Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2,5 hónapos babám napirendje...

2,5 hónapos babám napirendje nem akar beállni. Nappal össze vissza eszegetünk, mindig máskor alszunk. Mivel anyatejes, és a cumisüveget sem fogadja el nagyon nehéz. Ti hogyan csináltátok a rendszerességet?

Figyelt kérdés
2008. nov. 25. 13:01
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A mi napirendünk olyan 2-3 hónapos korára állt be. Sztem a lényeg a következetesség és némi rendszer, persze nem szigorúan a végletekig ragazkodva hozzá, de mégis muszáj egy irányt adni a napnak. Értem ezalatt, hogy én mindig törekedtem a 3 óránkénti szopira, persze volt hogy bejött, volt hogy nem, de nem hagytam abba és kezdtem bele egy másik "módszerbe", mert az őt is összezavarta volna. Minden le fog tisztulni idővel. Ja, és még fontos az esti fürcsi is. Eleinte nálunk is össze-vissza volt, de aztán mégis sikerült minden nap azonos időpontban, azonos forgatókönyvel lezongorázni, így tudja mi után mi jön, a fürcsi előtt játék a nagyágyon, aztán fürcsi, öltözés, pápá apától, az ismerős ének, szopi és alvás. Most 7 hónapos és tökéletesen működő és kiszámítható napirendje van (na jó, néha még ma is össze borulhat a nap... :))). Türelem;´´)

Ezt kb 1 hete írtam egy hasonló kérdésre, remélem nem baj ha most megint bemásoltam :)

2008. nov. 25. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ, én is próbálkozom, de néha nehéz...Az esti fürdés mindig este 1/2 8, utána eszünk, és alszunk, és csak hajnal 3-kor kel fel enni legközelebb. Csak a nappalok nem működnek.
2008. nov. 25. 13:51
 3/4 anonim ***** válasza:

Az én babám is anyatejes. Nálunk rendszer a reggeli kelés és az esti fürdés körül van. Reggel felébred, utána kis játék, nézelődés az ágyunkban, aztán evés és már álmos is, alszik 1 fél órát. Este játék, 19.30 körül fürdés, szopi aztán alvás. Illetve még az ebéd utáni séta időpontja az ami állandó, akár alszik, akár nem. Megyünk. (ált. azért bealszik) :)

A napközbeni alvás mindig máskor van, attól függ, hogy mikor lesz álmos. Napközben nincs nálunk sem rendszer.

2008. nov. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A napirendet én magam is néha képtelen vagyok beállítani a 11 hetes babámnál. Egy ideig rosszul is éreztem magam tőle, mert van, hogy 8kor vagy 10-kor sőt 11kor kelünk. :) Erre folyamatosan törekedni kell, de ez tőled is függ hogy milyen ember vagy. Én mindig utáltam a szabályokat, nem tudtam soha katonás rendszerben élni. A babának fonots a napirend mert állandóságot és így biztonságot jelent számára.

Az esti rutint állítottam be először: masszázs, fürdetés, öltözés, evés, jó éjt ringatás és kiságy. Ez mostanra működik jól.

Aztán az evéssel és a kakival is voltak gondok, ez is beállt, mostanra maradt a reggeli kelés amit 8-9re szeretnék tenni és a nappali alvások. Az evéseket 2-3 óránként, igény szerint csinálom. Minden evés után játék (önálló vagy közös) és ha én házimunkázom akkor ott van körülöttem a baba. ja, néha kimarad a séta is, mert repül a nap... szóval ez sztem is idő kérdése... :) sok sikert!

2008. dec. 6. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!