. Kérdező, mindent lehet, persze mértékkel. Nem mindegy mekkora mennyiséget eszik. A tejtermék azért csalóka mert sokan (nagyon sokan) azt hiszik, hogy a krémtúró, gyümölcsjoghurt egészséges, közben tömény cukor. De ha natúr, vagy házilag készített, cukor nélküli akkor nincs vele gond. Mennyit mozog a baba? Tud már mászni esetleg? Mert amint elindul sokkal kevesebbet fog gyarapodni. Meg lesz majd fényevő" korszaka is. Lányom is kb ekkora volt ennyi idősen. Ő 7 hónaposan kezdett mászni, 9 hónaposan járni. Azután fél év alatt alig gyarapodott 1 kilót. Addig mindenki dagizta, most meg hosszú, vékony és azt hiszik éheztetem. Jó ha van rendszer az étkezésekben és változatosan etetik.
2020. jún. 30. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
70%
Azért kérdeztem, én kérek elnézést, mert a fiam tápszeres volt és ő is pufi volt.
2020. jún. 30. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Baratnom kisfia 10hosan olyan husi volt (anyatejes bar akkor mar evett szilardat) hogy a zokni leesett a labarol folyton mert nem volt bokaja es nem viccelek oldalara fordulva gurult hempergett oda ha valaki hivta. Aztan felallt es lemozogta az egeszet, total egeszseges testsulyu kisgyerek lett.

Anno nekem a vedono az igeny szerinti szoptatast is megtiltotta mondvan 3hos gyereknek a 6.5kg sokk. Nem fogadtam meg a tanacsot, nincs ott minden etetesnel, mit tud tenni ellene?

Ezt tanacsolnam a rokonodnak is.

2020. jún. 30. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat nagyon mozgékony baba, jól fejlődik a mozgása is.
2020. jún. 30. 14:36
 9/10 anonim ***** válasza:
86%
Az én fiam is 8 hónapos lesz,74cm és 10kg. Nem kövér,hanem vaskos. Csak anyatejes,a hozzátáplálással nem haladunk valami jól. A védőnőnk soha nem mondta,hogy ne szoptassam ennyit,sőt nagyon tetszik neki a fiam. Szerintem nincs ezzel baj. A mozgásfejlődést nekünk se befolyásolja a súlya,ül,mászik,kapaszkodva feláll.Én nem értem sokszor a védőnőket mit kukacoskodnak. Nem olyan extra méret az amit írtál és a magassága is megvan hozzá. Nagy baba és ennyi.
2020. jún. 30. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló súlyú volt a fiam is, anyatejes volt. 1 évesen 12.6 kg volt 80 centivel, irtó vaskos combokkal. Soha, de soha senki nem kötött bele, sőt mindenki nagyon dicsérte, hogy jól van táplálva. 14 hósan elindult, azóta alig hízik, másfél éves és 13 kg, 87 cm. Kis húsos még, de egészséges szinten.
2020. jún. 30. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!