Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Azok az anyukák, akik kisbabáv...

Azok az anyukák, akik kisbabával vannak otthon, miért panadzkodnak folyton, hogy semmire sincs idejük?

Figyelt kérdés

Itt a gyakorin is ezt olvasom mindig, ezért nem mosnak hajat, nincs otthon rend, volt aki azt is kiírta ide, hogy átöltözni se tud, lebukott pólóban megy a boltba🤷‍♀️

Nem provokatív kérdésnek szánom, tényleg érdekel, mióta itthon vagyok a babámmal, nagyobb rend van, mint amikor dolgoztam és folyton későn értem haza fáradtan, edzeni is szoktam és pihenni is.


Ha minden nap takarít vki, akkor max 2 óra egy egész lakás mindennel együtt. Ennyit azért alszik egy baba még. Megszakításokkal sokszor, de mindig sikerül a házimunka, van mosógép, mosogatógép, porszívó stb.


És van ám apuka is, ő is babázik sokat, addig belefér simán egy fürdő vagy egy futás kint.


Aki még pólót se tud cserélni és fürdeni sincs ideje, ott mi van a háttérben? Nincs apuka?



2020. júl. 3. 11:57
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/71 anonim ***** válasza:
90%
Engem meg az érdekel, hogy annak mi van a hátterében, amikor valaki két soron belül leírja az 'alukálni', 'szopizni' és 'szundizni' szavakat. Nem tudom, ha valakinek gyereke születik, miért kell rögtön elfelejteni normálisan magyarul. Látod, mindenkinek máson akad meg a szeme, neked ezen, nekem azon. Hát ez ilyen.
2020. júl. 3. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/71 anonim ***** válasza:
84%

Oké. Nekem van egy 10 hósom aki már jár. Bejár mindent. Mellé szepa szorongás. Leírom egy napunk.

Felkel legkésőbb 7kor. Pelus csere, fogápolás, öltöztetés, összeszedem magam én is. Reggelizik (cici), reggelizem. Aztán előkészítem az ebédnek valót, a tízóraiját. Közben vagy folyamatosan rám akar mászni, vagy szaladgálok utána, nehogy olyanhoz nyúljon amihez nem szabad. Lassan ehet is 9-10 között. Csak előbb megmentem a macskát. Evés után altatás. Csak a kezemben hajlandó aludni uh ez a 30-40 perc nekem tv, könyv vagy telefon 🤷

Nem tudom feltűnt-e hogy a háztartás még sehova nem haladt.

Na felkel. Nekiállok az ebédnek. Persze gyerek fel gyerek le mert neki mindent tudni, látni kell meg amúgy is anya miért nem rám figyelsz. Ha lent van akkor pedig ismét leshetem merre megy. Macska elzárva nincs időm még őt is védeni.

2020. júl. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/71 anonim ***** válasza:
91%
Arra nincs mentség hogy nem cserèl pólót, de a takarításra: szerintem a babád még pici. Hát próbàld csak meg ha van egy 1 éves meg egy 2 és fél éves otthon. 10-szer olyan sebességgel csinàlják a koszt és a kupit mint ahogy te eltünteted. Kiömlik az almalé, kiborítják az összes kiskocsit, kiszedik a ruhàkat a szárítógèpből meg a szennyesből és összekeverik, leverik az üvegpoharat és eltörik - feléri a konyhapultot, nem tudok màr mindent magasabbra pakolni..
2020. júl. 3. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/71 anonim ***** válasza:
88%

Véletlen elküldte.

Szóval ezután evés alvás. Nyilván megint a kezemben. 1-1,5 óra.

Nem folytatom tovább a lényeg az hogy minél nagyobb annál bonyolultabb. A férjem 3kor ér haza. Sokszor akkor állok neki mindennek.

Jó mondjuk én nem hanyagolom el magam, meg átöltözök a boltba, de jobb ha tudod h minden életkor és minden gyerek más

2020. júl. 3. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/71 anonim ***** válasza:
95%
Az én gyerekem 2.5 évesen kezdte átaludni az éjszakát.Előtte 6-15 ébredés volt egy éjszaka.Nappal korának megfelelő sűrűségű 20-30 perces alvasokat produkált.A 8. hónapra olyan voltam mint egy zombi,néha ment a ház, néha ez vagy az nem volt meg és mégcsak bűntudatot se éreztem 🙄😂A férjem ha épp nem utazott a munkája miatt(hetekre, esetleg 1 hónapra) akkor este 6 után haza érve, főzött vagy rendeltünk kaját mihez volt kedvünk.Ettől függetlenül voltak jobb, rosszabb állapotok.Én biztos nem látok bele mások életébe,így nem is kritzálom ki,mit hogy csinál vagy épp nem.Mindenkinek megvannak a saját nehézségei.
2020. júl. 3. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/71 anonim ***** válasza:
92%

Köszönjük, most már az egész gyakori tudja, milyen tökéletes az életed! Nyugodtan elképzelheted, hogy a sok izzadt, fáradt, büdös, zsíros hajú anyuka sárgul az irigységtől, gondolom ez volt a cél.


Hát az én lányom mellett nem tudom, mit kezdtél volna. Napközben 3x fél órát alszik 2 hónapos kora óta, ami nagyon kevés, de ha belegebedtem, akkor sem volt több soha. 5 hónapos korától csak 2x fél óra, 11 hónapos korától 1x1 óra. Mellette nem lehet porszívózni, mert halálra rémül a hangjától, pedig direkt egy halkabb típusra cseréltünk, de nem segített. Mosogatni, mosni csak-csak, felmosni esélytelen, mert mióta helyváltoztatásra képes, azóta a lábamba csipaszkodva figyeli, milyen izgi dolgot művelek. Járóka nem fért be a lakásba, a kiságyba ha beleteszem, szívet tépően sír, amit elvből nem hagyok. Soha, egyetlen percig nem volt el a hintában vagy pihenőszékben, pedig megvettük minden sz@rt, hátha valami tetszeni fog neki. Ő egy tipikus többemberes baba. Folyamatosan 110%-on pörög, mióta járni tud, ez csak rosszabb. Hordozni nem hagyta magát, egyedül max 1-2 percig játszik el egyedül, éjjel még mindig 3x-4x ébred, de volt idő, mikor a 10 ébredés már jónak számított. És igen, apuka reggel 7-től este 7-ig dolgozik, sokszor szombaton is. Reggel ő csinálja a tápszert meg este néha ő altatja a gyereket, és itt be is fejeződött apuka részvétele a mindennapokban. Igen volt, hogy úgy dőltem be este az ágyba, hogy akartam fürdeni, de egyszerűen semmi erőm nem volt felkelni az egész napos pörgés után. Ettől függetlenül imádom az életemet ahogy van, nyilván nem tökéletes (senkié sem az, nyilván a tieden kívül), imádom a lányomat, a férjemet, viszont utálom, mikor valaki általánosít.

Örülj neki, hogy ilyen a gyereked, ilyen a párod és jól veregesd meg a válladat helyettünk is.

2020. júl. 3. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/71 anonim ***** válasza:
87%
Nem mindenkinek ugyan olyan a babàja.Nekem pl napi 1-2 órát aludt napközben ,azt is szakaszosan.Volt hogy letettem,gondoltam mosogatok,takaritok,aztán 10 perc múlva már fent volt.Másfél éves kora óta nem is alszik napkozben.Nem faradt,nem igényli.Sosem tudhatod kinek milyen az élete,mennyit ejszakázott,milyen párja van.Nekem meg az a hihetetlen hogy van aki pár hetesen àtalussza az éjszakát.
2020. júl. 3. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/71 anonim ***** válasza:
80%

Okoskatörp nagyon tudja hogy kell gyereket gondozni. Attól még mert a provokatív kérdésed végére odaírod, hogy nem annak szánod, attól még az marad.


Képzeld nem minden baba egyforma.

2020. júl. 3. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/71 A kérdező kommentje:

Csak azt nem értem, hogy akkor hogy kúszik mászik a baba olyan lakásban, ahol nincs felporszívozva, felmosva? Felnőtt embernek se jó, ha retekben él.


És ha fél a porszívó hangjától akkor sepregetni nem lehet? Vagy esetleg hozzászoktatni? Vagy ezentúl nem lesz porszivózva nálatok? Komolyan nem értem.

2020. júl. 3. 13:06
 20/71 A kérdező kommentje:

Elhiszem, hogy vannak nehéz babák, de ha nálunk így lenne, akkor tuti fogadnék takarítónőt, heti 1x 2x. Cagy valamit biztosan átszervezésnék az időbeosztásban.

Amikor nálunk sokszor ébredt, akkor férjem is ugyanúgy felkelt, mert oké hogy dolgozik másnap, de én is kell hogy aludjak, ha már ott tart vki, hogy zombi és félő, hogy kiesik a kezéből a baba, a férj miért nem segít jobban?


Volt, amikor emiatt lett tragédia, hogy elbóbiskolt az anyuka, mert nem aludt napok óta, és a gyerek kiesett az ablakon.

2020. júl. 3. 13:13
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!