Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Azok az anyukák, akik kisbabáv...

Azok az anyukák, akik kisbabával vannak otthon, miért panadzkodnak folyton, hogy semmire sincs idejük?

Figyelt kérdés

Itt a gyakorin is ezt olvasom mindig, ezért nem mosnak hajat, nincs otthon rend, volt aki azt is kiírta ide, hogy átöltözni se tud, lebukott pólóban megy a boltba🤷‍♀️

Nem provokatív kérdésnek szánom, tényleg érdekel, mióta itthon vagyok a babámmal, nagyobb rend van, mint amikor dolgoztam és folyton későn értem haza fáradtan, edzeni is szoktam és pihenni is.


Ha minden nap takarít vki, akkor max 2 óra egy egész lakás mindennel együtt. Ennyit azért alszik egy baba még. Megszakításokkal sokszor, de mindig sikerül a házimunka, van mosógép, mosogatógép, porszívó stb.


És van ám apuka is, ő is babázik sokat, addig belefér simán egy fürdő vagy egy futás kint.


Aki még pólót se tud cserélni és fürdeni sincs ideje, ott mi van a háttérben? Nincs apuka?



2020. júl. 3. 11:57
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/71 anonim ***** válasza:
55%

Nálunk is nagyobb a rend, főzni is van időm, magamra is stb., most 4 hónapos a lányom.

Akinek nincs ideje, annak vagy tényleg rettentő sírós a babája, férj nem segít, vagy egyszerűen lusta és kész. Amikor alszik a gyerek, akkor nyomkodja a telót, tévézik, amikor ébren van akkor meg azt hiszi azért nem tud haladni a dolgokkal.

2020. júl. 3. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/71 anonim ***** válasza:
94%

Lehet az ő gyerekük nem alszik hanem ordít egész nap...

Nekem sokat alszik, éjjel is, nappal elvan így én kb még unatkozni is szoktam.

De nem szabad megítélni akinek nehezebb dolga van.

2020. júl. 3. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/71 anonim ***** válasza:
38%
Sokan úgy vannak vele, hogy amikor 4 napos hajjal, büdös pólóban mennek vásárolni, és van náluk minimum 1 gyerek, akkor ők valami isteni, világmegváltó folyamat kiváltságos részesei.
2020. júl. 3. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/71 anonim ***** válasza:
75%
Vagy például nem olyan típusok, mint te, akiknek a boldogságukhoz tiszta lakás kell, hanem egyéb módokon szeretnének feltöltődni (olvasás, filmnézés, barátnővel csacsogás stb. ) És mivel belső késztetésből ezeket csinálják, amikor a gyerek alszik, így a rendrakás marad félbe.
2020. júl. 3. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/71 anonim ***** válasza:
84%
Bőgős a baba, van amelyiket le se lehet rakni. Vagy csak idősebb, mert később kevesebbet alszanak, viszont folyton anyán lógnak, vagy mindenhova felmásznak ahova nem kéne és akkor folyton utánuk kell járni.
2020. júl. 3. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/71 A kérdező kommentje:
Olvasni, filmezni is jut időm, főleg szoptatás közben, meg mikor délutáni szopik után csak rajtam akár alukálni. Olyankor énidőzök, van amikor együtt szundizunk. Délelőtt gyorsan megcsinalok mindent, kb délelőtt 10re minden kész, ha felkel többet szopizni, akkor délre. Takarítás közben zenehallgatas vagy filmezés is van. Barátokkal délutáni séta során szinte minden nap szoktam. Azért értem én, hogy nem mindenki igényli a rendet de a babának is fontos a tiszta otthon, és nem kell csillogni mindennek, de alap igényesség. Ahogy a tiszta ruha is meg a mosott haj, mindennapi fürdés is.
2020. júl. 3. 12:24
 7/71 A kérdező kommentje:
Igen, lehet nagyon sírós vagy idősebb, de hát azért ők is alszanak ha nem többet, akkor 10-20 perceket. Oké, hogy akkor nem mosogat vki, hanem eszik wczik vagy tusol, de akik itt panaszkodnak sokszor, konkrétan ezeket se nagyon teszik, múltkor olvastam, hogy az anyuka már egy hete nem tusolt, mert nincs rá ideje hát azért az már túlzás szerintem akármilyen bőgős a baba
2020. júl. 3. 12:28
 8/71 anonim ***** válasza:
89%

Ez most ilyen kérdésbe csomagolt bezzegelés és dicsekvés akart lenni? :)


Egyébként ahol a baba nem könnyű eset, és pl egész éjszaka ébredni kell, ott napközben annyira hullafáradt az anya, hogy örül, ha a gyereket ellátja, elhiszem, ha másra már nincs energia. Ráadásul ahogy nő, úgy bombázza szét a lakást, folyamatosan pakolni kell utána.

Az apák legtöbb helyen elmennek reggel 7-8 körül és hazaesnek este 6-7-re, ott van kb 2-3 óra, amikor jó lenne apával is beszélni, gyereket fürdetni, lefektetni, stb...

2020. júl. 3. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/71 anonim ***** válasza:
99%
Hát takarítás közben max olyan filmet tudnék nézni, amit nem is akarok látni. :D
2020. júl. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/71 anonim ***** válasza:
92%

Hú, te aztán nagyon ügyes vagy. Köszi, hogy leírtad.

És ha mondjuk 1 órát alszik naponta, vagy annyit se, abba hol fér bele az általad vázolt többórás program? Belefér a tusolás, meg a wc, és összedobsz valami kaját, ennyi. Egyébként az én gyerekem se ilyen, de attól még képes vagyok elképzelni másnak a helyzetét.

2020. júl. 3. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!