Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ennyire alap a lányoknak a...

Ennyire alap a lányoknak a fülbevaló? Ti kilukasztottátok babátok fülét?

Figyelt kérdés

Nekem őszintén eszembe sem jutott, hogy kisbabám fülbevalót kapjon. Teljesen felesleges. Amikot nagyobb lesz, és szeretne akkor majd kaphat természetesen.

Szinte heti szinten képednek el az emberek azon, hogy 5 hónapos kislányomnak nincs fülbevalója... Ennyire alap?


2020. júl. 3. 13:51
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
73%
A lányom 4 hónapos korában kapott fülbevalót. Nálunk ez "alap", de megértem ha mások máshogy gondolják.
2020. júl. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
58%
Természetesen nem, egy baba könnyen kitepheti véletlenül a füléből és könnyen be is gyulladhat. Szerintem ráér ez később, ha majd ő akar magának
2020. júl. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
62%

Nekem alap

Szintén 4 hónaposan lett a lányomnak


De sokan nem akarnak semmilyen testmódosítást manapság a gyerekükön...

2020. júl. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
71%

Szia

Én se rakattam a kislányom fülébe fülbevalót mikor megszületett. Én inkább megvárom míg idősebb lesz és majd akkor eldönti, hogy egyáltalán szeretné-e. Simán lehet, hogy nagyobb korában nem is lesz tipikusan nőies nő és nem fog neki tetszeni vagy nem fog akarni fülbevalót. Ha meg kis korában beteszik a fülébe, nincs választása. Persze bármikor ki lehet venni, de akkor is ez nekem olyan visszatetsző kicsit. Én úgy vagyok vele, hogy az ő teste, majd amikor elég idős lesz hozzá, eldönti, hogy kell-e neki.

Egyébként nálunk is az összes családtagom a baba születése előtt és utána is kicsivel nagyon lovagolt ezen a témán, hogy márpedig az kell egy kislánynak...

Hát szerintem meg nem feltétlenül 😃

Vettek is neki szép arany fülbevalót, hát ne tudd meg micsoda sértődés lett belőle, hogy azóta se lett berakva a fülébe, pedig már hat éves a lányom 😃

Ha te úgy gondolod, hogy meg akarod hagyni a lányodnak a jogot, hogy rendelkezzen a saját teste felett, akkor ne hagyd magad, amíg kicsi, te képviseled a jogait. És ez hülyeség, hogy a fül belövése szinte "kötelező", mert azt úgy illik egy lánynál...

2020. júl. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
71%
Mindkettőnek szúrattuk a kórházban. Mi azért ilyen piciként, mert így alapállapotként szokják meg és nem piszkálják nagyobbként sem. 😊 Nem gondolom, hogy mindenkinek így kéne, vagy hogy egyáltalán kéne, de mi szerettük volna. 😊
2020. júl. 3. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
52%
A mi családunkban is alap dolog. Fontosnak tartom, főleg hogy most túlesik rajta, később rosszabb lesz
2020. júl. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
65%

2 lányom van. Egyiknek se lukasztottuk a fülét. Majd ha ők szeretnének kapnak. De ez nem az én döntésem lesz csak mert lányok,hanem az ővék.

Nekem is 9 évesen lett füllbevalóm saját kérésre,hozzá teszem 13 éve nem hordok füllbevalót.

2020. júl. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
57%
A kislányomnak sincs, ugyanúgy gondolom, ahogyan te, ha magának szeretne, majd tetet. Ezenkívül én elég migrénes vagyok, így is tartok tőle, nehogy orokolje, nekem 2x lyulasztottak ki annak idején a fülemet kiskoromban, ki tudja nem attól lett-e, a fülben annyi pont van, nem kockaztatok. Ha majd szeretne, kifuratja.
2020. júl. 3. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
60%

Nem alap ,mindenki tegyen úgy,ahogy jónak látja. Én örülök,hogy kilyukasztottk az enyémet csecsemőként ,amiket felnőttként szurattam mind lassan és nehezen gyógyult .Ha valaki később mégsem akarja hordani,egyszerűen kiveszi és kész.

Érdekes,hogy egy lukon problémáznak az emberek,hogy a gyerek döntsön a saját teste felett,de egy körülmetélést gond nélkül megcsináltatnak például . Az csonkítás,ez meg csak egy nyamvadt luk ami bármikor beforr a legtöbb embernél ,az enyém is beforrt .

2020. júl. 3. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
74%
Nem. Egyikét sem.
2020. júl. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!