Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért fontos a levegőzés?

Miért fontos a levegőzés?

Figyelt kérdés
4 hónapos babám van. Főút mellett lakunk a semmi közepén, így babakocsis séta kizárva, nincs járda csak 100al száguldozó autósok (pedig csak 60al lehet menni). A kertünk még nagyon nincs rendben, használtan vettük a házat, a kert rendbetételig még nem jutottunk el. Konkrétan csak gaz van, meg egy hintaágy. Amíg nem volt ilyen meleg kint altattam napközben a babát babakocsiban, de most árnyék sincsen, és 32 fok napközben, és mire jó idő lesz, már az esti alvás következik... így jó, ha napi max 10 percet vagyunk kint, mert csinálni nem lehet semmit, csak a pici árnyékban körbenézni, aztán ennyi... aztán jönnek a szúnyogok. Idebent nagyjából jó idő van, egész éjjel szellőztetés. Miért fontos az, hogy napközben kimenjünk a dögmelegbe, amiben aludni sem tud a baba? Arról nem is beszélve, hogy ha kint alszik akkor én egész nap semmit nem tudok csinálni, mert kint kell vigyázni rá, meg folyton felébred a kakaskukorékolásra.
2020. júl. 2. 19:45
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
85%
Ebben a nyari dog melegben teljesen atertekelodik ez a levegozes dolog sztem. Persze delelott meg estefele mikor lehult picit a levego menjetek ki, de ebbe a rekkeno hosegben sztem csak vizparton azanad kint lenni picike gyerekkel es ott se egesz nap. A levegozes nagyon fontos en szerintem az anyatej es a friss levego gyogyir a gyereknek es immunrendszerenek. De ez nem friss levego:) ez buggyant meleg levego, ugyh ne aggodj majd lesztek kint ha nem lesz ilyen gatyarohasztonmeleg addigra kesz lesz a kert is:)
2020. júl. 2. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
85%
Elettanilag azért fontos a friss levegő a babáknak, mert az ő fejuk(agyuk) meg arányában nagyobb a testukhoz képest, az agynak sok oxigenre van szüksége, emiatt kint a levegőn a tüdőbe több oxigén jut, ezáltal sokkal jobb az agy verellatasa. De ebben a melegben nem kell kimenni napközben, menjetek reggel illetve estefele, amikor még viszonylag hűvösebb van.
2020. júl. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Egész éjjel nyitva van az összes ablak, a csendes időszakban a babánál is, így jut bőven friss levegőhöz. Remélem lassan jobb idő lesz, vagy nem tudom...
2020. júl. 2. 20:35
 4/16 anonim ***** válasza:
67%
Es mivel nincs jarda,orokke bent ultok,ki sem mentek? Oszinten en babaval nem koltoztem volna ilyen helyre,fout zajos es szivjatok a fustot. Nekem a lanyom fout mellstf szuletett es kruppos meg minden nyavalya volt nala,miota elkoltoztunk sokat javult. Reggel este csak kene setalni valami parkban.
2020. júl. 2. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
500 fős településrész, egy főút mellett. Erre volt pénzünk, inkább ne legyen hol lakni, vagy mi? Autóval szoktunk menni a szomszéd városba bevásárolni, orvoshoz, és ennyi. Park... vicces xD egy erdő van mellettünk, de még odáig sem merem eltolni a babakocsit itt az úton... Az a baj hogy egész délelőtt az udvarra süt a nap, délután meg már rohadt meleg van. Azért annyira nem gáz a levegő, mégis csak falu. Sokkal jobb, mint Pesten, az tuti, mivel ott dolgoztam, érződik a különbség.
2020. júl. 2. 21:03
 6/16 anonim ***** válasza:
84%

Ha ott az erdő, akkor oda menjetek. Nem kell hozzá babakocsi se. A reggeli hűvösben magadra kötöd és lehet egy jót levegőzni az erdőben. Napi séta le is tudva. Mire igazán meleg lesz addigra otthon is vagytok.

De arra azért gondolj hogy minél nagyobb lesz annál inkább ki kell vele mozdulni és akkor már nem csak a kertben.

Mi egy nagy városban lakunk fő úton, de már lassan 2 éves. Nem tehetem meg hogy csak az udvarra viszem ki.


Ne érts félre én sem vagyok egy sétáló bajnok, mikor pici volt és még nyugodtabb helyen laktunk akkor sokszor én csak a teraszra mentem ki vele, ő aludt, én olvastam.

De tényleg kell a levegő nekik, legalább pár naponta menj ki vele.

2020. júl. 2. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Minden nap kimegyünk valamennyit, de nem órákat.
2020. júl. 2. 21:55
 8/16 Derjaderja ***** válasza:

Szerintem a kánikula más helyzet, de amúgy nem is csak a levegő hanem a természet is fontos. A szemet is pihenteti a végtelenbe fókuszálás és a természet.

Most érdemes vagy reggel vagy este kivinni, valamelyik jó kell legyen, az én gyerekem pl 10 körül alszik, mi fél 8kor szoktunk kimenni.

2020. júl. 2. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

fél 9kor kel, akkor már meleg van, és 8 körül fekszik, fürdés és fél órás szopi után... arról nem is beszélve hogy nálunk még nem volt szúnyogírtás és annyian vannak mint a rohadás... nálatok nincsenek?

egyébként mégis hogyan kössem magamra a tűző napon 32 fokban a babát? ha csak a kezemben van összeizzadunk...

úgy vártam a nyarat, örültem, hogy tavaszi babám van, de nem is tudunk kint semmit csinálni :( délután 3ig nincs is árnyék a kertben...

akik babakocsiban sétáltatják a babát, nem süti a nap, nincs benne nagyon meleg, stb? mit csináltok hogy ne érje a nap? a kupola nem sokat takar

2020. júl. 2. 22:44
 10/16 Derjaderja ***** válasza:

Nehéz ezekre mit mondani, mert mások a körülményeink, ritmusunk. Az én lányom tavaly januári. Mi minden nap óràkat kint vagyunk, voltunk tavaly a nyáron is.

De itt azért van árnyék a kertben, vannak jó sétautak és későn fektetek. És nem alszik 13 óràt éjjel. Bár én ébresztem reggel amúgy is.

Kérdés hogy csak az autót felé lehet kimenni tőletek? Nincs falu központ, sétálóutca? Ha leugrasz a kisboltba, patikába, gyerekorvoshoz, az is az autóút felé van?

Párod nem tud néha autóval elvinni Titeket az erdőbe? Te nem vezetsz?

Amúgy most akkora meleg és UV van, hogy kvázi 9-től már rossz, 11-től tűrhetetlen kb 5-6-ig, szóval értem, és ha pár napot nem sétáltok, semmi baj, de hosszú tàvon csak ki kellene ezt fundálni.

A babakocsiban amúgy jól lehet védeni a naptól, hordozva nyilván úgy ha az árnyékos oldalon mész.

Van UV szűrős kalap, ruha, naptej.

Szúnyog: én fújok szúnyogriasztót a gyerekre, nem lelkesen, de most tényleg nagyon sok van, amúgy meg nem a világ vége ha pöttyösek kicsit, illetve a mi babakocsinkhoz pl van szúnyogháló, az is jó.

2020. júl. 2. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!