Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Volt olyan, hogy becsipogott...

Volt olyan, hogy becsipogott a légzésfigyelő (15mp figyelmeztetés), aztán elkezdett sípolni is (20mp), de magától elhallgatott?

Figyelt kérdés

Angelcare figyelőnk van, még sosem volt ilyen. A pici ébren volt, mikor odaértem, épp forgolódott, altatta volna magát, ujja a szájában, ahogy szokott. A figyelő 2 lapos, azt hiszem, pont a kettő lap találkozásánál, keresztben feküdt. Lehet olyan, hogy ezért bejelez? Ha tök jól van a baba, ugye ne pánikoljak, miért volt ez? Visszaforgattam, elaludt.

Vagy tényleg nem vett levegőt ilyen sokáig? De ezt miért csinálná?

5 hónapos amúgy, egészséges, ma különösen vidám :)


2020. júl. 3. 14:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Az éles riasztás után hallgatott el? Nem lehet, hogy kicsúszott a kábel az adapterből? Nem hinném, hogy baj van, nekem egyszer frankón kellett kelteni, és nagyon élesen felsírt. 5 hós volt. Tehát gyanítom, ha légzéskimaradás után a figyelő felébreszti, akkor hirtelen levegőt vesz, ettől megijedhet, felsírhat. Mikor oda mentél nyugodtan feküdt. Magamból kiindulva, mikor engem hirtelen ébreszt pl, egy összerándulás én is megijedek és veszek egy nagy levegőt.
2020. júl. 3. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen az éles riasztás ugye 5 másodperccel a figyelmeztető csillanás után van, elkezdett szirénázni és kb 2 mp után abbahagyta. Lent voltam a nappaliban, a babaszoba közvetlen ez felett van, a lépcsőn kellett felvágtatnom. A csippanást hallva elkezdtem futni, mire felértem a lépcső közepéig, elkezdte a sziréna, és mikor a tetejéig értem, abbahagyta, onnan 2 lépés a szoba, villany fel, a baba mocorgott, mint aki vagy még el se aludt rendesen, vagy felébredt, álmosan, szemdörzsölgetve, ujjszopósan. Picit kinyitotta a szemét, megsimogattam, visszafordítottam irányba, hogy ne keresztben feküdjön, picit nézegettem, hogy jól van-e és lekapcsoltam a villanyt, elaludt. A figyelő működik, nem nézegettem meg a zsinórt, de pont ma reggel ellenőriztem, (ágynemű csere volt) minden össze van dugva, meg azóta is megy.
2020. júl. 3. 15:10
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekünk az angelcare nagyon nagyon gyakran riasztott tévesen. Már azt hittem kivágom. De az én fiam kis súlyú volt és ezért történt. Mikor elerte a 3,5 kg-t akkor megszűntek a riasztások.

De egy barátnőm normál súlyú babával ugyanígy járt az angelcare-el. Nem értem igazából, mert amúgy elvileg megbízható márka. Sok kórházban is ezt használják.

Még egyedül a matrac vastagság lehetett gond.

2020. júl. 3. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Egyes vagyok.

Ha keresztbe a két lap metszetén feküdt, akkor simán lehet riasztás, mert mindkét lapon csak félig fekszik. Ugyan érzi a lélegzetvételt, de picinek, tehát azt hiszi túl mélyen alszik a baba, azt hiszi hogy kicsi levegőket vesz, és ilyenkor is ébreszt/sípol, mert úgy van beállítva. Ami nem is baj, mert egy nagyon mély alvásnál is jelez, mielőtt baj lenne.

2020. júl. 3. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ez jó, nem tudtam, hogy akkor is riaszt, ha csak picit érzékeli. Azt hittem, csak akkor, ha egyáltalán nem.
2020. júl. 4. 07:39
 6/6 anonim ***** válasza:
Hát a Baby Control legalább is jelez. Szerintem az Angel is
2020. júl. 6. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!