Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Azok az anyukák, akik kisbabáv...

Azok az anyukák, akik kisbabával vannak otthon, miért panadzkodnak folyton, hogy semmire sincs idejük?

Figyelt kérdés

Itt a gyakorin is ezt olvasom mindig, ezért nem mosnak hajat, nincs otthon rend, volt aki azt is kiírta ide, hogy átöltözni se tud, lebukott pólóban megy a boltba🤷‍♀️

Nem provokatív kérdésnek szánom, tényleg érdekel, mióta itthon vagyok a babámmal, nagyobb rend van, mint amikor dolgoztam és folyton későn értem haza fáradtan, edzeni is szoktam és pihenni is.


Ha minden nap takarít vki, akkor max 2 óra egy egész lakás mindennel együtt. Ennyit azért alszik egy baba még. Megszakításokkal sokszor, de mindig sikerül a házimunka, van mosógép, mosogatógép, porszívó stb.


És van ám apuka is, ő is babázik sokat, addig belefér simán egy fürdő vagy egy futás kint.


Aki még pólót se tud cserélni és fürdeni sincs ideje, ott mi van a háttérben? Nincs apuka?



2020. júl. 3. 11:57
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/71 anonim ***** válasza:
92%

Kérdező, nem tudom provokációnak szánod-e vagy tényleg ennyire burokban élsz, de szerinted ma Magyarországon hány olyan kisgyerekes család van, ahol belefér egy bejárónő? Vagy hany olyan család van, ahol az apa mondjuk belefér 8 órába a munkájában, ami persze nem gyilkolja meg stresszel ki? Jó esetben egy feleség igyekszik megkímélni a férjét, mert ő hordja haza a pénzt, ő ül kocsiba, stb, neki még rosszabb, ha kialvatlan. Persze keljen fel mellé néha, de az anyát úgyse tudja helyettesíteni.

Sokaknál a nagyszülők is távol élnek, szerinted ők mit csináljanak?


Tényleg nem értelek, mi szükség van erre az ítélkezésre, miért fáj neked, ha más esetleg retekben él? Lehet az is a te szemszögedből retek csak..

2020. júl. 3. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/71 anonim ***** válasza:
79%

De utálom az ilyen értetlen, hülye pitsákat.

Nem kell neked amúgy mindent megérteni, nézz meg inkább egy filmet, vagy, tornázz kicsit.

2020. júl. 3. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/71 anonim ***** válasza:
96%
Nem èlünk retekben. De ha naponta háromszor kiönt valamint, nem fogok azért naponta háromszor felmosni, és nem is lehet mellette. Viszont így fel kell mosni naponta amikor alszik, cserébe a felforgatott lakàs rendbetételére már nincs erőm. Érted màr?? 8 órában dolgozom egy bölcsis meg egy ovis mellett. Hát amikor nem vagyunk otthon hétköznap, még munka mellett is nagyobb a rend és a tisztaság, hétvégén viszont felfordul az egész lakàs.
2020. júl. 3. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/71 A kérdező kommentje:

Mi az, hogy kímélni azvapát mert fáradt, ő hozza haza a pénzt? Az anya meg a gyerekért felelős, és nem hiányzik egy baleset, mert anyuka nem aludt már régóta.


Amúgy jobb esetben az anya is visz haza pénzt, mert van csed meg gyed is a világon. Én itthonról dolgozok is a baba mellett, ügyvéd barátnőm ugyanígy. Húgom heti 2x dolgozik otthonról pár órát, amíg az apuka babázik. És igen, férjem 8 órában dolgozik, mint sokan mások is, ez azért nem kivételes.

2020. júl. 3. 13:27
 25/71 anonim ***** válasza:
95%
Gratulálunk, pazar életed van, most már boldog vagy? Kielégült a kivagyiságod?
2020. júl. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/71 anonim ***** válasza:
89%
De mikor dolgozol ha egész délelőtt takarítasz? Eddig ezt bele se írtad a napirendbe.. szerintem te csak provokálod az embereket a kamuddal.
2020. júl. 3. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/71 anonim ***** válasza:
90%

De Kérdező, nem fogod fel, hogy attól még, hogy te meg tudod ezt tenni, az anyák 90%-a nem? Pl aki korábban gyártósor mellett dolgozott, az hogy dolgozzon gyerek mellől? Ahol apuka mondjuk 10-12 órás műszakban van, ott hogy érjen haza mondjuk délután 4-re? Igen, anyuka felelős a gyerekért, de azért is történnek ilyen tragédiák, mert egy csomó anya magára marad és vagy bírja vagy nem.


Attól, hogy te egy privilegizált helyzetben vagy, nem jelenti, hogy elvárhatod ugyanazt az életvitelt azoktól is, akik ezt nem élvezik. Mielőtt ki lenne játszva az irigy kártya: hasonló a társadalmi státusz, mint a tiéd, megengedhetem a takarítónőt, a párom tud otthonról dolgozni ha kell. A különbség mindössze annyi köztünk, hogy belőled hiányzik a szolidaritás meg az empátia.

2020. júl. 3. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/71 anonim ***** válasza:
93%
Mindenki szar csak te vagy a jó. Jár a taps 👏👏👏👏
2020. júl. 3. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/71 anonim ***** válasza:
92%
Amíg egy gyerek volt egyszerűbb volt, mondjuk ő maga nem túl egyszerű. Most ha a kicsi alszik a naggyal foglalkozom, mert elé is kell néha és emellett csinálom amit tudok. Van olyan hogy a mosogatás a férjemre marad, na bumm.
2020. júl. 3. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/71 anonim ***** válasza:
91%
Joo igazad van kérdező.Majd ha haza jött a férjem napi 8-10 óra fizikai munkából,mert àcs,a tűző napon gubbaszt,görnyed,pakolja a hatalmas gerendákat egész nap oda passzolom neki a gyereket hogy legyen nekem is én időm.
2020. júl. 3. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!